verze pro tisk

Kréta: Slunné počasí po celý rok

20. červen 2011 Kréta: Slunné počasí po celý rok

Řecký ostrov Kréta ve středozemním moři je ideální turistickou destinací pro lidi, kteří si během dovolené chtějí plně vychutnávat krásné slunečné počasí. Kréta je totiž jedním z nejteplejších a zároveň nejslunečnějších míst v Evropě. Během letní sezony je zde jen naprosté minimum srážek, mnohdy se stane, že během čtrnáctidenní dovolené nezažijete ani jeden deštivý den. Neplatí to však jen o čistě sezónním období, Kréta je vyhlášeným místem s nádherným počasím po celý rok.

Průměrné teploty na Krétě

Pojďme se podívat na to, jaké počasí zde v jednotlivých obdobích v roce panuje. Z hlediska teplot zde panuje největší vedro samozřejmě během července a srpna, kdy průměrné denní teploty stoupají až k 27°C. je však nutno zdůraznit, že se jedná jen o průměr, teploty v poledních hodinách jsou mnohem vyšší. I v nejchladnějších měsících, tedy v prosinci a lednu, je však Kréta velmi lákavým místem, neboť průměrné denní teploty dosahují příjemných 14°C. Z hlediska teplot je také podstatné zmínit, že jižní část ostrova mívá zhruba o 3°C vyšší teplotu, fouká zde však ostrý vítr. I z tohoto důvodu je většina turistických letovisek umístěna do severní části ostrova.

Počet deštivých dnů

Kréta opravdu není zemí pro ty z nás, kteří máme rádi spíše chládek. I v noci se zde během letní sezony příliš neochladíte, neboť průměrné noční teploty například v červenci přesahují na Krétě 20°C.

Že je ostrov Kréta opravdu rájem pro milovníky sluníčka, dokazují i počty deštivých dnů v jednotlivých obdobích. V červenci zde prší naprosto minimálně, výjimkou není ani to, že za celý měsíc nejsou zaznamenávány žádné srážky. Z tohoto hlediska je Kréta příznivou oblastí i v červnu a srpnu ( průměrně 1-2 deštivé dny), květen a září ( 2-3 dny) či říjen se šesti deštivými dny. Srážkově nejbohatší v tomto regionu pak bývají měsíce prosinec a leden ( cca 15 srážkových dní). I podle toho se roční období na Krétě dělí na tři - květy, zrání a deště. Zimní měsíce spadají pod deště, jaro a léto do květů a od konce září či počátku října probíhá období zrání.

Pokud tedy v létě hledáte zemi, kde s téměř stoprocentní jistotou nebudete potřebovat deštník, pak volte Krétu.

Kde zájezd objednat?

Kreta

Malebná Kréta

Destinace Řecko - Kréta

Délka zájezdu 8 dní/7 nocí

Organizátor zájezdu IC TOUR

Cena od 4 450 Kč

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Egypt a příjemné počasí po celý rok

Egypt a příjemné počasí po celý rok

To, co bylo dříve pro většinu z nás nedostupné, se v posledních letech stává běžné. Řeč je samozřejmě o cestování do některých zemí. Tentokrát máme na mysli Egypt, zemi ležící na africkém kontinentu, země, při vyslovení jejíhož jména si většina z nás vybaví pyramidy. A právě Egypt je v současnosti j…

Last minute na ostrov Kréta zajistí skvělou dovolenou

Last minute na ostrov Kréta zajistí skvělou dovolenou

Ostrov s bohatou historií sahající hluboko před počátek letopočtu, slunečné počasí, pláže a moře. To a ještě mnohem víc je Kréta, bájný ostrov, ne kterém se zrodil i samotný Zeus. Kréta je omývána Libyjským a Krétským mořem, místní pláže patří k nejkrásnějším v Evropě. Ostrov je velmi rozmanitý, mís…


Záhadná a překrásná Opera House v Sydney- Zážitek na celý život

Záhadná a překrásná Opera House v Sydney- Zážitek na celý život

Toužíte poznat ve vašem životě něco krásného, neobyčejného a unikátního? Chtěli byste se alespoň jednou v životě dotknout kousku jedinečné a záhadné historie? Neopakovatelný zážitek vám jistě dopřeje jedno z nejkrásnějších měst na světě- Sydney a jeho opěvovaná Opera House.

Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Maledivy nabízejí vždy krásné počasí

Dovolená je částí roku, na kterou se všichni, nejsme-li workoholici, velmi těšíme. Dovolená by měla být odměnou za neustálý stres a energii vydanou v práci, a proto by měla stát za to. Někdo dává přednost lyžování na horských svazích, pokud však raději vystavujete své tělo slunečním paprskům, je zem…