verze pro tisk

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

20. květen 2011 Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Maličký ostrůvek Santorini není typickou řeckou turistickou destinací. Většina z nás ho zná jako fakultativní výlet některé z cestovních kanceláří. Ale i Santorini má svoje kouzlo. Skvělou dovolenou si tady užijí zejména ti, kteří stojí o krásný, klidný kout, a milují divokou, nespoutanou přírodu. Je také často vyhledáván novomanželi ke strávení líbánek.

Vznik Santorini

Ostrov Santorini patří k souostroví Kyklady. Jeho hlavním městem je Fira. Ostrov je sopečného původu. Výbuch sopky zničil celý původní ostrov Théra. Doslova ho pohltilo moře. Zbytek pevniny, který zůstal nad hladinou pak dostal jméno Santorini.

Počasí a příroda na Santorini

Letní dovolená na Santorini bude určitě ve znamení slunečného počasí. Déšť se tady vyskytuje sporadicky, více v zimních měsících. Teploty často překračují tropické hodnoty, ale díky větrům Meltemi jsou i tyto dny snesitelné.

Santorini vás překvapí fascinující přírodou. Proto sem míří zejména milovníci turistiky nebo cykloturistiky a cestování. Pobřeží je velmi skalnaté. Co se týče pláží, ty jsou díky sopečnému prachu rozmanité. Zlatý písek se střídá s černým, bílé oblázky doplňují barevné kameny. Pláže jsou mírné, i obklopené skalisky. Na Santorini je většina pláží hůře dostupná. Budete-li bydlet v malé vesničce, pravděpodobně se k moři trochu projdete. Odměnou vám pak ale bude naprostý klid a soukromí.

Letoviska na Santorini

Ostrov disponuje dvěma "centrálními" letovisky. Tedy takovými, která jsou nejčastěji navštěvována, jsou větší, mají svou pláž a síť kaváren, restaurací a všeho, co k dovolené potřebujete. Je to letovisko Kamari a letovisko Perrima. Ale krásnější jsou právě ty maličké vesničky, kde se dosud žije podle řeckých tradic. Příjemné místo je maličký přístav Ammoudi nebo vesnička Oia.

Kam na výlet

Celé Santorini je jako stvořené k výletům a poznávání. Na každém rohu potkáte bělostné domečky a kostely, kontrastující s modrým mořem. Na každém kroku se budete setkávat s pozůstatky sopečné činnosti. Za návštěvu stojí hlavní město Fira, již zmiňované Oia, pláže Ammoudi, kaldera nebo ostrůvek s činným vulkánem Nea Kameni.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kam do Řecka: Ostrov Kos

Kam do Řecka: Ostrov Kos

Dalším často navštěvovaným ostrovem Řecka je Kos. Místo, které bylo domovem lékaře Hippokrata si získá každého návštěvníka. Kos patří k souostroví Dodekanés a omývá ho Egejské moře. Ostrov je vhodný zejména pro ty, kteří milují turistiku, jízdu na koni nebo cyklistiku, protože jeho terén je poměrně …

Kam do Řecka: Smaragdový ostrov Korfu

Kam do Řecka: Smaragdový ostrov Korfu

Řecko je jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. Ročně sem míří desítky tisíc návštěvníků užít si krásnou letní dovolenou. Oblíbené jsou zejména ostrovy. Postupně se podíváme na Korfu, Kos, Rhodos a Santorini, a provedeme vás zajímavými místy a nejoblíbenějšími středisky.


Romantický víkendový pobyt

Romantický víkendový pobyt

Potřebujete si odpočinout, ale máte na to pouhý víkend? Nebo chcete oslavit výročí či narozeniny, udělat radost přátelům, rodičům nebo jiným příbuzným? Potom jsou tu pro vás krátkodobé výlety do přírody, wellness zájezdy, víkendy v lázních či na historických městech.

Kam do Řecka: Rhodos

Kam do Řecka: Rhodos

Další z oblíbených řeckých destinací je Rhodos. Ostrov se nachází velmi blízko tureckého pobřeží. Vzdálenost mezi pevninami je jen 20 kilometrů. A co Rhodos nabízí svým návštěvníkům? Celoročně příjemné krásné počasí, nízké ceny, olivové háje, výtečná kuchyně a teplé průzračné moře.