verze pro tisk

Dovolená ve Francii? Jedině Azurové pobřeží.

6. duben 2011 Dovolená ve Francii? Jedině Azurové pobřeží.

Stále prosluněné dny, azurově modrá barva moře, bohatá flóra a dobré jídlo. K tomu mnoho přírodních krás, které v sobě skrývají Alpy, nebo nepřeberné množství památek, kulturních akcí a známých krásných měst. Oblast, kterou v době dovolených navštěvují hlavně Francouzi. To je Azurové pobřeží, jedno z míst, kam se můžete vydat za mořem, i poznáním.

Kde je Azurové pobřeží

Azurové pobřeží, nebo-li Francouzská riviéra, se rozprostírá mezi městy Cannes a Menton. Často je k němu připočítáváno i Marseille. Tato letoviska lákají mnoho turistů i z řad známých celebrit. Není se čemu divit. Luxusní Monako, festivalem proslulé Cannes, romantické Nice či Saint-Tropez zaručují mnoho možností, jak prožít dovolenou.

Azurové pobřeží patří vůbec k těm nejhezčím koutům Francie. Oblázkové a písčité pláže doplněné zalesněnými vrchy přechází u hranic s Itálií v Alpy. Na své si přijdou jak mladí lidí, milující zábavu, tak rodiny s dětmi. Písečné pláže se do moře svažují velmi pozvolna.

Kdy navštívit Azurové pobřeží

Pokud se chcete vydat na Francouzskou riviéru, a okusit mentality Francouzů, ideální doba ke strávení dovolené je od druhé poloviny června do poloviny července. Je to zejména proto, že v té době nejsou ještě letoviska přeplněná turisty. Od druhé poloviny května do první půle června se koná v Cannes oblíbený filmový festival, takže se můžete potkat se spoustou hvězd. Ovšem klidnou dovolenou pak nestrávíte.

Co se týče počasí, to je na Azurovém pobřeží velmi příjemné. Letní teploty se pohybují okolo 30 stupňů, a vane obvykle příjemný lehký vánek. Teplota moře je v rozmezí 22-25 stupňů. Azurové pobřeží patří k nejslunnějším místům Francie. Díky blízkosti Alp ale i tady musíte počítat s nějakou letní sprškou nebo bouřkou.

Kam se podívat

Všechna oblíbená letoviska jsou zároveň místy, které byste měli během své dovolené navštívit. Krása historických uliček, náměstí, památek a okolí vám nedovolí celý týden jen ležet na pláži. Azurové pobřeží je prostě místem, které je jako stvořené pro poznávání.

Největším letoviskem Francouzské riviéry je Nice. Dominuje mu Andělská promenáda lemovaná kavárnami a příjemnými obchůdky. Na jejím konci se nachází zahrada Alberta I. Jinak se jedná o poměrně rušné a živé město, oblíbené zejména mezi mladými lidmi.

Dnes město světového filmového festivalu, dříve rybářská vesnice.To je Cannes, jedno z nejnavštěvovanějších lázeňských měst jižní Francie. Atmosféry prosté rybářské vesnice si tam můžete vychutnat na hoře Suquet, která si na rozdíl od zbytku města uchovává svou původní historii.

Monako. Samostatné knížectví je rájem milionářů a hazardních hráčů. Podobné místo se v Evropě rozhodně nenachází. Kromě kasin a luxusních hotelů Monako samozřejmě nabízí mnoho dalšího. Za návštěvu rozhodně stojí exotická botanická zahrada Jardin de Exotique Monaco. V centru se nachází knížecí palác. Město je lemováno vysokými horami, které nabízejí možnost jak turistiky, tak krásného výhledu na celé knížectví.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená 2010? Jedině Řecko

Dovolená 2010? Jedině Řecko

Co se vám vybaví, když se řekne Řecko? Určitě teplé moře a pláže, antické památky a bohatá kultura, možná divadlo, olivy a spousta dalších věcí, chutí a vůní. Popsat Řecko je složité a jednoduché zároveň. Složité proto, že nevíte co říct dřív, jednoduché, protože když to řeknete, je to najednou všem…

Poznávejte pohodlně Francii

Poznávejte pohodlně Francii

Francie je zemí, která je neskutečně bohatá jak na poutavé přírodní scenérie, tak i na historické památky. Poznat nejrůznější skvosty, které se na jejím území nacházejí, můžete velmi pohodlně, a to díky CK Redok. Ta pořádá poznávací zájezdy směřující skoro do všech oblastí ve Francii. Jmenovat bycho…


Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Dovolená ve Španělsku láká stále více turistů z Česka, ale i z dalších zemí světa, díky svým moderním letoviskům, čistému moři a ideálním podmínkám pro výlety a vodní sporty, které z něj činí ideální místo pro rodiny s dětmi i mladé turisty hledající dobrodružství a zábavu.

Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Pro české turisty je pobřeží severně od Barcelony poměrně neznámou oblastí pro dovolenou. Jedná se o Costa del Azahar, v překladu mořské pobřeží, které volně navazuje na pobřeží Costa Brava. Turisté zde mohou očekávat samozřejmě kromě příjemného klimatu během letních měsíců i upravené písečné a oblá…