verze pro tisk

Jakou dopravu do Chorvatska zvolit?

15. březen 2013 Jakou dopravu do Chorvatska zvolit?

Obvyklý způsob, jak se dopravit do Chorvatska, je autem, autobusem a letadlem. Samozřejmě existují i další alternativy – od motorky, přes kolo či koloběžku, až po cestu pěšky, poslední tři jmenované jsou už ale čím dál tím méně reálné. Zaměřme se tedy na ty, které má smysl řešit.

Letecké zájezdy do Chorvatska určitě lákají. Předně je to bezpečnost dopravy, tento typ dopravy je totiž obecně bezpečnější než jakýkoli jiný, další výhodou je pak rychlost takové dopravy. Na druhou stranu jste však v letadle omezeni prostorem a hlavně na kratší vzdálenosti nemusí být let vždy cenově výhodný.

Jinou možností je navštívit Chorvatsko vlastní dopravou. Určitě nejde o zase tak špatnou možnost, pokud jste zvyklí několik hodin v kuse řídit nebo máte možnost se střídat. Cenově je takovéto cestování méně výhodné, než cestování autobusem, na druhou stranu je to pohodlnější a vyhnete se nepříjemným spolucestujícím. Nesmíte však zapomínat na to, že je třeba včas doplnit pohonné hmoty či koupi dálničních známek.

Naopak můžete mít dovolenou prakticky bez povinností, zvolíte – li alternativu autobusem s polopenzí . V takovém případě můžete cestu tam i zpět v klidu prospat a ještě se těšit na snídani na druhém konci.

Možností, jak se do Chorvatska dopracovat, je tedy hned několik a je tak jen na vašem uvážení, kterou z nich zvolíte. Stejně tak je na vás, zda upřednostníte spíše hotel, chatku nebo stan a také to, se kterou cestovní agenturou pojedete. Pestrý přehled nabízí i webové stránky Cestolino.cz.

Míst, které Chorvatsko nabízí, je samozřejmě mnoho. Významným turistickým cílem v Chorvatsku je Makarská riviéra – tedy kus pobřeží při Jaderském moři, z vnitrozemí ohraničen pohořím Biokovo. Na této riviéře najdete mnoho známých letovisek, mezi kterými jsou letoviska úplně klidná se spoustou romantických míst i rušná místa plná nočního života a zábavy.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

qcoypom3Y

sobota, 28. leden 2017
09:11

I recokn you are quite dead on with that.


posted by: qcoypom3Y (vmo8o13tps(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Národní parky Chorvatska

Národní parky Chorvatska

Chorvatsko patří k těm nejoblíbenějším turistickým destinacím. Míří sem lidé za sportem, mořem, ale i přírodou. Národní parky Chorvatska každoročně přilákají tisíce turistů. Většina lidí si Chorvatsko spojuje s Plitvickými jezery, ale takhle země toho nabízí mnohem víc.

Last minute na sever Chorvatska

Last minute na sever Chorvatska

Láká vás Chorvatsko a přitom jste tam ještě nebyli? Nebo patříte mezi milovníky Chorvatska a stále se tam rádi vracíte? Pak pro vás máme několik tipů na zajímavá letoviska v severním Chorvatsku, kam můžete sehnat výhodné last minute zájezdy a navíc jste tam autem i autobusem za pár hodin!


Skvělá dovolená na dosah, to je Chorvatsko 2010

Skvělá dovolená na dosah, to je Chorvatsko 2010

Chorvatská republika ležící podél východního pobřeží Jaderského moře patří právem mezi vůbec nejoblíbenější země českých turistů. Pobřeží je velmi členité, chorvatské ostrovy a ostrůvky si však nijak nezadají s pevninou a turisticky jsou velmi vyhledávané. Krom místních krás láká Chorvatsko české ce…

Dovolená u moře plná zdraví

Dovolená u moře plná zdraví

Chcete jet na dovolenou, kde si nejen odpočinete, ale uděláte i něco pro své zdraví? Vypravte se na týden k moři, kde budete pojídat jen samé zdravé pochoutky! Přinášíme vám tip na dovolenou plnou relaxace a zdraví!