verze pro tisk

Kam do Řecka: Smaragdový ostrov Korfu

9. květen 2011 Kam do Řecka: Smaragdový ostrov Korfu

Řecko je jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. Ročně sem míří desítky tisíc návštěvníků užít si krásnou letní dovolenou. Oblíbené jsou zejména ostrovy. Postupně se podíváme na Korfu, Kos, Rhodos a Santorini, a provedeme vás zajímavými místy a nejoblíbenějšími středisky.

Nejkrásnější pláže na Korfu

Ostrov Korfu (nebo-li také Smaragdový ostrov) je nejsevernějším řeckým ostrovem. Omývá ho Jónské moře. Přezdívku mu daly celoročně kvetoucí rostliny a stromy, díky kterým hýří všemi barvami. Počasí s vysokými teplotami, ale zároveň vlhčím klimatem poskytuje dostatek srážek a vláhy, takže se zde daří i takovým druhům rostlin, které nepotkáte jinde na světě. Pláže jsou tak lemované nejrůznějšími keříky, často také olivovníky či citrusy. Mnoho lidí tak pláže ostrova Korfu považuje za nejkrásnější v Řecku.

Turistická střediska Korfu

Celé Korfu je potkáno turistickými středisky. Pokud preferujete klidnější dovolenou, vydejte se na ostrov spíše v červnu, nebo v polovině září. V sezóně je tady velmi často přelidněno. Ale k samotným letoviskům.

Klidnější místo vhodné pro rodinnou dovolenou je letovisko Ermones. Nachází se na severozápadě ostrova. Pláž je oblázková a velmi čistá. Moře se svažuje poměrně pomalu. Celé letovisko leží v malém zálivu. Ubytování čekejte v malých hotelích, apartmánech, nebo můžete využít i kompletně vybavený kemp.

Dalším letoviskem je na severovýchodě původní rybářská vesnička Kassiopi. Ta se může pochlubit hned čtyřmi nádhernými plážemi, které získaly ocenění modrá vlajka. Z celého letoviska je nádherný výhled na nejvyšší horu, Pantorkator. Ubytování je velmi příjemné, protože je obvykle poskytováno v typické běžné řecké zástavbě. Zde si na své přijdou vyznavači aktivního nočního života, ale i ti, kteří stojí o klidnou dovolenou. Kassiopi se nachází jen 30 kilometrů od hlavního města, Kerkyry.

Snad nejznámějším turistickým střediskem je letovisko Ipsos. Nachází se na východě Korfu, a patří k těm živějším. O diskotéky, bary a další zábavné podniky tady není nouze. Letovisko je také cílem potápěčů nebo milovníků šnorchlování. Pláž je tady téměř dvoukilometrová, k dispozici jsou sprchy, lehátka a další potřebné věci pro to, abyste si svůj relax u vody mohli dostatečně užít.

Kam na výlet na Korfu

Pokud svou dovolenou nechcete jen prolenošit, přinášíme několik tipů na výlet. Rozhodně navštivte hlavní město, Kerkyru. Ve městě je patrný vliv mnoha národů, které měli svůj podíl na celkovém vzhledu. Ve městě je mnoho památek, nejnavštěvovanější určitě Stará a Nová pevnost.

Co se týče přírodních zajímavostí, za výstup stojí hora Pantorkator nebo dále překrásný Mys Drastis nacházející se na severozápadě ostrova. Často navštěvovaným místem je Myší ostrov (vlastním jménem Pontikonissi). To je maličký zelený ostrůvek s ukrytým kostelem, přístupný pouze lodí.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

OlaeBeircsvY

neděle, 14. červen 2015
04:57

Hej Lotta,Ser je4ttehe4rligt ut! Nu fe5r jag ockse5 le4ngtan..hihi Senast vi var ive4g var vi tre veckor pe5 Gran Canaria mitt i juli! Det kan jag remdkmenoera. Ve4ldigt varmt var det men relativt lugnt med turister. Det var mest den spanska befolkningen som semestrade, engelsme4n o tyskar.Se5 te4nkte jag passa pe5 att fre5ga om det e4r ne5gon mer e4n jag som har blivit hackad pe5 Blogger? Ne5gon ge5ng i em he4nde ne5t och nu kommer jag inte e5t min bloggsida, ble4! Blir omdirigerad se5 fort jag ff6rsf6ker. Kan logga in pe5 Blogger/Google och gf6ra inle4gg men det ge5r inte komma e5t bloggsidan. Jag blir tokig!Jag utfe4rdar en varning till er alla och ett tips: byt lf6senord!Ha det bra,Sanna - My Blueberry House


posted by: OlaeBeircsvY (2l92q02nj0n(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Kam do Řecka: Ostrov Kos

Kam do Řecka: Ostrov Kos

Dalším často navštěvovaným ostrovem Řecka je Kos. Místo, které bylo domovem lékaře Hippokrata si získá každého návštěvníka. Kos patří k souostroví Dodekanés a omývá ho Egejské moře. Ostrov je vhodný zejména pro ty, kteří milují turistiku, jízdu na koni nebo cyklistiku, protože jeho terén je poměrně …

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Maličký ostrůvek Santorini není typickou řeckou turistickou destinací. Většina z nás ho zná jako fakultativní výlet některé z cestovních kanceláří. Ale i Santorini má svoje kouzlo. Skvělou dovolenou si tady užijí zejména ti, kteří stojí o krásný, klidný kout, a milují divokou, nespoutanou přírodu.


Kam do Řecka: Rhodos

Kam do Řecka: Rhodos

Další z oblíbených řeckých destinací je Rhodos. Ostrov se nachází velmi blízko tureckého pobřeží. Vzdálenost mezi pevninami je jen 20 kilometrů. A co Rhodos nabízí svým návštěvníkům? Celoročně příjemné krásné počasí, nízké ceny, olivové háje, výtečná kuchyně a teplé průzračné moře.

Exotická dovolená s evropským přízvukem - ostrov Réunion

Exotická dovolená s evropským přízvukem - ostrov Réunion

Rádi byste jednou zažili exotickou dovolenou, ale do Egypta se vám nechce, a na Karibik nejsou peníze? Přesto se nechcete vzdát svého snu spatřit ty luxusní pláže, čisté moře nebo oceán a kulturu tolik odlišnou od té evropské? Máte rádi aktivní dovolenou? Pak si za cíl dovolené vyberte ostrov Réunio…