verze pro tisk

Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

26. únor 2011 Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Řecký poloostrov Chalkidiki, nacházející se jihovýchodně od Soluně, je stále vyhledávanější turistickou destinací. Tvoří ho poloostrovy Kassandra, Sythonia a Athos. Nejkrásnější je právě Kassandra, proto se podíváme na jeho letoviska a okolí.

Poloostrov Kassandra je ideální pro sportovní dovolenou i líbánky

Poloostrov Kassandra nabízí tradiční řeckou kulturu, památky, divoké hory a především dlouhé a opravdu čisté pláže. Mnoho z nich se právem pyšní oceněním Modrá vlajka. Jeho letoviska vybízejí jak k aktivní, tak k romantické dovolené. Na celém ostrově se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za vidění. Až vás unaví ležet na pláži, půjčte si skútr nebo auto, a vydejte se vstříc poznávání.

Nea Moudania centrem veškerého dění

Nea Moudania je významné středisko celého Chalkidiki. Překrásné město s rybářským přístavem nabízí veškerou infrastrukturu. Kromě obchodů a taveren se zde nachází hlavní autobusové nádraží zajišťující dopravu do Soluně a na všechny poloostrovy Chalkidiki. Každou středu zaplaví prostor u nádraží stovky stánků a prodejců. Koná se tady totiž velký trh. Koupit tady můžete naprosto cokoli. A časně ráno můžete také navštívit rybí trh.

Kallithea

Pravděpodobně nejkrásnější a nejnavštěvovanější letovisko. Pláže jsou zde písčité s pozvolným vstupem do vody, je to tedy vhodné místo i pro rodiny s dětmi. Kallithea nabízí řadu taveren, barů, a sportovní centrum. Ovšem nepočítejte večer s klidem. Místní diskotéky jsou po celém okolí vyhlášené, a jezdí se sem bavit mnoho lidí.

Nea Potidea

Letovisko, kterým prochází 1 kilometr dlouhý kanál, sloužící pro přejezd menších lodí. Kanál je předělem mezi pevninou Chalkidiki a poloostrovem Kassandra. Byl vybudován již v roce 300 př.n.l. Jinak je letovisko Nea Potidea tím pravým pro strávení klidné dovolené. Minimum barů, okolí stvořené na dlouhé procházky. Mimo hlavní pláže je zde plno romantických zálivů a zákoutí. Ideální místo na líbánky.

Tip na výlet – jeskyně Petralona

Ať už si vyberete kterékoli letovisko poloostrova Kassandra, neměli byste opomenout navštívit jeskyni Petralona. Přímo v jeskyni byly objeveny pozůstatky Homo neandrthalensis staré více než 7 tisíc let. Stále zde pokračují archeologické výzkumy. Jeskyně má rozlohu asi 3 km, prohlídková trasa měří necelý kilometr. Vstupné se pohybuje okolo 6 euro, a je v něm zahrnut i vstup do antropologického muzea.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kam vyrazit na dovolenou v Řecku?

Kam vyrazit na dovolenou v Řecku?

Láká vás Řecko svou antickou historií, malebnými domečky v křivolakých uličkách, jedinečnou středomořskou atmosférou a skvělou řeckou kuchyní? Nešlápli jste vedle. Řecko skutečně představuje jednu z nejkrásnějších destinací, kterou si ve Středomoří můžete zvolit.

Piešťany lákají v mnoha ohledech

Piešťany lákají v mnoha ohledech

Když se řekne slovo Piešťany, tak se spousta lidí vybaví zejména překrásné lázeňské prostředí, hodně zajímavých procedur a také tolik potřebný klid na odpočinek v lázeňském prostředí. Co se týká samotných procedur, tak ty se specializují zejména na léčení pohybového aparátu, respektive kloubů, svals…


Nejznámější muzea v Lutychu lákají

Nejznámější muzea v Lutychu lákají

Belgie je zemí, která má určitě svým návštěvníkům co nabídnout. Poměrně zajímavým městem je Lutych. Vydat se sem můžete prakticky za čímkoli a nudit se nebudete. My jsme ale vybrali několik muzeí, která by vaší pozornosti při návštěvě Lutychu neměla uniknout. Tato muzea jsou typická opravdu starobyl…

Řecko láká krásnou přírodou

Řecko láká krásnou přírodou

Dovolená v Řecku určitě láká mnohé lidi hned z několika důvodů. Těch je opravdu požehnaně a nejčastěji se uvádí pochopitelně krásné pláže s čistým mořem a také hodně bohatá historie Řecka, která sahá až do antických dob. Mnohé turisty láká Řecko mimo jiné také z hlediska přírodních krás. Těch je v Ř…