verze pro tisk

Dovolená Bulharsko a léto 2010 patří k sobě

16. duben 2010 Dovolená Bulharsko a léto 2010 patří k sobě

Každý z nás alespoň jednou ročně řeší, kam na dovolenou. Nezáleží na ročním období jako spíše na tom, co vám destinace nabízí. Zda lokalita poskytuje dostatečné možnosti ubytování, sportovní vyžití, večerní zábavu, zajímavé okolí, památky, v neposlední řadě je podstatná i cena a možnosti dopravy. Všechny zmíněné věci samozřejmě nenajdete všude a někdy musíte ze svých požadavků slevit, to však není připad Bulharska. Last minute Bulharsko bylo již v minulosti velmi oblíbeným cílem českých turistů. Po revoluci však přišla chuť vyzkoušet exotičtější místa a především země, které pro nás byly dříve nedostupné. Postupem času se však rádi vracíme k osvědčené kvalitě. A přesně to je Bulharsko.

Bulharsko láká hlavně pro svou dostupnost

Bulharsko je země ležící v jihovýchodní Evropě a jedním z hlavních lákadel je pobřeží Černého moře. Místní pláže byly oceněny jako jedny z nejčistích na celém světě, takže odpočinek na nich je opravdu úžasný. Skvělá je i nabídka sportů, ať už těch vodních, plážových nebo jiných, oblíbená je hlavně turistika. Mnohé turisty potěší i snadná dostupnost země, dostanete se sem samozřejmě letecky, ale také autem nebo vlakem. Jazyková bariéra není nepřekonatelná, místy se domluvíte česky, vystačíte si však i s angličtinou nebo ruštinou. Hlavní turistická sezóna obvykle začíná v květnu a končí v říjnu. Pokud toužíte po klasické letní dovolené, jsou pro vás nejvhodnější letní měsíce, dáváte-li přednost turistice a poznávání místní přírody, vyrazte v dubnu, květnu nebo září. Bulharsko však nemusí být pouze letní destinací, stále oblíbenější jsou bulharské hory a lyžování zde je vynikající.

Ubytování v Bulharsku nemá chybu

Zájezdy do Bulharska je skvělou volbou i z hlediska širokého výběru ubytování. Máte možnost si ubytování rezervovat předem nebo si můžete vybrat až na místě, což není velký problém. Pokud však máte rádi vše naplánované, s pomocí internetu si jistě vyberete ubytování, které vám bude vyhovovat po všech stránkách. Místní hotely jsou značeny klasicky hvězdičkami, čtyřhvězdičkové jistě uspokojí i náročnější klientelu. Nabízejí většinou bazény i obchody a služby na vysoké úrovni. Ceny za takové ubytování nejsou pochopitelně nízké. Přímo na místě seženete ubytování v některém z penzionů, i když uprostřed sezóny na to raději nespoléhejte. Cena je ovlivněna lokalitou i vybavením pokoje. Další možností je ubytování v soukromí, výhodou je nízká cena i možnost poznat místní obyvatelé v jejich prostředí. Trochu problematické je ubytování v kempu, většinou se turistům moc nedoporučují, ale i zde narazíte na krásná místa se slušnými cenami i službami. Vybírat je rozhodně z čeho, záleží na každém zvlášť, čemu na své dovolené dává přednost.

Odpočinek v Bulharsku nemá chybu

Krom ubytování můžete vybírat i z velkého množství volnočasových aktivit, ať už se jedná o kulturu, sport nebo poznávání místní, mimochodem nádherné přírody. Léto 2010 nemusíte trávit v luxusním hotelovém resortu na jiném kontinentu, abyste si ho opravdu užili. Ty nejkrásnější místa často leží mnohem blíž.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Skvělá dovolená na dosah, to je Chorvatsko 2010

Skvělá dovolená na dosah, to je Chorvatsko 2010

Chorvatská republika ležící podél východního pobřeží Jaderského moře patří právem mezi vůbec nejoblíbenější země českých turistů. Pobřeží je velmi členité, chorvatské ostrovy a ostrůvky si však nijak nezadají s pevninou a turisticky jsou velmi vyhledávané. Krom místních krás láká Chorvatsko české ce…

Dovolená 2010? Jedině Řecko

Dovolená 2010? Jedině Řecko

Co se vám vybaví, když se řekne Řecko? Určitě teplé moře a pláže, antické památky a bohatá kultura, možná divadlo, olivy a spousta dalších věcí, chutí a vůní. Popsat Řecko je složité a jednoduché zároveň. Složité proto, že nevíte co říct dřív, jednoduché, protože když to řeknete, je to najednou všem…


Bulharsko last minute: All inclusive

Bulharsko last minute: All inclusive

Chcete si vychutnat dovolenou u moře, avšak nehodláte do ní investovat desítky tisíc korun? Levná dovolená u moře se dá zajistit díky last minute nabídkám. Pro milovníky slunění a koupání v moři se jeví jako nejlepší a nejlevnější řešení Bulharsko last minute.

Bulharsko má více, než jen příjemné počasí

Bulharsko má více, než jen příjemné počasí

Bulharsko se sice pyšní krásnými plážemi a čistým mořem, nenechte se však mýlit, krásné je i bulharské vnitrozemí. Bulharsko je velmi rozmanitá a krásná země, omezovat se pouze na pobřežní oblasti by byla velká škoda. V centrální části země vás krom hlavního města Sofie čekají i další krásy, můžete …