verze pro tisk

Dubrovník, perla Dalmácie

1. červenec 2010 Dubrovník, perla Dalmácie

Jedním z nejoblíbenějších míst Jadranu je Dubrovník, město s téměř 50 tisíci obyvateli, které právem patří na seznam kulturního dědictví UNESCO v nejjižnější části Dalmácie. Dubrovník vládne příjemným podnebím nejen v letních měsících. Skvělou dovolenou si zde užijete i v zimě. Široký výběr mají všichni sportovně zaměření návštěvníci, především pokud vyznávají vodní sporty. Ochuzeni nebudou ani obdivovatelé historických a kulturních památek, k těm nejcennějším patří fortifikační systém, tedy opevnění města.

Historický Dubrovník

Památek ve městě najdete velkou spoustu a uličkami s neopakovatelnou atmosférou budete jednoznačně okouzleni. Není potřeba vydávat se na dlouhé túry, procházky městem ve vás probudí romantickou náladu. Staré město je ukázkou patricijského města přelomu 17. a 18. století. Středem města je ulice Placa-Stradun s uzkými uličkami vybíhajícími do stran. Je zde renesanční kostel i františkánský klášter, ukázky krásné architektury i způsobu života místních obyvatel před několika stovkami let.

Dubrovník má skvělé podmínky pro koupání

Dubrovník má ideální podmínky pro koupání, využít můžete i městské koupaliště, koupat se dá přímo pod hradbami města, což je opravdu skvělý zážitek. Využít můžete i soukromých pláží luxusních hotelů, kde však musíte být ubytováni. Památky, koupání, atmosféra...ale i zábava. Ani v tomto směru není potřeba kompromisů, Dubrovník nabízí řadu možností v podobě diskoték, vináren a restaurací. V Dubrovníku je také stálé divadlo, symfonický orchestr a několik folklorních souborů.

V Dubrovníku budete jako doma

Chorvatsko je častým cílem českých turistů nejen z důvodu snadné dostupnosti. Výhodné je i to, že sehnat ubytování, které vám bude plně vyhovovat není v zemi žádný problém. K velmi vyhledávaným patří zejména ubytování v soukromí, které je nabízeno za výhodnou cenu a pokud najdete opravdu dobré ubytování, můžete se sem každoročně vracet. Dubrovník dále nabízí i hotely nejrůznějších úrovní můžete využít kempu i apartmánů, pro mladší generace jsou tu hostely.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená v Chorvatsku: Kouzelný Dubrovník

Dovolená v Chorvatsku: Kouzelný Dubrovník

Chorvatsko patří stále mezi velmi oblíbené země, kam míří kroky mnohých z nás. Není se čemu divit, jelikož pobyty zde jsou stále ještě cenově dostupné, nachází se zde krásné čisté moře a v neposlední řadě můžete navštívit spousty krásných destinací, jež vám odleva učarují. Typickým příkladem je např…

Severní Dalmácie

Severní Dalmácie

Severní Dalmácie láká každým rokem obrovské množství turistů ostatně jako i další chorvatské lokality. Severní Dalmácie je oblastí, která leží přibližně někde mezi mysem Sečevo a mezi Karlobagem. Severní Dalmácie se vyznačuje poměrně rozdílnými přírodními podmínkami ve svých částech.


Indie je skutečná perla

Indie je skutečná perla

Pro milovníky exotiky, tajemna i rozmanitosti, pro odborníky na východní náboženství a mystiku, ale i pro běžné turisty je zde země, které se žádná jiná nevyrovná, Indie. Obrovská rozloha země zajišťuje Indii mnoho tváří a poznat alespoň některé z nich zabere spoustu času. Indie má vlastní tradice i…

Istanbul: Historická perla

Istanbul: Historická perla

Toužíte po tom prožít dovolenou doslova jako z pohádky? Jste milovníkem historie a zejména kulturních památek? Rádi pozorujete jasně modrou oblohu a zbožňujete dotek hřejících paprsků na vaší kůži? Pak se vydejte do Istanbulu, opravdové historické perly.