verze pro tisk

Kam vyrazit na dovolenou v Řecku?

20. červenec 2012 Kam vyrazit na dovolenou v Řecku?

Láká vás Řecko svou antickou historií, malebnými domečky v křivolakých uličkách, jedinečnou středomořskou atmosférou a skvělou řeckou kuchyní? Nešlápli jste vedle. Řecko skutečně představuje jednu z nejkrásnějších destinací, kterou si ve Středomoří můžete zvolit. Vzhledem k situaci v Řecku je ale určitě lepší zvolit si pro svou dovolenou v Řecku některý z ostrovů. Řecku patří obrovské množství malých i větších ostrovů a ostrůvků. V rámci dovolené v Řecku na některém větším ostrově se klidně můžete nechat dovést na malý opuštěný ostrůvek a strávit tam celý den v klidu sluněním a koupáním v nádherně blankytné vodě.

Tajmený Rhodos

Za návštěvu rozhodně stojí Rhodos, jeden z největší řeckých ostrovů, který se ale přesto dá snadno přejet na skútru a poznat tak krásy a památky celého ostrova velmi příjemným nezávislým způsobem. Rhodos je známý především tím, že na něm měl kdysi v přístavu stávat jeden ze sedmi divů stěva – Rhodský kolos. Z něj ale bohužel nic nezbylo. Pokud ale navštívíte přístav hlavního města Rhodosu, najdete tam na každém konci vstupu do přístavu sloup se sochou zvířete, kde měly podle pověsti stávat nohy obrovského kolosu.

Dovolená v Řecku pro každého

Dovolená Řecko je ideální pro páry, ale také pro rodiny s dětmi. Nabídka zájezdů do Řecka je velmi bohatá, například cestovní kancelář Akvila Travel nabízí desítky různých zájezdů do této země, takže vybrat vhodný zájezd určitě nebude problém.

Ačkoli zájezdy k moři za poslední dobu zdražily, při nákupu last minute do Řecka se dají sehnat dovolené i vcelku rozumně. Samotné ceny v Řecku ovšem bohužel nepatří k těm nejnižším. Zejména v letoviscích a jejich „supermarketech“ nakoupíte i běžné potraviny o něco dráže. Pokud si ale popojedete do klasického obchodu, můžete nakoupit za ceny přibližně stejné cenám u nás. Určitě byste měli vyzkoušet místní kuchyni, která je lehká, nesmírně chutná, ale přitom zdravá, což někomu může připadat jako nepochopitelný paradox. Lidé žijící ve Středomoří se ale díky své výborné kuchyni a životnímu stylu dožívají více, než my v uspěchaném vnitrozemí s nezdravou stravou.

Vyrazíte-li na některý z řeckých ostrovů, mohlo by vás překvapit, že toaletní papír se nevhazuje do mísy, jako je to běžné u nás. Počítejte s tím, že u záchoda bude koš, do kterého použitý toaletní papír patří. Je to proto, že na ostrovech není na takové množství pevného odpadu dimenzována kanalizace, takže je vhodné s tím počítat. Na dobrém hotelu se ale tento koš samozřejmě každý den pravidelně vynáší. Zároveň bývá doporučováno kupovat si balenou vodu.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kuboslav

čtvrtek, 26. červenec 2012
09:21

Když jsem byl na dovolené v Řecku, tak jsem byl ještě hodně malý. Ale co si pamatuji, tak se mi tam moc líbilo. Letos se pojedu s rodinou podívat na jih Čech, kde je moc hezky. Na http://ebudejovice.cz/ jsme si našli výborné ubytování, kde můžeme i se psem.


posted by: kuboslav (jakub.plisek(a)centrum.cz) [Odpovědět]

Čtěte také...

Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Řecký poloostrov Chalkidiki, nacházející se jihovýchodně od Soluně, je stále vyhledávanější turistickou destinací. Tvoří ho poloostrovy Kassandra, Sythonia a Athos. Nejkrásnější je právě Kassandra, proto se podíváme na jeho letoviska a okolí.

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Milujete liduprázdné kilometry se táhnoucí pláže pokryté jemným bílým pískem? Toužíte poznat historii a kulturu jiného kontinentu nebo vás prostě láká jen polehávání, odpočívání a srkání drinků na pobřeží? Ať už patříte mezi vyznavače jakékoliv zmíněné kategorie, exotická dovolená vás vždy dostane. …


Kam vyrazit na svatební cestu

Kam vyrazit na svatební cestu

Svatební cesta patří mezi životní momenty, na které byste neměli hned tak zapomenout. Právě proto je vhodné zvolit tu správnou destinaci, jež se vám svým půvabem a zajímavými lokalitami vryje do paměti. Podívejme se tedy na našich 5 tipů na nejkrásnější místa, kde je možné trávit svatební cestu.

Za dovolenou do Čech

Za dovolenou do Čech

Pokud mát rádi spojení romantiky, poznávání, zábavy a aktivního odpočinku, je pro vás jedinečnou volbou prázdninového ubytování Babiččino údolí.