verze pro tisk

Dovolená Ischia 2012

13. duben 2012 Dovolená Ischia 2012

V italském Neapolském zálivu toho najdete ostrov Ischia. Ten vás okouzlí svým mořem, historickými památkami, přátelskými lidmi a špičkovými službami. Moře Ischia je čisté a třpytivé a každým dnem vaší dovolené vás bude lákat ke koupání, stejně jako pobřežní přístavy zlákají vynikající kuchyní, atmosférou a tak dále.

Hlavním městem ostrova je Ischia, ve kterém najdete dvě části– Ischia Porto, což je místní přístav a Ischia Ponte, tedy most.. Ischia je centrem ostrovního dění, najdete zde spoustu barů, rybích restaurací nebo třeba známou uličku Via Roma. Mimo to můžete navštívit Aragonský hrad, historickou dominantu města.

Ischie zájezdy jsou podnikány rovněž do malebných ostrovních městeček, kupříkladu je tu pro vás Casamicciola Terme, jehož vyhlášené prameny navštěvovaly známé osobnosti, jako Henrick Ibsen nebo Giuseppe Garibaldi. V městečku se můžete podívat do místní keramické továrny Fratelli Mennella nebo obser atoře L'Observatorio Geofisico. Jiné lázeňské městečko, které na ostrově najdete, je Lacco Ameno. V místním muzeu si můžete prohlédnout pozůstatky starověké řecké civilizace, vedle toho je zde k vidění skála vystupující z moře, s příznačným názvem Fungo – což je latinský výraz pro houbu, kterou skála připomíná. Na západní straně ostrova pak najdete starobylé vinařské městečko Forio. To svými terasovitými vinicemi zajišťuje až 60 % celkové produkce vína. Vedle toho tu potkáte rybáře, úzké uličky a náměstíčka, barevné nebo lámavé fasády a kapličky nebo kostely na každém kroku. Jiný Ischia zájezd je podnikán do venkovského městečka Barrano, podhorská obec typická antickým akvaduktem, rybimi specialitami, citronovým likérem Limoncello, vínem a italskou zmrzlinou.

Dovolená Ischia vás čeká, pokud si objednáte zájezd u Cestovní kanceláře Fede. Na výběr máte několik zájezdů z nabídky Itálie Ischia, jet můžete do zmíněných měst Barano, Csamicciola, Forio, Ischia Porto, Lacco Ameno či Sicchivo.

Ubytování Ischia zajišťované CK Fede je ve všech možných kategoriích, hotely ale vždy bývají čisté a útulné. V nabídce jsou aspoň tří hvězdičkové hotely – luxusní, domácké, vybavené jednoduše i bohatě a stylově. Ischia Apartmány Ischia můžete vybírat na stránkách CK fede, kde si rovněž můžete objednat zájezd na tento ostrov. Tak neváhejte, Ischia 2012 čeká.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Silvestr 2012 plný skvělých zážitků

Silvestr 2012 plný skvělých zážitků

Pokud se letos strávit silvestr na horách 2012 vězte, že právě teď je ta správná chvíli k tomu, abyste si zajistili své ubytování.

Ubytování Harrachov a zimní lyžování 2012

Ubytování Harrachov a zimní lyžování 2012

Harrachovské ubytování nabízí komfortní ubytování pro každého zákazníka. Nezáleží na tom, na co si potrpíte, vždycky si najdete přesně to, co hledáte. Také jsme chvíli hledali hotely, které by nám vyhovovaly, nakonec jsme zjistili, že každý z nich má něco do sebe.


Cyklistika 2012

Cyklistika 2012

Sportování, aktivně strávený čas a konkrétně také cyklistika jsou v současné době velice populárními. Už jste uvažovali o letní dovolené? Nechce se vám válet u moře? A co tahle vyrazit na kolo?

Poznávací zájezdy 2012

Poznávací zájezdy 2012

Toulky světem v partě lidí mladých duchem nebo/i tělem, poznání celého světa, kvalifikovaní průvodci. To vše vás čeká, vydáte – li se na cestu s CK Mundo. Tato cestovka, která po mnoho let nezrušila žádný zájezd, působí na našem trhu už patnáctou sezónu.