verze pro tisk

Kam do Řecka: Rhodos

23. květen 2011 Kam do Řecka: Rhodos

Další z oblíbených řeckých destinací je Rhodos. Ostrov se nachází velmi blízko Tureckého pobřeží . Vzdálenost mezi pevninami je jen 20 kilometrů. A co Rhodos nabízí svým návštěvníkům? Celoročně příjemné krásné počasí, nízké ceny, olivové háje, výtečná kuchyně a teplé průzračné moře.

Počasí na Rhodosu

Říká se, že Rhodos je jedním z nejvíce slunných míst Evropy. Slunce tady svítí většinu dní v roce. Déšť vás tak pravděpodobně na letní dovolené neskrápí. Teploty během letních měsíců ale dosahují tropických hodnot – nejsou výjimkou i 40 stupňová horka. Pokud chcete během své dovolené cestovat, volte k návštěvě raději jarní měsíce. To se ostrov probouzí, květiny se zelenají a teploty jsou i na poznávání krás daleko příjemnější. Ideální místo pro Vaši last minute dovolenou.

Příroda

Ačkoli je Rhodos častým cílem turistů, pořád ještě v sobě ukrývá mnoho míst, které jsou nedotčené. Vnitrozemí ostrova tvoří hory, respektive spíše kopce. Jsou vhodné i na pěší turistiku. Na Rhodosu se oproti jiným řeckým ostrovům objevují lesy. Rhodos omývají dvě moře, a sever ostrova se velmi liší od jihu. Všude se objevují olivovníky, vinná réva a citrusové plody.

Pláže na Rhodosu

Pobřeží ostrova je dlouhé téměř 220 kilometrů, a tvoří ho překrásné pláže a zálivy . Díky členitosti pobřeží je každá pláž jiná. Objevíte tady široké veřejné pláže plné turistů, i romantické zátočinky skýtající naprosté soukromí. Na severu jsou pláže spíše oblázkové, na jihu a východě, kde je nejvíce turistických středisek se už objevují i pláže písčité. Mezi nejoblíbenější pláže patří Ladikou, Plimiri, záliv Apolakia a romantická Paleochora, nacházející se ve stínu zeleně.

Tipy na výlet

Rhodos je plný úžasných míst, které stojí za návštěvu. Díky stovkám půjčoven aut nebo skútrů můžete bez problémů cestovat. Proto se vydejte například do Údolí motýlů, přírodního parku, kde se v době páření objevuje tisíce druhů motýlů. Za návštěvu stojí také středověké město Kamiros.Vznikl ve druhém tisíciletí, ale po ničivých zemětřeseních nikdy nebyl obnoven. Zachovalo se však dostatek pozůstatků budov.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Petra

neděle, 5. únor 2012
21:09

Vřele doporučuji Rhodos, my byli s touto cestovkou http://www.greece-tours.cz/recko/rhodos/. Pláže jsou zde pískové takže spokojenost nadmíru.


posted by: Petra (petra353(a)email.cz) [Odpovědět]

Čtěte také...

Rhodos láká nejen na počasí

Rhodos láká nejen na počasí

Skvělá dovolená potřebuje řádnou přípravu. Prvním krokem je výběr správné destinace. Pokud milujete slunce, koupání v moři a skvělou atmosféru, může to být jedině ostrov Rhodos. Rhodos je čtvrtým největším řeckým ostrovem, nabízí hornatý povrch, středomořské klima a bohatou flóru i faunu. Podle lege…

Kam do Řecka: Ostrov Kos

Kam do Řecka: Ostrov Kos

Dalším často navštěvovaným ostrovem Řecka je Kos. Místo, které bylo domovem lékaře Hippokrata si získá každého návštěvníka. Kos patří k souostroví Dodekanés a omývá ho Egejské moře. Ostrov je vhodný zejména pro ty, kteří milují turistiku, jízdu na koni nebo cyklistiku, protože jeho terén je poměrně …


Kam do Řecka: Smaragdový ostrov Korfu

Kam do Řecka: Smaragdový ostrov Korfu

Řecko je jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. Ročně sem míří desítky tisíc návštěvníků užít si krásnou letní dovolenou. Oblíbené jsou zejména ostrovy. Postupně se podíváme na Korfu, Kos, Rhodos a Santorini, a provedeme vás zajímavými místy a nejoblíbenějšími středisky.

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Maličký ostrůvek Santorini není typickou řeckou turistickou destinací. Většina z nás ho zná jako fakultativní výlet některé z cestovních kanceláří. Ale i Santorini má svoje kouzlo. Skvělou dovolenou si tady užijí zejména ti, kteří stojí o krásný, klidný kout, a milují divokou, nespoutanou přírodu.