verze pro tisk

S jak velkým předstihem je třeba sjednat cestovní pojištění?

5. červen 2012 S jak velkým předstihem je třeba sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění prošlo v posledních letech několika reformami. Pravidla, která platila před několika lety, jsou dnes jen mýty, které straší mnoho uživatelů. Zapomeňte na ně a využijte možnosti moderního pojišťovnictví.

Dříve jste museli dojet na pojišťovnu, často čekat dlouhou frontu a případně vyplňovat formuláře. Dělali jste přesně to, co většina lidí naprosto nesnáší. To byl také jedem z důvodů, proč někteří lidé cestovní pojištění vůbec neměli a ani dnes nemají. Ovšem v současné době je situace naprosto jiná, pro klienta mnohem pohodlnější a hlavně jednodušší.

Cestovní pojištění dnes vyřídíte online a to s okamžitou platností. Pokud vám to vyhovuje, případně jste zapomněli, můžete cestovní pojištění vyřídit bezprostředně před odjezdem. Celý proces vám zabere pouze pár minut. Sjednání pojištění online vám zároveň dává další výhodu a tou je cena. Snadno si můžete zjistit, která pojišťovna je nejlevnější, jaké nabízí plnění atd. V současné době seženete například cestovní pojištění od ČSOB pro dospělou osobu cestující po Evropě od 17 korun za den. Během léta ovšem můžeme očekávat různé akce, kterými se snaží pojišťovny přimět klienty k využití jejich služeb pro letní dovolenou.

Cena pojištění a zdravotních výloh

Čím nižší je cena pojištění, tím je obvykle pojištění chudší, případně nabízí nižší sumy plnění. Je na každém aby objektivně zhodnotil svůj zdravotní stava možné aktivity, jenž bude na cestách provozovat (ujistěte se, že vámi provozované aktivity jsou pojištěním kryté).

Například v Řecku stojí zápal plic léčený spolu s arytmií srdce více než 1,8 milionu. V případě dalších komplikací není problém překročit 2 miliony korun. Zdravotní péče je v některých státech mnohem dražší než například v České republice. Tato skutečnost by měla hrát také významnou roli v rozhodování mezi variantou cestovního pojištění.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Cestovní pojištění na Vaše cesty

Při cestách do zahraničí, a to jak na dlouhodobé dovolené, tak i na víkendy, je vždy dobré si sjednat cestovní pojištění . Pokud si totiž toto pojištění před odjezdem na dovolenou neuděláte, vystavujete se zbytečnému riziku, že se Vám dovolená řádně prodraží v případě nenadálých situací.

Cestovní pojištění Generali

Cestovní pojištění Generali

Před dovolenou je dobré si zajistit cestovní pojištění. Pokud hodláte vyrazit do zahraničí, je cestovní pojištění takřka nutností. Důvodů, proč si sjednat cestovní pojištění do zahraničí, ale i v případě cestování po tuzemsku, je hned několik. Pojištění totiž pokrývá všechna rizika, která jsou spo…


Podle čeho vybírat cestovní pojištění?

Podle čeho vybírat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění musí být první věcí, kterou byste měli při plánování dovolené vzít v potaz. Na cestě se může stát cokoliv a je třeba se na to připravit. Uvědomte si, že za běžné lékařské ošetření v cizí zemi můžete platit tisíce, za vážnější i statisíce a v případě vážných úrazů se může částka vy…

Dovolená? Co třeba Mexiko?

Dovolená? Co třeba Mexiko?

Zasloužená letní dovolená po mnoha a mnoha dnech tvrdé práce je něčím, na co se těší snad každý. Třeba si pro tentokrát toužíte dopřát něco extra – koneckonců, přeletět „velkou louži“ a stanout na americkém kontinentu nemusí být zase tak špatný nápad.