verze pro tisk

Kam na výlet z letoviska Bodrum

19. červen 2014 Kam na výlet z letoviska Bodrum

Turecko je zemí spousty možností a rozhodně stojí zato se sem prakticky kdykoli v roce vydat. Určitě nemusíte do některého z masových letovisek typu Alanye anebo Antalye. Zajímavou alternativou je zejména letovisko Bodrum. Do je známo i pod starým názvem Halykarnassos. Pokud vyrazíte právě sem, budete mít jednak dostatečné množství soukromí a možností trávení volného času a jednak také skvělou výchozí pozici pro podnikání výletů do okolí. Podívejme se tedy na některé podrobněji.

Starověké město Efes

První zastávkou při vašem výletu do okolí by mělo být starověké městečko Efes, respektive jeho zbytky. Nachází se tady krásný amfiteátr a také Colsova knihovna. Zachovalý je mimo jiné i nevěstinec a několik chrámů.

Pamukkale a Hierapolis

Jestliže máte rádi spíše památky přírodního charakteru, pak se jeví jako ideální návštěva Pamukkale. Tato ryze přírodní lokality je nazývána mnohdy jako Balbvníkový hrad a jedná se o travertinovou skálu, po níž stéká voda. Prohlédnout si budete moci po cestě do Denizli klidně i Hierapolis s velkou nekropolí.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Oblíbená letoviska Tuniska

Oblíbená letoviska Tuniska

Rádi byste si dopřáli exotickou dovolenou, ale nechcete za ní utrácet mnoho peněz? Pak si za svůj cíl vyberte Tunisko. Země, která nabízí mnoho lákadel za málo peněz. Veškeré služby jsou tu na vysoké úrovni. Tunisko je navíc velmi moderní země. Které letovisko je to nejvhodnější pro vaši dovolenou?

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Dovolená ve Španělsku láká stále více turistů z Česka, ale i z dalších zemí světa, díky svým moderním letoviskům, čistému moři a ideálním podmínkám pro výlety a vodní sporty, které z něj činí ideální místo pro rodiny s dětmi i mladé turisty hledající dobrodružství a zábavu.


Na výlet za pohádkami

Na výlet za pohádkami

Máte malé děti a nevíte, jaké výlety s nimi podnikat, aby se nenudily? Nebo si i vy dospělí chcete zavzpomínat na pohádky a vaše dětství? Pak se vydejte na některou z pěších či cyklistických tras v rámci projektu Pohádkové Česko.

Udělejte si výlet za zdravím na ekofarmu

Udělejte si výlet za zdravím na ekofarmu

Zajímá vás hospodaření na statku či farmě? Jak vznikají pro nás naprosto běžné potraviny jako mléko, sýr, jogurt a další? Byl by výlet na farmu pro vás příjemným zpestřením? Rádi byste na venkově strávili pár dnů, odpočinuli si na čerstvém vzduchu, projeli na koni a k večeři si dali nějakou nechemic…