verze pro tisk

Kam za nejčistším mořem v Itálii? Do Kalábrie

15. duben 2011 Kam za nejčistším mořem v Itálii? Do Kalábrie

Máte rádi Itálii, její obyvatele, moře, jídlo? Často tam jezdíte na dovolenou? Nebo se chystáte prvně, a nevíte kam? Chcete-li si užít klidné dovolené u nejčistšího moře tohoto kontinentu, navštívit hory, a žít trochu život místních lidí, jeďte do Kalábrie.

Proč Kalábrie

Kalábrie se nachází na nejjižnější části Itálie, tvoří špičku „boty“.Omývají ji dvě moře – na východě Jónské, na západě Tyrhénské. Kalábrie je kraj hornatý, ale není zde nouze ani o překrásné, romantické pláže. Díky tomu, že v tomto kraji převládá zemědělství nad průmyslem, je Kalábrie oblastí čistou a nezničenou. Moře je průzračné, i v několika metrech stále vidíte na dno. Zdejší pláže patří k těm nejkrásnějším na světě.

Turistický ruch se tady stále rozvíjí. Ubytováni tedy budete pravděpodobně v hotelech či penzionech postavených mezi běžnými rodinnými domky, a jen pár metrů od pláže. Díky tomu budete mít možnost poznat trochu kulturu zdejších lidí. Na rozdíl od jiných míst v Itálii se zde stále žije spíše venkovským stylem života, a i ceny jsou zde pro turisty velmi přijatelné.

Kdy do Kalábrie

Kalábrie se vyznačuje velmi horkým létem, v červenci a srpnu může být i 40 stupňů. Proto, pokud máte jiné záměry, než jen relaxovat na pláži, zvolte k návštěvě raději období květen-červen, a nebo září. To už počasí bývá velmi příjemné i pro turistiku, nebo poznávání památek. V oblasti navíc velmi málo prší, takže pokud vás během dovolené skropí déšť, bude to spíše vítané osvěžení. Vždyť i v nejdeštivějším období (říjen) prší nejvíce 7 dní v měsíci.

Jak do Kalábrie

Protože od nás není Itálie příliš vzdálená, můžete se vydat na dovolenou klidně autem. Do Kalábrie je to přibližně 2 000 kilometrů. Téměř celá cesta až k moři vede po dálnicích. Před Římem počítejte s hustším provozem.

Pokud preferujete leteckou dopravu, pravděpodobně poletíte přímým spojem z Prahy do Neapole. Pak je to přibližně 200 kilometrů, které můžete zvládnout místním autobusem, nebo si nechat přistavit auto. Další možností je let až do města Lamezia, které už se nachází v Kalábrii.

Kde se ubytovat a co nevynechat

Nejkrásnější oblastí celé Kalábrie je bezpochyby Capo Vaticano. Moře má naprosto tyrkysovou barvu, břehy jsou pokryty sněhobílým jemným pískem, a z moře vystupují obrovské žulové útesy. Díky nim vznikají nádherné zátoky lákající k romantickým chvilkám. V Ricadi stojí maják z roku 1870, ze kterého se vám nabízí úžasný rozhled až na Stromboli, Sicílii a Liparské ostrovy.

Jedním z nejnavštěvovanějších letovisek je Tropea. Rybářský přístav se nachází v provincii Vibo Valenzia, a nachází se v něm téměř 4kilometrová pláž. Je to městečko, které žije čilým životem. Za prohlídku určitě stojí jeho historické centrum.

Město Mandatoriccio Mare je dalším oblíbeným cílem turistů. Nachází se velmi blízko od archeologického naleziště Sybaris. Dnes na jeho místě leží městečko Sibari. Pobřeží zde lemují piniové háje. Nedaleko odtud se nachází národní park Pollino a jeskyně Grotta delle Nimfe, ve které vyvěrá léčivý termální sirný pramen.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nejlepší lyžování v Itálii - Kronplatz

Nejlepší lyžování v Itálii - Kronplatz

Zima ještě zdaleka nekončí a tak se spousta lyžařských nadšenců rozhoduje, kam si jen pořádně zalyžovat. Jednou perfektní možností je prožití zimní dovolené v Itálii, v některém lyžařském středisku, kde se dá užít si krásné zimní dovolené. Opravdu vyhlášeným letoviskem je zcela jistě Kronplatz.

Za mořem na Djerbu

Za mořem na Djerbu

S přicházejícím podzimem se teploty v evropských přímořských státech také snižují. Moře už tu ke koupání příliš neláká. Nestihli jste v létě dovolenou, nebo raději jezdíte po sezoně, kdy je klidněji? Letos si ještě můžete užít příjemných letních teplot a prosluněných pláží. A to například na ostrově…


Za čistým mořem a květinami na Ligurskou riviéru

Za čistým mořem a květinami na Ligurskou riviéru

Oblast Ligurie je velmi oblíbenou turistickou destinací. Vine se podél francouzských hranic až k La Spezia. Ligurii rozděluje město Janov na pomyslnou západní a jižní část. Jižní části se říká Levante, západní Ponente. Čím je Ligurie tak okouzlující?

Dovolená v Itálii s CK Adrialand

Dovolená v Itálii s CK Adrialand

Nejenom pro letní dovolenou je určené italské letovisko Lignaro Sabbiadoro. Toto letovisko je známé především sportovním vyžitím a zřejmě není žádný druh sportu, který by se zde nedal provozovat.