verze pro tisk

Dovolená v Chorvatsku: Kouzelný Dubrovník

19. srpen 2015 Dovolená v Chorvatsku: Kouzelný Dubrovník

Chorvatsko patří stále mezi velmi oblíbené země, kam míří kroky mnohých z nás. Není se čemu divit, jelikož pobyty zde jsou stále ještě cenově dostupné, nachází se zde krásné čisté moře a v neposlední řadě můžete navštívit spousty krásných destinací, jež vám odleva učarují. Typickým příkladem je například Dubrovník. Toto velmi atraktivní letovisko má stoprocentně co nabídnout. Ostatně přesvědčme se o tom společně v následujících řádcích.

Perla Dalmácie

Dubrovník leží přímo v jižním výběžku Dalmácie a chrání jej známá hora Srdj, která ční nad městem do výšky 412 metrů. Příjemné mírné podnebí a bujná středomořská vegetace lákají k procházkám uvnitř staré části, která je obklopena mohutnými hradbami. Ostatně tradiční dovolená v Chorvatsku se bez návštěvy úpatí vápencového pohoří Popovo polje nemůže obejít.

Starobylé hradby a pevnost Bokar

Mohutný systém fortifikací o celkové délce 1 940 metrů zaujme již na první pohled každého příchozího. Jejich výška 25 metrů je úctyhodná a i díky ní ochránily hradby město v celém středověku. Zapůsobí na vás i heslo napsané nad pevností Bokar pocházející z 11. století, které hovoří o tom, že svobodu není možné vykoupit za všechno zlato na světě. V místním Knížecím paláci sídlo muzeum a na tržnici si můžete koupit suvenýry nebo klidně i stylová levná pánská trička.

Které památky ještě stojí za návštěvu

Jednu z nejdůležitějších památek je palác Sponza, který se nachází na náměstí Luža. Krásná budova v sobě pojí prvky gotiky a renesance. Na náměstí se můžete vydat na známý zahajovací festival Libertas. Nedaleko paláce Sponza je postavena dominantní zvonice Stradun z roku 1 444 o výšce 31 metrů. Pokud máte rádi historii a krásné prostředí, najděte si výhodný last minute pobyt a vyrazte.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

8dyhAG0bD

sobota, 28. leden 2017
09:44

Until I found this I thhogut I'd have to spend the day inside.


posted by: 8dyhAG0bD (btab92zxm4(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Dubrovník, perla Dalmácie

Dubrovník, perla Dalmácie

Jedním z nejoblíbenějších míst Jadranu je Dubrovník, město s téměř 50 tisíci obyvateli, které právem patří na seznam kulturního dědictví UNESCO v nejjižnější části Dalmácie. Dubrovník vládne příjemným podnebím nejen v letních měsících. Skvělou dovolenou si zde užijete i v zimě. Široký výběr mají vši…

Dovolená v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku

Plánujete dovolenou do Chorvatska, jen si ještě nejste jistí, do které destinace by to mělo být? Zajděte si do cestovní kanceláře nebo se podívejte na webové stránky a najděte si tu nejlepší destinaci, kde prožijete naprosto perfektní dovolenou, kde si krásně odpočinete a načerpáte nové síly do dalš…


Skvělá dovolená v Chorvatsku

Skvělá dovolená v Chorvatsku

Jestliže jste se rozhodli, že vyrazíte v letošním či příštím roce na dovolenou do některé z evropských zemí, pak je ideální čas pro výběr některé z nich. Nechcete-li se nekonečně dlouho probírat webovými stránkami mnohých cestovních kanceláří anebo přímo určitých lokalit, pak je ideální volbou cesto…

Kouzelný neznámý Senegal

Kouzelný neznámý Senegal

Návštěva této krásné země v západní části Afriky určitě stojí zato. Nejedná se sice o klasickou turistickou zemi, která by byla doslova protkána různými známými i neznámými turistickými destinacemi plnými lidí, nicméně právě proto sem začínají turisté jezdit ve větším počtu.