verze pro tisk

Kterou destinaci vybrat v Turecku

30. duben 2011 Kterou destinaci vybrat v Turecku

Léto se kvapem blíží a s ním i doba dovolených. Pokud listujete nabídkou cestovních kanceláří, určitě vám také padlo do oka Turecko. Země, která je v poslední době velmi oblíbenou turistickou destinací. Nevíte, jak si vybrat destinaci z těch mnoha, která se nabízejí? Podívejte se na následující přehled.

Proč vlastně do Turecka

Turecko je zemí, která nabízí "za málo peněz hodně muziky". Je to místo plné památek, v Turecku se koneckonců nachází dokonce dva ze Sedmi divů světa. Na rozdíl od jiných zemí jsou v Turecku památky volně přístupné. Dalším z důvodů, proč si vybrat právě Turecko je ten, že vás dovolená zde může stát mnohem méně peněz, než v Evropě. Budete-li zde chtít nakupovat, navštivte rozhodně Istanbul. Ten se stal častým cílem víkendových turistů, kteří sem míří právě na nákupy. A i s cenou letenky se jim to vyplatí. V místních obchůdcích a bazarech dokážete díky smlouvání nakoupit opravdu za hubičku.

Před letní dovolenou vás pochopitelně bude zajímat počasí a moře. V Turecku se teploty v létě pohybují okolo tropických třicítek, někdy i výše. Počasí je ale stálé, dešťů je minimum, což je škoda, letní spršku by po tropickém dni leckdo uvítal.

Turecká riviéra

Nejskloňovanějším pojmem při dovolené v Turecku bývá Turecká riviéra. Ta se rozprostírá na jižním pobřeží Anatolie. Stovky pláží táhnoucí se podél pobřeží, slunce, bohatá letoviska a taky hodně turistů. To je oblast okolo Antalye, Turecká riviéra, kterou obklopuje Středozemní moře.

Letoviska Turecké riviéry

Antalya je snad nejnavštěvovanější letovisko. Je bohaté na noční život, najdete zde velké hotelové komplexy a vůbec všechno, co si můžete přát. Pokud máte rádi spíše aktivní dovolenou a nevadí vám hlučnější zábava a spousta lidí, je to pro vás to pravé.

Oproti tomu letovisko Incekumpatří k těm klidným. Místo je tím pravým pro rodinnou dovolenou. Navíc zde se nachází pláže se snad nejjemnějším pískem na Turecké riviéře.

Budete-li se chtít také někam podívat, je na Turecké riviéře mnoho možností. V okolí se nachází několik národních parků (například Olimpos), mnoho památek, a také Chiméra. Tam vás čeká neuvěřitelná podívaná na hořící ohýnky na pláži. Krásný zážitek, který si užijte po setmění.

Egejská riviéra

Západně od Anatolie se rozkládá Egejská riviéra. Egejské moře je oproti tomu Středozemnímu mnohem čistější, a také bohatší na podmořský život. Egejská riviéra se liší od Turecké zejména krajinou. Oblast je hornatá a nabízí nádherné přírodní scenérie. Tyrkysové moře, romantické zátoky a vrcholky hor skýtají krásnou podívanou. Místo s bílými domečky připomíná Řecko. V této oblasti také není takové horko a vlhko, neboť od moře neustále vane příjemný větřík. Egejská riviéra je místem, kde se nachází pozůstatky bývalých řeckých městských států. Co se týče pamětihodností, je vůbec Egejská riviéra bohatší, než samotné Řecko. Průměrná teplota se zde pohybuje okolo 33 stupňů.

Letoviska Egejské riviéry

Bodrum. Městečko Bodrum je ideálním místem pro ty, kteří chtějí stávit klidnou dovolenou, nerušenou přílivem turistů. Výborné místo pro milovníky lenošení na pláži. Budete-li chtít cestovat, pak věřte, že na většinu zajímavých míst je ale to poměrně dost daleko.

Akyaka. Malá turistická oblast, která vás upoutá dominantní skálou. Jedná se o malou vesničku, jež je přizpůsobená turistickému ruchu. Ubytování vás zde čeká v typických tureckých domečcích, hotelové komplexy zde nehledejte. Mělké, čisté moře je ideální pro rodiny s dětmi. Budete se tu cítit jako na návštěvě u tureckých přátel. Místo dýchá místní kulturou.

Co se týče památek, tak těch je opravdu nespočet. Efes, Milét, Pergamon, Mauzoleum, Smyrna, to je jen nepatrný výčet toho, co zde můžete navštívit.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

xaNCr7Pn

sobota, 13. červen 2015
23:19

Pani Moniko dowcip doepciwm ale pytanie słuszne i podstawne. Ja rozumiem, że ludzie się zmieniają ale nie trzeba od razu rozbierać się do naga żeby zobaczyć, że coś tu nie gra nie musi koza zamienić się w barana skoro są zmiany to pewnie słuszne ale czekamy na ich realizację skupiają się one na zmianie kolorf3w? Loga ? A czemu ma to służyć ? Czy ksiądz z ambony będzie głosić kazanie w HD na antenie NGTV ? Może jakieś gry online na stronie jeszcze ? Szczerze nie mogę doczekać się już kolejnej nowej bardziej nowsiejszej odsłony portalu i Kanału99.


posted by: xaNCr7Pn (ousyuw21xaf(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Proč si vybrat dovolenou přes německé CK?

Proč si vybrat dovolenou přes německé CK?

Ve srovnání s nabídkami českých cestovních kanceláří zakoupíte u německých ck zájezdy až o 40% levnější a to se jistě vyplatí.

Levné last minute zájezdy

Levné last minute zájezdy

Pokud máte pocit, že vaše rozhodnutí vyrazit letos někam na dovolenou k moři přišlo příliš pozdě a na poslední chvíli, i tak nemusíte nikterak zoufat. Máte totiž stále šanci vyrazit do jedné z mnoha destinací a takovýto výlet navíc získáte velice výhodně. V nabídce cestovní kanceláře New Travel se t…


S levnými letenkami po celém světě

S levnými letenkami po celém světě

Ať už cestujete pracovně nebo si rádi zaletíte na dovolenou k moři nebo na romantický prodloužený víkend někam do zahraničí, jistě se nevyhnete v mnoha případech zdlouhavému a otravnému vyhledávání nejvhodnějších letenek, leteckých společností, a podobně. Pokud ještě ke všemu cestujete rádi levně, n…

Dovolená klidně i na poslední chvíli

Dovolená klidně i na poslední chvíli

Je tady doba, kdy se každý už pomalu chystá na dovolenou. Že jste si ještě nestihli žádnou zamluvit? Nezoufejte. Nahlédněte na webové stránky a najděte si ještě nějakou dovolenou na last minute. Uvidíte, že budete mile překvapeni jejich nabídkou. Tyto dovolené na poslední chvíli jsou velmi žádané a …