verze pro tisk

Který z Kanárských ostrovů je ten pravý pro vaši dovolenou?

15. červen 2011 Který z Kanárských ostrovů je ten pravý pro vaši dovolenou?

Ostrovy věčného jara, jak jsou Kanárské ostrovy také nazývány, jsou jedním z nejoblíbenějších míst naší planety, kam jezdíme na dovolenou. Toto souostroví tvoří sedm hlavních ostrovů a mnoho dalších menších ostrůvků. Je to autonomní oblast Španělska. Kanárské ostrovy jsou místem, kde si na své přijde kdokoli. Jde jen o to, vybrat si ten správný ostrov. Pak si můžete dosyta užít pestré přírody, palem, písečných dun, vysokých hor, skal vhodných k lezení nebo vln k windsurfingu.

Tenerife a La Gomera pro aktivní dovolenou

Tenerife a La Gomera jsou jako stvořené pro aktivní dovolenou. Zde si na své přijdou zejména milovníci vysokých hor a horské turistiky. Nachází se tu totiž horští veliáni, včetně nejvyšší hory Španělska – Pico de Teide (3717 metrů). Protože je tady po celý rok příjemné klima, můžete sem jet i o Vánocích a užít si plážových radovánek. La Gomera i Tenerife nabízí mnoho sportovního vyžití-skalní lezení, jízdu na koni, cyklistiku i windsurfing.

Lanzarote pro klidnou dovolenou

Ostrov Lanzarote leží jen 100 km od Afriky. Na jeho krajině je velmi patrný vznik sopečnou činností. Všude se nachází vulkány, barevná údolí a pláže jsou pokryté různobarevnými oblázky. Celé okolí je pokryto červeným sopečným pískem, a připomíná poušť. Fascinující příroda dokonce dovedla Lanzarote na seznam Unesco. Je vhodný pro ty, kdo chtějí strávit dovolenou bez davů turistů. Co se týče výletů, za návštěvu stojí kaktusová, nebo národní park Timanfaya, nacházející se v pohoří Montans del Fuego.

Gran Canaria a Fuerteventura pro vodní radovánky

Ostrovy Gran Canaria a Fuerteventura lákají zejména na koupání. Turisté sem přijíždějí za krásnými bílými plážemi s tyrkysovým mořem a za kvalitními službami. Gran Canaria je nazýván minikontinentem. Fascinující je jeho různorodost co se týče počasí. Na jihu teploty stoupají k tropickým hodnotám, zatímco na severu v horách leží sníh. Oproti tomu Fuerteventura je nejteplejší a nejsušší ostrov. Kdo si je oblíbí? Každý, komu nevadí zástupy dalších návštěvníků.

El Hierro a La Palma pro dobrodruhy

Panensky čistá příroda je chloubou těchto dvou ostrovů. Ročně sem přijede velmi málo turistů, ostrov El Hierro jich najednou pojme sotva tisíc. Díky tomu si stále zachovává svou původní tvář. Žádné továrny, gigantické hotely, prostě jen příroda, moře, a dávný způsob života. La Palma je oblíbený zejména potápěči. Také je to ostrov, kde je na rozdíl od jiných poměrně chladno. Není to dovolenková destinace pro každého.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Cestovní agentura Ilton travel vyřeší vaši dovolenou

Cestovní agentura Ilton travel vyřeší vaši dovolenou

Pokud se chystáte někam na dovolenou, pak můžete logicky vše řešit sami, anebo využít služeb cestovní kanceláře či cestovní agentury. Prvně jmenovaná možnost je poměrně zdlouhavá, a tak určitě stojí zato dát na služby zkušené cestovní agentury či kanceláře. Pokud chcete mít úplnou jistotu, pak zvolí…

Kam za zábavou na Kanárských ostrovech

Kam za zábavou na Kanárských ostrovech

Když se řekne sousloví Kanárské ostrovy, tak se mnohým lidem vybaví místo, o němž jsou přesvědčeni, že jej nikdy na vlastní kůži nezažijí. Opak ale dnes může být pravdou, jelikož Kanárské ostrovy už dávno nepatří mezi snobské a nedostupné lokality, kam by se nebylo možné za solidní finanční prostřed…


Dopřejte si exotickou dovolenou

Dopřejte si exotickou dovolenou

Kanárské ostrovy, nebo taktéž zkráceně „Kanáry“ patří mezi nejčastější cíle dovolené. Ať už se jedná o novomanželské líbánky nebo rodinné dovolené, pro každého se zde najde více než dost.

Kam vyrazit na dovolenou v Řecku?

Kam vyrazit na dovolenou v Řecku?

Láká vás Řecko svou antickou historií, malebnými domečky v křivolakých uličkách, jedinečnou středomořskou atmosférou a skvělou řeckou kuchyní? Nešlápli jste vedle. Řecko skutečně představuje jednu z nejkrásnějších destinací, kterou si ve Středomoří můžete zvolit.