verze pro tisk

Last minute Mallorca je skvělá dovolená

17. červenec 2010 Last minute Mallorca je skvělá dovolená

Mallorca je, coby největší z Baleárských ostrovů, součástí Španělského království a také cílem mnoha turistů, kteří zde tráví skvělou dovolenou. Není divu Mallorca má vše, co je k tomu zapotřebí, od krásné přírody přes bohatou historii až po nádherné čisté pláže . Místní služby jsou na vysoké úrovni, a tak je Mallorka last minute považována za ideální místo pro dovolenou.

Mallorca pro sportovce

Povrch ostrova je převážně hornatý, na severozápadě ostrova se to stará impozantní pohoří Serre de Tramuntana. Je zde plno stezek, které můžete při průzkumu ostrova projít. Pobřeží ostrova tvoří útesy, které z Mallorky dělají idelní místo pro potápění.

Hory jsou rovněž vhodné k lezení, Mallorca je přece největším vápencem Středomoří. Krásné kaňony doplňují vodopády, u kterých se vám zatají dech. Mallorca je vyhledávána i profesionálními cyklisty, jednak pro kvalitní cyklostezky, jednak pro jejich vysokou obtížnost.

Palma de Mallorca coby kulturní centrum

Závan kultury přináší město Palma de Mallorca s přístavem i letištěm a množstvím památek. Za nejkrásnější je považována katedrála La Seu, dále je zde islámský palác a krásná promenáda. Rozhodně navštivte některou z restaurací či kaváren a užijte si pohodu, která přímo sálá z místních obyvatel. Vždyť pokud něco počkalo dosud, už to nikam neuteče.

Mallorca, skvělé počasí po celý rok

Ostrov si plně uvědomuje, co může turistům nabídnut, proto je na ně náležitě připraven. Množství ubytovacích kapacit i jejich různorodost uspokojí i nejnáročnějšího turistu. Pokud netoužíte po luxusním hotelu, nic vám nebrání ubytovat se v rodinném penzionu s příjemnou atmosférou.

Mallorca nabízí až 300 slunečných dnů v roce a ačkoli je hlavní sezóna v letních měsících, příjemně zde je i na jaro a na podzim. Podnebí je samozřejmě středomořské, v létě se teploty pohybují okolo 30°C, teplota moře je také velmi příjemná.

Mallorca je sředomořský ráj

Ačkoli jsou zde srážky většinou pouze v zimě, Mallorca nedostatkem vody netrpí. Rostou zde olivovníky, pomerančovníky i fíkovníky, kopce jsou plné zeleně a krásná příroda láká k túrám i procházkám. Na ostrov se dostanete samozřejmě letecky, další možností je využit trajekt,který vyjíždí z Barcelony a Valencie. V závislosti na trase trvá cesta čtyři až deset hodin. Mallorca je skutečným rájem ve Středozemním moři, který jen čeká na vaši návštěvu.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Skvělá dovolená a nabídka last minute na Airstop.cz

Skvělá dovolená a nabídka last minute na Airstop.cz

Německé cestovní kanceláře vám nabídnou mnohdy více, než české cestovní kanceláře. Pokud hledáte levnou dovolenou, pak se jistě rozhodněte, že využijete služeb právě jedné z německých cestovních kanceláří. Mezi nimi je známá například německá CK Airstop.cz.

Tunisko last minute, skvělá dovolená i cena

Tunisko last minute, skvělá dovolená i cena

Lákavý africký kontinent je domovem exotických destinací, ke kterým patří i Tunisko. Čekají vás zde krásné plážé, teplé podnebí, historické památky a skvělé zázemí v místních hotelech. Můžete si dokonce vybrat, zda dáváte přednost oblázkovým plážím, které jsou spíše na severu země, zatímco jemný pís…


Skvělá dovolená na poslední chvíli

Skvělá dovolená na poslední chvíli

Poznejte ta nejkrásnější a nejzajímavější místa na planetě za cenově výhodných podmínek!

Skvělá dovolená za minimum peněz

Skvělá dovolená za minimum peněz

Toužili jste někdy po opravdu netradičním dobrodružství? Po takovém, které byste mohli i po dvaceti letech vyprávět vnoučatům? Neváhejte a využijte nabídky Keňa last minute.