verze pro tisk

Celosvětové pojištění Alpenverein - na hory, na skály, na vodu i na cesty

3. srpen 2011 Celosvětové pojištění Alpenverein - na hory, na skály, na vodu i na cesty

Hodně cestujete i po exotických zemích, nebo odjíždíte na dlouhé cesty do míst, kde zdravotní péče je vzdálená a drahá? Jezdíte do hor, zlézáte Alpy, lezete po skalách a vůbec se věnujete alpinismu? Pak možná víte, jak zatraceně těžké může být sehnání kvalitního pojištění. A právě pro tyhle případy je tady celosvětový Alpenverein.

Co je Alpenverein

Alpeneverein je Rakouský horský svaz (přesněji Österreichischer Alpenvereinm, OEAV), ve kterém jsou registrování milovníci hor, horských aktivit, přírody, sportu a cestování. Pro členy tohoto svazu je pak připraveno mnoho výhod, jako zlevněné a přednostní ubytování na horských chatách, slevy na mapy a průvodce, a hlavně naprosto unikátní celosvětové pojištění, které pokrývá prakticky všechny sportovní aktivity, včetně těch rizikových.

Co pojištění nabízí

Kompletní popis pojištění naleznete na webových stránkách OEAV, takhle si je shrneme ve stručnosti:

  • Pojištění nákladů na záchranu až 25 000 Eur
  • Náklady na repatriaci a transport bez omezení částky
  • Lékařské ošetření až do výše 10 000 Eur
  • Pojištění povinného ručení do 3 000 000 Eur
  • Pojištění právní ochrany do 32 703 Eur

Pojištění je celosvětové, tudíž vás ochrání, ať jste kdekoli na světě. Jako jedno z mála se vztahuje i na úrazy, způsobené po cestě na akce podporované spolkem (v podstatě jakákoli turistika, lezení,canoyng, atd…).

Pojištění platí maximálně 8 týdnů od výjezdu do země, poté je nutné se, byť na jeden den, vrátit do Čech, a znovu můžete na dalších 8 týdnů vycestovat. V horských oblastech platí pojištění pro výstupy na vrcholy pod 6 000 metrů.

Cena, členské příspěvky a další výhody

Každý, kdo se chce stát členem rakouského Alpenvereinu, zaplatí roční příspěvek (platí kalendářní rok) a automaticky je zaregistrován. Členství je rozděleno do 3 skupin. Pro nového člena staršího 26 let (skupina A) je roční příspěvek 1490 korun. Partneři členů ze skupiny A, mladiství ve věku 19-25 let, studenti do 27 let (skupina B), platí jen 1210 korun. Zlevněné vstupné pak platí děti do 18 let. Členství lze jednoduše zřídit přes internet,nebo ve vybraných CK nebo prodejnách se sportovními potřebami.

Dále je možné si k tomuto pojištění dokoupit pojištění invalidity ve dvou stupních plnění. V případě úrazu s následky vedoucí k invaliditě (od 50%) vám bude doživotně měsíčně vypláceno 364(nebo 728) Eur.

Toto pojištění je tedy velmi vhodné pro aktivní jedince nebo rodiny, které často vyráží do zahraničí za sportem, ať už lyžováním, turistikou, plaváním, cyklistikou nebo lezením. Je skvělé, že něco takového existuje, přesto přeji, ať ho nikdy nemusíme na cestách využít.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pojištění na cesty

Pojištění na cesty

Úraz, vážná nemoc či lékařský zákrok jsou rozhodně jedněmi z nejhorších možných věcí, které nás mohou na dovolené potkat. Ovšem se stoupající oblibou adrenalinovějších dovolených stoupá také riziko úrazu. Proto je nanejvýš vhodné si před cestou do zahraničí sjednat cestovní pojištění. Říkáte si, že …

Cestovní pojištění na Vaše cesty

Při cestách do zahraničí, a to jak na dlouhodobé dovolené, tak i na víkendy, je vždy dobré si sjednat cestovní pojištění . Pokud si totiž toto pojištění před odjezdem na dovolenou neuděláte, vystavujete se zbytečnému riziku, že se Vám dovolená řádně prodraží v případě nenadálých situací.


Přemýšlíte, kam letos na dovolenou v ČR? Pak vyrazte na vodu! Půjčovna raftů Vltava

Přemýšlíte, kam letos na dovolenou v ČR? Pak vyrazte na vodu! Půjčovna raftů Vltava

V Chorvatsku už jste několikrát byli, v Řecku řádí finanční krize a exotické země vás nelákají. Zkuste neotřelou a originální dovolenou u vody bez zdlouhavého cestování. Prozkoumejte krásy naší země z vodní hladiny. Užijte si dovolenou s rodinou nebo partou přítel, díky půjčovně lodí získáte zážitky…

Tipy na cestovatelské magazíny, rádce pro vaše cesty po tuzemsku i zahraničí

Tipy na cestovatelské magazíny, rádce pro vaše cesty po tuzemsku i zahraničí

Správný turista a cestovatel nikdy nejede do neznámých oblastí, aniž by si předem nezjistil alespoň základní informace o dané destinaci a podmínkách, které je nutné dodržet. Cestování naslepo se může vymstít, a to zvláště tehdy, jedete-li do zahraniční země, která není zrovna turisticky přívětivá a …