verze pro tisk

Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

15. červenec 2010 Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Kousek země vystupující z vody přesně u špičky italské boty, to je Sicílie, největší italský a zároveň středomořský ostrov, který obývá téměř 5 milionů přátelských lidí. Ideální místo pro vaši dovolenou s čistými plážemi, impozantními památkami, bohatou historií a krásnou přírodou. Peníze získané cestovním ruchem jsou důležitou součástí rozpočtu, nejen proto se zde o vás královsky postarají. Místní to ani jinak neumí.

Historický exkurz po Sicílii

Na ostrově se, stejně jako na pevninské části Itálie, vystřídali mnohé národnosti, které jí vtiskly něco ze své příromnosti, z těch největších jmenujme Féničany, Řeky, Kartagince a Normany. Krásná historická města s množstvím památek vás přesvědčí o tom, že jste si místo pro dovolenou vybrali opravdu dobře. Po poznávání kulturních krás jistě nepohrdnete dnem stráveným u moře, který může být aktivní stejně jako odpočinkový.

Sicílie a Palermo

Sicílie je automním územím s hlavním městem Palermem, které nabízí exkurzi do dějin architektury, od antických památek až po barokní prvky. Zakladateli města jsou Féničané a v současné době zde žije asi 750 tisíc obyvatel. Palermo je tedy metropolí v pravém slova smyslu, najdete zde zábavní podniky, restaurace, kavárny a bary stejně jako romantické uličky a zákoutí. Krásu hledejte nejen v Palermu, ale i v blízkém okolí, například městečko Monreale stojí za prozkoumání.

Sicílie má ideální počasí

Nejen sicilské pobřeží stojí za návštěvu. Oblíbená je i centrální část ostrova, jehož povrch tvoří většinou pohoří, vhodné pro pěší túry. Nejvyšší horou je, stále činná, sopka Etna. Místní klima je samozřejmě středomořské, v létě se teploty běžně pohybují okolo 30°C, v zimě jsou teploty zhruba o polovinu nižší a objevují se srážky. Sicílie má ideální podmínky pro letní dovolené, moře je zde nádherně čisté a velmi teplé.

Sicílie, ráj pro vaši dovolenou

Hledáte-li takové místo pro dovolenou, které vás uchvátí svou krásou, pak jste na správném místě. Kde jinde najdete působivá historická města, příjemné pláže a jedinečnou prázdninovou atmosféru? K jedinečným městům patří nejen Palermo, ale i Syrakusy, Agrigento, Caltanisetta, Catania, Enna, Messina, Ragusa a Trapani. To vše doplněno skvělou kuchyní a neskutečným klidem, protože tady se nikdy nikam nespěchá. A o to jde na dovolené především.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená na Bali je jedinečná

Dovolená na Bali je jedinečná

Exotika, palmy, průzračné moře a bílé pláže, zkrátka ráj na zemi, to je ostrov ležící těsně pod rovníkem, Bali. Bali náleží do souostroví Malé Sundy a bez nadsázky je to splněný sen každého cestovatele. I přes svou malou rozlohu je tento ostrov sopečného původu nepřehlédnutelný. Nejpočetněji zastoup…

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Už jste letos přemýšleli, kam vyrazíte na dovolenou? Většinou toto rozhodnutí záleží na mnoha faktorech jako jsou finance, počasí v dané oblasti, možnosti trávení volného času a tak dále. Pokud máte zájem o trochu exotiky a tradiční dovolenkové destinace vás nudí, zkuste Srí Lanku. Ačkoli Srí Lanka …


Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Ve Středozemním moři leží ostrov Korsika, přezdívaný též Ostrov krásy. Ačkoli Korika leží západně od Itálie, je francouzským územím. Krom francouzštiny zde uplatníte italštinu i angličtinu, místní mezi sebou mluví korsicky. Korsika je turisticky velmi atraktivní lokalitou nabízející možnost trávení …

Už jste přemýšleli o letní dovolené? Taormina Sicílie je tou pravou volbou!

Už jste přemýšleli o letní dovolené? Taormina Sicílie je tou pravou volbou!

Už jste přemýšleli o letní dovolené? A nepokukovali jste také po Itálii? Tato jižanská země nabízí vše, po čem byste mohli toužit – moře, písek, stejně tak kvalitní služby a spousty zajímavých památek. Jeden z italských ostrovů, Sicílie, rovněž nabízí velice zajímavou oblast, jíž je Taormina.