verze pro tisk

Letovisko Dahab vás určitě zaujme

13. květen 2014 Letovisko Dahab vás určitě zaujme

Egypt je bezesporu zem, která má co nabídnout, a to nemusíte vyrazit ani do některých nejznámějších letovisek. Klasikou je především Hurghada, která ale poněkud díky opravdu rušnému prostředí ztrácí na lesku. Výbornou volbou je tedy některé z menších letovisek, z nichž bychom mohli jmenovat třeba Dahab. Toto letovisko vás určitě chytí a nepustí.

Bohatá historie Dahabu

Slovo Dahab je možné v překladu uvádět i ve významu zlato. Ostatně v dobách minulých, a to již ve starověku se právě na území tohoto letoviska těžil nejdražší kov planety. Původně byla ale Dahab městem, které obývali beduíni a žili zde svým pasteveckým způsobem života. Postupně se ale z Dahabu stalo místo, kam míří turisté z celého světa.

Mekka potápění

Dahab je místem, které především vyhledávají potápěči z celého světa. Doporučit bychom z firem nabízejících služby v této oblasti mohli českou společnost Planet Driver. Jinak pod vodou můžete spatřit nejen korály, ale i spousty krásných mořských živočichů.

Pěší výlety na horu Sinaj

Z Dahabu se dá vyrazit na horu Sinaj anebo ke klášteru svaté Kateřiny. Tato stavba je prastará a unikátní. Pokud ale budete chtít, pak můžete klidně i pohodlně sedět v některém ze stylových místních barů.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

ZZFko0FgqBT

sobota, 28. leden 2017
08:35

Have you ever wondered who posts some of this stuff that you come across? Recently it seems to have become an epicemid, although it seems to be changing for the better. Do you agree?


posted by: ZZFko0FgqBT (xjq99gsdsh6(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Port El Kantaoui-nejhezčí letovisko v Tunisku

Port El Kantaoui-nejhezčí letovisko v Tunisku

Mnoho lidí jezdí do Tuniska, protože se tu dá strávit krásná, exotická a přitom hodně levná dovolená. Ovšem pro ty z vás, kteří zatoužíte v této zemi po luxusu, je tady speciální místo. Jedná se o letovisko Port El Kantaoui. Přístavní město leží necelých deset kilometrů od města Sousse. Je to uměle …

Francie: letovisko Saint-Tropez

Francie: letovisko Saint-Tropez

Jižní Francie je místem, které je pro trávení dovolené jako zrozené. Ne náhodou se směřují každým rokem statisíce turistů a také celebrity, které si zde užívají luxusu, skvělého počasí a hlavně azurového moře. Jedním z nejoblíbenějších letovisek Francouzské riviéry, je městečko Saint-Tropez.


Pohodové ubytování v Beskydech

Pohodové ubytování v Beskydech

Dovolená v tuzemsku může být určitě velmi příjemná a často si stačí přímo pouze zvolit konkrétní spolehlivý cíl. Mezi velmi oblíbená pohoří v naší zemi patří bezesporu Beskydy. Právě sem jezdí lidé za krásnou a často poměrně levnou dovolenou.

Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Chalkidiki lákají nejčistšími a nejdelšími plážemi v Řecku

Řecký poloostrov Chalkidiki, nacházející se jihovýchodně od Soluně, je stále vyhledávanější turistickou destinací. Tvoří ho poloostrovy Kassandra, Sythonia a Athos. Nejkrásnější je právě Kassandra, proto se podíváme na jeho letoviska a okolí.