verze pro tisk

Alanya - ideální místo pro rodinnou dovolenou

16. únor 2011 Alanya - ideální místo pro rodinnou dovolenou

Příjemná dovolená strávená v klidu na překrásných plážích Turecka? To je dovolená v Turecku v letovisku Alanya na Turecké riviéře rozkládajícím se nedaleko rušné Antalye a na rozdíl od tohoto letoviska nabízí svým návštěvníkům příjemnou, intimní atmosféru, pláže, které nejsou přeplněny davy turistů a průzračně čisté moře lákající k nejrůznějším vodním sportům, jako je například plavání, vodní lyžování a v některých místech také surfing.

Rodinné zájezdy do Alanye

Zájezdy do Alanye jsou ideální volbou, plánujete- li dovolenou s rodinou. Zdejší hotely jsou vybaveny dětskými hřišti i bazény, stejně jako nejrůznějšími kulturními programy a výlety, s nimiž poznáte tureckou kulturu, památky i přírodní zajímavosti. Láká- li vás dovolená v Alanyi, pak neváhejte a vyberte si z nabídky zájezdů cestovní agentury New Travel.cz, která pro vás připravila přehledný výběr zájezdů do Turecka, z nabídek renomovaných českých cestovních agentur.

Letovisko Alanya

Po příjezdu do Alanye vás jistě na první pohled okouzlí zdejší pláže a nádherné pobřeží linoucí se, kam až oko dohlédne. Avšak malebné pobřeží není jediným klenotem tohoto letoviska. Vydáte-li se na zájezdě prozkoumat město, pak narazíte na zříceninu staré pevnosti, která vévodí skalnímu útesů tyčícímu se vysoko nad mořem, malé kavárny, restaurace, v nichž se připravují místní speciality i bary.

Kleopatřina pláž je chloubou Alanye

Přestože je město velmi zajímavým místem, vaše první kroky jistě povedou na nejkrásnější pláž Alanye, která nese název po egyptské královně Kleopatře. Kleopatřina pláž se pyšní zlatým pískem, který byl podle pověsti dovezen až z povodí Nilu, azurovým mořem a velmi příjemnou atmosférou, která vám umožní klidně a spokojeně relaxovat. Zárukou kvality Kleopatřiny pláže je také fakt, že získala ocenění Modrá vlajka.

Kleopatřina pláž je nejen skvělým místem pro odpočinek, ale můžete si zde užívat také celou řadu vodních sportů. Mezi nejoblíbenější patří například surfing, vodní lyžování a šnorchlování, při němž můžete nerušeně pozorovat krásy zdejších křišťálových mořských hlubin.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ideální místo pro dovolenou v Čechách? Vranovská přehrada

Ideální místo pro dovolenou v Čechách? Vranovská přehrada

Dalším velmi oblíbeným místem České republiky, kde můžete strávit velmi příjemnou a levnou dovolenou, je Vranovská přehrada. Přehrada se nachází nedaleko Znojma, a je vyhledávaným turistickým centrem nejen pro nás, ale také pro zahraniční turisty. Je to místo vhodné pro každého, na své si přijdou sp…

Ideální dovolená na Šumavě - Železnorudsko

Ideální dovolená na Šumavě - Železnorudsko

Zima nás konečně definitivně opustila, a venku se všechno začíná zelenat. Teploty stoupají a to je ten pravý čas k tomu, vyrazit do přírody. Ať už jen na prodloužený víkend, nebo na vícedenní dovolenou, u nás je velmi oblíbeným místem Šumava. Oblast jako stvořená pro lehkou i těžší turistiku, pro mi…


Chcete skvělou dovolenou? Zkuste Kypr last minute!

Chcete skvělou dovolenou? Zkuste Kypr last minute!

Ve východní části Středozemního moře se nachází nádherný ostrov Kypr, ideální místo pro dovolenou. Geograficky spadá sice k Asii, kulturně náleží spíše Evropě, setkává se zde hned několik kultur, především řecká, turecká a britská. Kypr je rozdělen na dvě části, severní tureckou a jižní řeckou, Kype…

Za dovolenou do Čech

Za dovolenou do Čech

Pokud mát rádi spojení romantiky, poznávání, zábavy a aktivního odpočinku, je pro vás jedinečnou volbou prázdninového ubytování Babiččino údolí.