verze pro tisk

Krásná dovolená na ostrově Zakynthos

22. květen 2014 Krásná dovolená na ostrově Zakynthos

Jestliže jste si vybrali pro svou letošní dovolenou Řecko, určitě stojí zato vybrat si ostrov Zakynthos. Tento věčně zelený ostrov se řadí mezi opravdu krásná místa na zemi, o čemž se ostatně v následujících řádcích přesvědčíme. Možností trávení volného času na Zakynthosu je obrovské množství. Užívat si můžete jak na některé z krásných čistých pláží, tak i třeba z prohlídky jeskyní anebo pěších túr. Zdejší příroda je skutečně skvostná a procházka stojí zato. Podívejme se tedy na základní charakteristiky ostrova z hlediska počasí a trávení dovolené.

Luxusní počasí na Zakynthosu

V první řadě bychom měli upozornit na počasí, které na Zakynthosu standardně panuje. Úspěšná dovolená často závisí právě na dostatku slunce a minimu srážek. Zakynthos je ovšem nejslunnějším ostrovem v Řecku, takže se srážek obávat nemusíte. Léto je horké a poměrně suché na rozdíl od na srážky velmi bohaté zimy. O vynikajícím podnebí svědčí i mnohé suchomilné rostliny typu myrty, fíků anebo vavřínu.

Nádherná příroda Zakynthosu

Ostrov Zakynthos stoprocentně zaujme nádhernou přírodou. Mnohé zájezdy sem míří právě za jejím poznáváním. Typická je pro Zakynhos zejména tradiční místní chráněná želva, jíž je kareta obecná. Dospělý jedinec této želvy dosahuje až 150 kilogramů váhy. Jinak je ale krásné i zdejší moře, a to především díky bujné vegetaci. Pod mořskou hladinou lze spatřit delfíny, hvězdice, medúzy a mnohé další tradiční obyvatele podmořského světa.

Skvostné pláže Zakynthosu

Pokud jedete na Zakynthos za skvělým koupáním u moře, pak se budete moci spolehnout i na nádherné čisté pláže. Ty jen doplní jinak azurové moře. Nejznámější pláží je Argassi. Krásné pláže jsou ale i Alykanas a Alykes. Pokud máte raději pláže s oblázky, pak se můžete podívat na pláž Banana. Předchozí jmenované mají všechny písečný povrch.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Už jste letos přemýšleli, kam vyrazíte na dovolenou? Většinou toto rozhodnutí záleží na mnoha faktorech jako jsou finance, počasí v dané oblasti, možnosti trávení volného času a tak dále. Pokud máte zájem o trochu exotiky a tradiční dovolenkové destinace vás nudí, zkuste Srí Lanku. Ačkoli Srí Lanka …

Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Kousek země vystupující z vody přesně u špičky italské boty, to je Sicílie, největší italský a zároveň středomořský ostrov, který obývá téměř 5 milionů přátelských lidí. Ideální místo pro vaši dovolenou s čistými plážemi, impozantními památkami, bohatou historií a krásnou přírodou. Peníze získané ce…


Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Ve Středozemním moři leží ostrov Korsika, přezdívaný též Ostrov krásy. Ačkoli Korika leží západně od Itálie, je francouzským územím. Krom francouzštiny zde uplatníte italštinu i angličtinu, místní mezi sebou mluví korsicky. Korsika je turisticky velmi atraktivní lokalitou nabízející možnost trávení …

Zakynthos láká stále rozkvetlou přírodou

Zakynthos láká stále rozkvetlou přírodou

Řecké ostrovy patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Čisté moře, výborné jídlo, řecká kultura, památky a milí lidé, to dělá z Řecka jednu z nejčastěji navštěvovaných oblastí. Rhodos, Kréta, Korfu, Kos, to je jen malý výčet těch oblíbených míst. A mezi ně patří i Zakynthos.