verze pro tisk

Last minute na ostrov Kréta zajistí skvělou dovolenou

5. leden 2015 Last minute na ostrov Kréta zajistí skvělou dovolenou

Ostrov s bohatou historií sahající hluboko před počátek letopočtu, slunečné počasí, pláže a moře. To a ještě mnohem víc je Kréta, bájný ostrov, ne kterém se zrodil i samotný Zeus. Kréta je omývána Libyjským a Krétským mořem, místní pláže patří k nejkrásnějším v Evropě. Ostrov je velmi rozmanitý, místní příroda nabízí hory, jeskyně i rokliny, není tedy divu, že sem každoročně míří tisíce turistů. Neopomenutelná je místní kuchyně, která je zároveň zdravá a nezapomínejme ani na místní obyvatele, hrdé, ale přátelské. Kréta last minute je zkrátka tím pravým místem pro dovolenou.

Kréta má slunné počasí téměř celoročně

Podnebí na ostrově je středomořské, což ve zkratce znamená deštivé zimy a horká suchá léta. Léto zde trvá i půl roku, což svědčí turistické sezóně, která začíná v květnu a trvá až do října. Nejvyšší teploty jsou zde v srpnu, takže pokud vám horka nesvědčí, ideální je pro vás září a říjen. V srpnu vás krom studených nápojů a klimatizovaného pokoje osvěží i vítr meltemi, který vám alespoň trochu uleví.

Kréta je opředena legendami

Historie je na ostrově protkána s mytologií a dalo by se říci, že na ni narazíte na každém kroku. Mínojská kultura byla ve své době velmi vyspělá a vykopávky té doby sem stále lákají mnoho návštěvníků. Nejnavštěvovanější jsou paláce v Knossu a Faistosu, krétská muzea opatrují další umělecké památky z dávných časů. Palác Knossos, jehož součástí byl podle legendy i labyrint, sloužil jako domov Mínotaura, stvůry s lidským tělem a býčí hlavou. Podobných bájí uslyšíte na Krétě mnoho, nechte se jimi unášet stejně, jako místním vánkem.

Kréta v hotelu i ve vile

Ubytování na Krétě může občas přinést pár nepříjemností, především pokud věříte, že místní dělení hotelu hvězdičkami odpovídá zažitým standardům. Hotelové pokoje jsou většinou skromě vybavené a mohou se lišit od toho, co jste viděli v katalogu cestovní kanceláře. Nenechte si tím však zkazit dovolenou. Tu máte trávit pokud možno mimo hotel, přesto volte tedy o kategorii vyšší hotel než obvykle. Pak byste měli být spokojeni. Ubytovat se můžete i v apartmanéch či studiích.

Kréta provoněná olivovým olejem

Až se po celém dni dostanete do nějaké příjemné restaurace, vychutnejte si místní speciality. K těm patří především tzatziky, které vám poslouží jako skvělý předkrm. Výborný ji i choriatiki, nebo-li řecký salát ze zeleniny s černými olivami a fetou. K dalším specialitám patří gyros, souvlaki, samozřejmě ryby a dary moře. Celá místní kuchyně je provoněna olivovým olejem, který je vynikající a je základem většiny jídel. Na zapití slouží rakki, silná pálenka z vinných listů, klasikou je ouzo či metaxa. Místní vína jsou vynikající, ale silná. Stejné budou i zážitky z Kréty.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

8pvbBc9WkFGs

sobota, 13. červen 2015
11:17

Yo ved 'Madagascar 2' y me diverted bantaste Ernesto, de hecho, creo que hasta me gustf3 me1s que la uno.Digo, fuera de dos o tres cosas que me parecieron innecesarias como los "graves" problemas de Marty la cebra, lo deme1s me parecif3 verdaderamente hilarante, sobretodo esa desparpajada e irreverente parodia del Rey Leon que permea durante toda la cinta jajajaja Y claro no podemos dejar de lado los maravillosos pingfcinos y sus problemas sindicales, la abuelita ruda etc etc...Bastante recomendable.Saludos!


posted by: 8pvbBc9WkFGs (dg5kxszbkah(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Chcete skvělou dovolenou? Zkuste Kypr last minute!

Chcete skvělou dovolenou? Zkuste Kypr last minute!

Ve východní části Středozemního moře se nachází nádherný ostrov Kypr, ideální místo pro dovolenou. Geograficky spadá sice k Asii, kulturně náleží spíše Evropě, setkává se zde hned několik kultur, především řecká, turecká a britská. Kypr je rozdělen na dvě části, severní tureckou a jižní řeckou, Kype…

Kuba last minute je skvělou volbou

Kuba last minute je skvělou volbou

Každý z nás sní o nějakém místě, kde by rád strávil dny volna. V současnosti není problém dostat se prakticky kamkoli po celém světě a vybrat jedinou zemi, může být občas problém. Přesto existují takové destinace, které vám nabídnou vše na jednom místě. Přesně takovým místem je ostrov ležící v Atlan…


Kréta: Slunné počasí po celý rok

Kréta: Slunné počasí po celý rok

ve středozemním moři je ideální ve středozemním moři je ideální turistickou destinací pro lidi, kteří si během dovolené chtějí plně vychutnávat krásné slunečné počasí. Kréta je totiž jedním z nejteplejších a zároveň nejslunečnějších míst v Evropě. Během letní sezony je zde jen naprosté minimum sráž…

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Kam do Řecka: Romantický ostrov Santorini

Maličký ostrůvek Santorini není typickou řeckou turistickou destinací. Většina z nás ho zná jako fakultativní výlet některé z cestovních kanceláří. Ale i Santorini má svoje kouzlo. Skvělou dovolenou si tady užijí zejména ti, kteří stojí o krásný, klidný kout, a milují divokou, nespoutanou přírodu.