verze pro tisk

Egypt a příjemné počasí po celý rok

9. květen 2010 Egypt a příjemné počasí po celý rok

To, co bylo dříve pro většinu z nás nedostupné, se v posledních letech stává běžné. Řeč je samozřejmě o cestování do některých zemí. Tentokrát máme na mysli Egypt, zemi ležící na africkém kontinentu, země, při vyslovení jejíhož jména si většina z nás vybaví pyramidy. A právě Egypt je v současnosti jednu z nejoblíbenějších destinací českých turistů. Návštěvníky láká nejen na starověké památky, ale i na krásné pláže, kouzelnou přírodu, příjemné počasí a mnoho příležitostí ke sportu. V zemi si můžete užít i netradiční dovolenou, není nutné celé dny trávit v hotelovém rezortu nebo na pláži. Klidně vyrazte na dovolenou na loď a plavte se po Nilu za nejkrásnějšími místy Egypta.

Egypt nabízí mnoho možností pro sprort i díky počasí

Příležitostí ke sportu je tady opravdu mnoho, záleží, čemu dáváte přednost. Pokud je to potápění, vyberte si lokalitu na pobřeží Rudého moře, kde si zkoumání pod mořskou hladinou skutečně užijete. Dalším sportem, který byste zde možná nečekali, je golf. Nachází se zde asi dvě desítky špičkových hřišť, které mají nejen světový standard, ale většina z nich i překrásné okolí. Oblíbený je i tenis nebo stolní tenis, z vodních sportů také windsurfing. Samozřejmostí jsou výlety do pouště na velbloudech, můžete si užít i několikadenní expedici. Je zde i několik míst pro horskou turistiku.

Egypt a egyptské počasí, exotika pro každého

Máte-li rádi exotiku, pak je Egypt tou správnou volbou. Pokud chcete nasát pravou egyptskou atmosféru, měli byste určitě navštívit tradiční trhy, kde se dají usmlouvat výhodné ceny. Místní smlouvání milují a jsou v něm opravdu dobří, takže pozor na to. Na takových trzích je možno nakoupit téměř vše, většina turistů si odtud odnese i to, co vůbec nepotřebujete. Egyptští obchodníci mohou být až neskutečně vlezlí, a tak jediná možnost jak se jich zbavit, je výrobek jednoduše koupit.

Egypt a místní počasí nabízí vždy vysoké teploty

Počasí v Egyptě je celoročně horké a suché. Asi 95% povrchu země pokrývá poušť, což mluví samo za sebe. Samozřejmě záleží, v jaké oblasti se nacházíte, obecně lze říci, že není vyjímkou, pokud teploty v létě dosahují ke 40°C, v zimě je to již příjemnějších 25°C. Ideální měsíce pro návštěvu země jsou březen až květen nebo pozdim. Chcete-li na dovolené ušetřit, jeďte v létě. To jsou vyšší teploty, ale nižší ceny.

Egypt a egyptské počasí, důvod, proč přijet

Země nabízí mnoho krásných lokalit, které můžete navštívit. Ubytování si tedy vybírejte tak, abyste měli k vámi zvolené památce blízko. K nejnavštěvovějším turistickým oblastem patří již tradičně Hurghada nebo Sharm el Sheikh, v poslední době stále více turistů vyhledává i Tabu nebo Marsa Alam. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli lokalitu, jistě budete nadšeni. Egypt, to je pravá exotika, dostupná pro každého.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kréta: Slunné počasí po celý rok

Kréta: Slunné počasí po celý rok

ve středozemním moři je ideální ve středozemním moři je ideální turistickou destinací pro lidi, kteří si během dovolené chtějí plně vychutnávat krásné slunečné počasí. Kréta je totiž jedním z nejteplejších a zároveň nejslunečnějších míst v Evropě. Během letní sezony je zde jen naprosté minimum sráž…

Bulharsko má více, než jen příjemné počasí

Bulharsko má více, než jen příjemné počasí

Bulharsko se sice pyšní krásnými plážemi a čistým mořem, nenechte se však mýlit, krásné je i bulharské vnitrozemí. Bulharsko je velmi rozmanitá a krásná země, omezovat se pouze na pobřežní oblasti by byla velká škoda. V centrální části země vás krom hlavního města Sofie čekají i další krásy, můžete …


Last minute zájezdy Egypt

Last minute zájezdy Egypt

Stále nemáte vybranou letní dovolenou? V tom případě můžete využít nabídky některého z last minute zájezdů, které jsou momentálně v nabídce. Vybírat můžete z nejrůznějších destinací, od Turecka a Egypta, přes Řecké ostrovy, až po Chorvatsko či Itálii a mnoho jiných destinací.

Na co nás láká Egypt?

Na co nás láká Egypt?

Egypt patří mezi nejoblíbenější turistické destinace vůbec. Jiný kontinent, jiná kultura, historie, tisícitelé památky a moře jsou těmi největšími lákadly. V Egyptě čeká na každého z nás spousta nového, nepoznaného. Letovisek, ve kterých můžete svou dovolenou strávit, je mnoho. Pojďte se tedy podíva…