verze pro tisk

Luxusní a exotická dovolená v Dubaji

20. červenec 2011 Luxusní a exotická dovolená v Dubaji

Zapomeňte letos na evropské destinace a vyražte za luxusem a exotikou. Dnes už nejsou Spojené arabské emiráty destinací jen pro ty nejbohatší. Do emirátů každoročně míří stovky Čechů, protože dovolená se v SAE dá pořídit za rozumnou cenu. Nejvíce navštěvovaným emirátem je bezpochyby Dubaj se stejnojmenným hlavním městem.

Nejzvláštnější stavby světa i lyžařský areál v poušti

Dubaj je jeden z nejbohatších emirátů. To je také vidět na každém kroku. Jen málokteré místo je na pohled luxusnější než Dubaj. Naleznete tu čtvrti pro nejbohatší klientelu, největší hotel světa, dokonale upravené parky, zlaté pláže, uměle vytvořený ostrov, umělé lyžařské středisko a další. Stavby jsou navrhovány v nejrůznějším, někdy i velmi neobvyklém či bizarním designu. Dubaj v sobě snoubí modernu, ale i tradici. Mnohá města nebo vesnice emirátu jsou typicky arabská a dodávají tak dovolené pravý exotický nádech.

Pláž dlouhá 35 kilometrů? Tady to není jen sen.

Většinu povrchu tohoto emirátu zabírá poušť. Pláže a koupání je tady ale dokonalé. Vůbec nejznámější pláží je třiceti pěti kilometrová Jumeirah pláž. Neexistuje nic, co by vám na téhle pláži mohlo chybět.

Obecně má Dubaj dva druhy pláží – veřejné a hotelové. Ačkoli rozdíl není co se týče kvality nijak vidět, přesto tu je jeden zásadní. Veřejné pláže slouží místním obyvatelům, a tak tu uvidíte ženy koupat se zahalené. My Evropanky bychom tu v plavkách mohly narazit. Ačkoli je Dubaj hodně kosmopolitní, někde si na své náboženství hodně potrpí. Naopak hotelové pláže jsou určené právě turistům, a ani v bikinách tu nebudete nikoho pohoršovat. Ale koupání „nahoře bez“ vám neprojde ani zde.

Co v Dubaji nevynechat

Je hodně těžké říct, co byste měli shlédnout na své dovolené. Těch fascinujících věcí jsou stovky. Určitě ale navštivte hlavní město, Dubaj. Tvoří ho 4 čtvrti a každá z nich je úplně jiná. Romantiku si užijete v zálivu Creek. Samozřejmě byste neměli opomenout nejdražší a největší hotel světa-Burj Al Arab. Doporučuji také podívat se na některý z místních trhů a nakoupit si látky. Zajímavou podívanou pak skýtají velbloudí závody v poušti.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pohodová exotická dovolená 2014

Pohodová exotická dovolená 2014

Letošní rok pomalu spěje k létu, a pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, pak je určitě nejvyšší čas k tomu, abyste se po nějaké zajímavé dovolené poohlédli. Vybírat je pochopitelně možné z celé řady tuzemských i zahraničních lokalit. Pokud ale budete chtít najít skutečnou exotiku, pak byste se …

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Exotická dovolená - tipy kam vyrazit

Milujete liduprázdné kilometry se táhnoucí pláže pokryté jemným bílým pískem? Toužíte poznat historii a kulturu jiného kontinentu nebo vás prostě láká jen polehávání, odpočívání a srkání drinků na pobřeží? Ať už patříte mezi vyznavače jakékoliv zmíněné kategorie, exotická dovolená vás vždy dostane. …


Exotická dovolená

Exotická dovolená

Udělejte si radost a zajeďte si po celém roce shonu a starostí na krásnou exotickou dovolenou, na kterou budete vzpomínat po zbytek života. Pokud chcete odjet, ale nechcete za svou dovolenou platit malé jmění, využijte populární last minute dovolenky.

Luxusní dovolená- Nejkrásnější Seychelské ostrovy

Luxusní dovolená- Nejkrásnější Seychelské ostrovy

Máte v poslední době pocit, že jste v jednom kole? Máte tolik pracovních povinností a záležitostí, které musíte neodkladně zařídit? Co si konečně na pár dní odpočinout a vyrazit si za sluníčkem, nekonečným oceánem a těmi nejkrásnějšími plážemi světa? Ptáte se kam? No přeci na Seychelské ostrovy.