verze pro tisk

Kam do Řecka: Ostrov Kos

11. květen 2011 Kam do Řecka: Ostrov Kos

Dalším často navštěvovaným ostrovem Řecka je Kos. Místo, které bylo domovem lékaře Hippokrata si získá každého návštěvníka. Kos patří k souostroví Dodekanés a omývá ho Egejské moře. Ostrov je vhodný zejména pro ty, kteří milují turistiku, jízdu na koni nebo cyklistiku, protože jeho terén je poměrně rovinatý a nenáročný.

Letoviska ostrova

Kos samozřejmě kromě sportovních aktivit láká na fantastické pláže a čisté moře.

Oblíbenými letovisky jsou například středisko Kardamena. To se nachází přibližně 30 kilometrů od hlavního města. Je to druhé největší letovisko na Kosu. Veškeré služby jsou na velmi vysoké úrovni. Kardamena je velmi vhodná zejména pro ty, kteří holdují nočnímu životu. Klidu se večer málokdy dočkáte. Na druhou stranu je tady nádherná čtyřkilometrová pláž s bílým pískem a klidným vstupem do moře. Nedaleko střediska se nachází nový aquapark.

Klidnějším a méně komerčním letoviskem je Marmari. Původní rybářská vesnička si stále zachovává svůj původní ráz a atmosféru. Dovolená je tu vhodná zejména pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří stojí o klid. Noci jsou zde spíše klidné a bujará zábava je spíše ojedinělá. Nedaleko Marmari se nachází solné jezero, borové lesy a další místa vhodná pro lehké procházky.

Zábava a památky v hlavním městě

Centrem veškerého dění na ostrově je hlavní město Kos. Tento přístav hraje velmi důležitou roli co se týče obchodu i dopravy na ostrově. Kos je živé město plné zábavních podniků, ale i památek. Město bylo založeno již ve 4. století před Kristem, tudíž je jeho historie velmi bohatá. Stopy mnoha kultur a národů tu jsou velmi čitelné. Naleznete tady středověký hrad rytířů Řádu sv. Jana, římské lázně nebo muslimskou mešitu. Na počest lékaře Hippokrata tu byl před několika stovkami let vysazen platan. Lékaře také obyvatele oslavují několika karnevaly a slavnostmi, které se zde během roku konají.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

ON5Rjv5pD

sobota, 28. leden 2017
09:31

That kind of thkniing shows you're on top of your game


posted by: ON5Rjv5pD (u6ywcim9074(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Maličký ostrůvek Santorini není typickou řeckou turistickou destinací. Většina z nás ho zná jako fakultativní výlet některé z cestovních kanceláří. Ale i Santorini má svoje kouzlo. Skvělou dovolenou si tady užijí zejména ti, kteří stojí o krásný, klidný kout, a milují divokou, nespoutanou přírodu.

Kam do Řecka: Smaragdový ostrov Korfu

Kam do Řecka: Smaragdový ostrov Korfu

Řecko je jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. Ročně sem míří desítky tisíc návštěvníků užít si krásnou letní dovolenou. Oblíbené jsou zejména ostrovy. Postupně se podíváme na Korfu, Kos, Rhodos a Santorini, a provedeme vás zajímavými místy a nejoblíbenějšími středisky.


Kam do Řecka: Rhodos

Kam do Řecka: Rhodos

Další z oblíbených řeckých destinací je Rhodos. Ostrov se nachází velmi blízko tureckého pobřeží. Vzdálenost mezi pevninami je jen 20 kilometrů. A co Rhodos nabízí svým návštěvníkům? Celoročně příjemné krásné počasí, nízké ceny, olivové háje, výtečná kuchyně a teplé průzračné moře.

Exotická dovolená s evropským přízvukem - ostrov Réunion

Exotická dovolená s evropským přízvukem - ostrov Réunion

Rádi byste jednou zažili exotickou dovolenou, ale do Egypta se vám nechce, a na Karibik nejsou peníze? Přesto se nechcete vzdát svého snu spatřit ty luxusní pláže, čisté moře nebo oceán a kulturu tolik odlišnou od té evropské? Máte rádi aktivní dovolenou? Pak si za cíl dovolené vyberte ostrov Réunio…