verze pro tisk

Exotická dovolená s evropským přízvukem - ostrov Réunion

19. září 2011 Exotická dovolená s evropským přízvukem - ostrov Réunion

Rádi byste jednou zažili exotickou dovolenou, ale do Egypta se vám nechce, a na Karibik nejsou peníze? Přesto se nechcete vzdát svého snu spatřit ty luxusní pláže, čisté moře nebo oceán a kulturu tolik odlišnou od té evropské? Máte rádi aktivní dovolenou? Pak si za cíl dovolené vyberte ostrov Réunion.

Základní údaje o ostrově

Ostrov Réunion se nachází v Indickém oceánu, a mnohdy je označován za jeho perlu. Navzdory své poloze však ostrov patří Francii a je součástí Evropské unie. Na ostrově žije více než 800 tisíc obyvatel různého původu. Je to ostrov věčného léta, kdy průměrná teplota se pohybuje mezi 20-28 stupni po celý rok. Období teplejší právě nastává a potrvá přibližně do dubna. V období od ledna do března přicházejí cyklony.

Fascinující vnitrozemí

Důvodem, proč je Réuinon oblíbený mezi turisty, je kromě moře také jeho překrásné vnitrozemí. Respektive jeho příroda. Díky sopečné činnosti, která tu dosud panuje, na ostrově vznikly neskutečné skalní útvary o průměru více než 10 kilometrů. Hluboké soutěsky se střídají s kaskádami a vodopády, horské masivy přecházejí do divokého pobřeží. Co sem ale láká turisty nejvíce, je stále aktivní vulkán Piton de la Fournaise (2632 metrů).

Termální lázně Cilaos

Městečko Cilaos je významným střediskem vnitrozemí ostrova. Žije tu přibližně sedm tisíc obyvatel. Cilaos je proslulé lázeňské město, které bylo založené v 19. století. Voda, která se zde používá, má díky obsahu minerálů příznivý vliv na svalové problémy. Ideální místo pro návštěvu po náročné tůře. Okolí města je velmi bohaté na nádherná místa. Jsou jím například vodopády Cascade de Bras Rouge, vyhlídková plošina Roche Merveilleuse nebo jeskyně u La Chapele.

Letoviska na západě Reunionu

Celá západní část ostrova je obklopena mořem a krásnými letovisky. Nejznámější je pravděpodobně St. Gilles les Bains. Nachází se několik metrů od nejkrásnější pláže Reunionu – Boucan Canot. Pobřeží kolem letoviska je lemováno lagunou, která nabízí dokonalé podmínky pro potápění nebo šnorchlování. Dalšími letovisky jsou La Saline les Bains, L´Étang Salé les Bains s černým lávovým pískem nebo St. Paul.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pohodová exotická dovolená 2014

Pohodová exotická dovolená 2014

Letošní rok pomalu spěje k létu, a pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, pak je určitě nejvyšší čas k tomu, abyste se po nějaké zajímavé dovolené poohlédli. Vybírat je pochopitelně možné z celé řady tuzemských i zahraničních lokalit. Pokud ale budete chtít najít skutečnou exotiku, pak byste se …

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Milujete liduprázdné kilometry se táhnoucí pláže pokryté jemným bílým pískem? Toužíte poznat historii a kulturu jiného kontinentu nebo vás prostě láká jen polehávání, odpočívání a srkání drinků na pobřeží? Ať už patříte mezi vyznavače jakékoliv zmíněné kategorie, exotická dovolená vás vždy dostane. …


Exotická dovolená

Exotická dovolená

Udělejte si radost a zajeďte si po celém roce shonu a starostí na krásnou exotickou dovolenou, na kterou budete vzpomínat po zbytek života. Pokud chcete odjet, ale nechcete za svou dovolenou platit malé jmění, využijte populární last minute dovolenky.

Luxusní a exotická dovolená v Dubaji

Luxusní a exotická dovolená v Dubaji

Zapomeňte letos na evropské destinace a vyražte za luxusem a exotikou. Dnes už nejsou Spojené arabské emiráty destinací jen pro ty nejbohatší. Do emirátů každoročně míří stovky Čechů, protože dovolená se v SAE dá pořídit za rozumnou cenu. Nejvíce navštěvovaným emirátem je bezpochyby Dubaj se stejnoj…