verze pro tisk

Korsika na kole

29. červenec 2014 Korsika na kole

Ostrov Korsika je pro mnohé z nás místem, které je poměrně vzdálené, a tak mnozí vyrážejí spíše do některých klasických přímořských letovisek. Je to škoda, protože Korsika má určitě svým návštěvníkům co nabídnout. Krásné horské silnice kombinované se soutěskami a kaňony vypadají opravdu skvostně. Když se navíc vše promísí se všudypřítomnou vůní tymiánu, macchií a dalších typických rostlin, pak se nabízí skvělý odpočinek. Vyrazit na Korsiku lze i na kole, což dodá celému pobytu ještě další rozměr.

Trajektem na Korsiku

Klasická dovolená na kole se vyznačuje většinou tím, že na kole vyrážíte již přímo z domu. Pokud ale budete chtít vyrazit na cyklotoulky po Korsice, pak se budete muset dostat na tento ostrov za pomocí automobilu přes Itálii a pak prostřednictvím trajektu. Za čtyři hodiny se ale přes Středozemní moře pohodlně dostanete do Bastie, dokud již můžete vyrazit na kole třeba do přístavu Santa Severa. Pouhých 30 kilometrů na rozehřátí zdoláte pohodlně.

Kam na Korsice?

Korsika je plná krásných míst. Začít lze například návštěvou nejseverněji položených oblastí ostrova. Projížďka nad útesy Cap Corse bezesporu stojí zato. Vydat se můžete klidně až k městečku Saint Florent. Korsika na kole se neobejde ani bez návštěvy Porta. Jeho záliv je právem řazen na Seznam kulturního a přírodního dědictví Unesco . Vše se dá spojit ještě s návštěvou bizardně vypadajícího skalního města Les Calanches a s výstupem na vrchol Capo d’ Orto. Vydat se můžete klidně i lodí okolo na kole či pěšky nepřístupných útesů. Pokud patříte mezi neúnavné cyklisty, pak vám nemůže uniknout horská etapa nad soutěskou zvanou Spelunca. Jestliže chcete zažít na Korsice opravdu příjemné chvíle bez starostí, pak doporučujeme poznávací zájezdy s CK Kudrna . Díky této cestovní kanceláři budete mít vše bez starostí a v maximálním možném komfortu.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Korsika: dovolená na kolech

Korsika: dovolená na kolech

Francouzský ostrov Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemním moři. Je ideálním místem pro aktivní dovolenou, kdy se turisté nespokojí s poleháváním na plážích a popíjením drinků na barech. Míří sem hlavně milovníci cyklistiky.

Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Ve Středozemním moři leží ostrov Korsika, přezdívaný též Ostrov krásy. Ačkoli Korika leží západně od Itálie, je francouzským územím. Krom francouzštiny zde uplatníte italštinu i angličtinu, místní mezi sebou mluví korsicky. Korsika je turisticky velmi atraktivní lokalitou nabízející možnost trávení …


Cyklistika 2012

Cyklistika 2012

Sportování, aktivně strávený čas a konkrétně také cyklistika jsou v současné době velice populárními. Už jste uvažovali o letní dovolené? Nechce se vám válet u moře? A co tahle vyrazit na kolo?

Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

Zájezdy - Rumunsko a Rakousko

S cestovní kanceláří Kudrna můžete prozkoumat kus světa – Čínu, Indii, Dánsko, Švédsko... a pokud jste milovníky outdoorové, aktivní dovolené, je tahle cestovka pro vás jako stvořená. Za dobrodružstvím ani nemusíte nikam daleko - stačí překročit hranice a ocitnete se v Rakousku – alpské zemi na j…