verze pro tisk

Albánie vzkvétá. Vyzkoušejte čisté moře obklopené vysokými horami.

1. březen 2011 Albánie vzkvétá. Vyzkoušejte čisté moře obklopené vysokými horami.

Také přemýšlíte, kam letos na dovolenou za sluníčkem a mořem? Rádi byste vyzkoušeli nějakou netypickou zemi, ale chcete zůstat v Evropě? Láká vás kombinace čistého moře a horských velikánů? A ideální by bylo, kdybyste nepotkávali moc turistů? Navštivte Albánii, která vám všechny tyhle představy splní.

Co nabízí Albánie?

Možná si teď říkáte, co proboha v Albánii? Co může nabídnout země, jež dlouhá léta patřila k nejchudším v Evropě? Bezpečno tam asi taky nikterak nebude a zdravotní péče? Lepší neonemocnět. Dostupných informací o Albánii stále není mnoho. Pokud ale zapátráte na internetu, zjistíte, že se situace v zemi hodně změnila.

Cestovatelů, kteří do Albánie vyrážejí na vlastní pěst, je stále více. A cestovní kanceláře už také pochopily, co tahle země může nabídnout. Krásnou, a levnou dovolenou. Ať už plánujete jet sami, nebo si objednat pobyt, jedno je jisté. Poznáte zemi mnoha kontrastů, s nejpohostinnějšími obyvateli, s všudypřítomnými bunkry a odpadky, ale také s nezničenou přírodou a minimem turistů. I když plánujete jet k moři, nevynechejte návštěvu úchvatných hor.

Letoviska Albánie

Přímořská letoviska se nacházejí na Albánské riviéře, omývané Jadranem a Jónským mořem. Teploty zde dosahují v létě až tropických 40 stupňů. Protože se turistika v zemi teprve rozbíhá, není turistických center mnoho. Za poslední 3 roky ale počet hotelů a penzionů značně stoupl. Albánie má nakročeno k tomu stát se oblíbenou destinací jako Chorvatsko nebo Černá hora.

Sarande

Sarande je největší letovisko, a také nejstarší. Z pláží máte na dohled ostrov Korfu,z kterého sem míří každý den trajekty. Díky tomu je Sarande velmi oblíbené mezi řeckými turisty. Užijete si zde čisté oblázkové i písčité pláže, a krásné moře. Pobřeží je lemováno restauracemi a luxusními hotely. Také noční zábava je zde zaručena.

V horách nad městečkem můžete navštívit zbytky pevnosti. Na výlet se vydejte do 20 km vzdálené nejvýznamnější antické lokality v Albánii – Butrintu. Je zapsána na seznamu UNESCO a uvidíte pozůstatky významných staveb starověkého Řecka.

Himare

Dalším oblíbeným cílem je letovisko Himare. Je obklopeno vysokými horami. Avšak překvapí vás dlouhými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Pláže jsou zejména oblázkové. Oblast je osázena citrusy a olivovníky. V Himare je hodně patrný řecký vliv. Naleznete zde vše, co ke své dovolené potřebujete. Potraviny, půjčovny sportovního vybavení, knihkupectví, banky. Nedaleko odtud je bývalá ponorková základna Porto Palermo, kterou dodnes hlídají vojáci.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

JIlAwZxNx

sobota, 28. leden 2017
08:53

Is there any independent coofmriatinn that the Damascus bombing was a suicide bombing? Not that it would be unlikely, just that it seems like the sort of thing the Assad regime would lie about to try to make themselves look less incompetent and more like victims.


posted by: JIlAwZxNx (q39yebkbr(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Litva, klenot u Baltského moře

Litva, klenot u Baltského moře

Mnohé země, jsou při výběru dovolených opomínány, ačkoli mají všechny předpoklady uspokojit vaši touhu po příjemně stráveném volném čase. Jednou z takových zemí je i Litva, nejjižněji položená země z tzv. Pobaltských republik. Je z nich také největší a nejlidnatější. Litva je velmi mladým státem, sa…

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Dovolená ve Španělsku láká stále více turistů z Česka, ale i z dalších zemí světa, díky svým moderním letoviskům, čistému moři a ideálním podmínkám pro výlety a vodní sporty, které z něj činí ideální místo pro rodiny s dětmi i mladé turisty hledající dobrodružství a zábavu.


Dovolená u moře plná zdraví

Dovolená u moře plná zdraví

Chcete jet na dovolenou, kde si nejen odpočinete, ale uděláte i něco pro své zdraví? Vypravte se na týden k moři, kde budete pojídat jen samé zdravé pochoutky! Přinášíme vám tip na dovolenou plnou relaxace a zdraví!

Čeští turisté znovu objevili krásu Bulharska a jeho pláží u Černého moře

Čeští turisté znovu objevili krásu Bulharska a jeho pláží u Černého moře

Bulharsko, je hned po Chorvatsku, druhým nejoblíbenějším cílem dovolené českých turistů. Vydejte se i vy za krásami této balkánské země a prožijte dovolenou plnou odpočinku, sportu i nevšedních zážitků. Dovolená v Bulharsku je skvělou volbou, pokud plánujete rodinnou dovolenou nebo pobyt s přátel…