verze pro tisk

Madeira, to je dovolená netradiční a nádherná

15. květen 2010 Madeira, to je dovolená netradiční a nádherná

Pokud nejste vyznavači klasických dovolených a nesnášíte opalování a povalovnání na pláži, vaše letošní dovolená může být zcela odlišná. Jedinou podmínkou je, že vyrazíte na Madeiru. Tento krásný ostrov ležící mezi Evropou a Afrikou je oblíbeným cílem vyznavačů turistiky. Díky působení Golfského proudu je zde celoročně příjemná teplota, která nemá nic společného s dusným horkem, ve kterém vás přejde chuť na různé aktivity. Když je řeč o aktivitách různého druhu, o ty na Madeiře rozhodně není nouze. Překrásná místní příroda láká k procházkám, na ostrově se nacházejí golfová hřiště a je zde i velký výběr vodních sportů. Hlavní město Funchal vás okouzlí krásnými uličkami, restauracemi i kavárnami, zkrátka ideální místo pro odpočinek.

Dovolená na ostrově Madeira, dovolená jak má být

Hlavním důvodem oblíbenosti Madeiry je zdejší příroda. Celé souostroví vzniklo sopečným působením, najdete zde vysoké sopečné hory i vyvřelinové útesy, v kopcích pramení potoky a do údolí spadají jako dravé říčky ve vodopádech. Malá část obyvatel se živí zemědělstvím, což není snadná obživa. Budují si zde terasovitá políčka v úbočích hor a hlavními plodinami jsou banány a vinná réva. Místní víno je výborné, oblíbené je především červené.

Madeira a dovolená tvoří skvělou dvojici

Místní mají velmi rádi zábavu, což dokazuje i konání čtyř velkých festivalů. Ty jsou mezi turisty vlemi oblíbeny, dávají totiž možnost poznat místní zvyklosti mnohem blíž a na vlastní kůži. Oblíbený je například festival vína, který se koná na počest sklizně. Madeira je vhodná i k oslavě konce roku, Silvestr na ostrově je plný zábavy, tance a hudby a jeho pověst jej předchází. V klidnějším duchu probíhají nejrůznější náboženské svátky.

Madeira, dovolená plná zábavy

Pokud počítáte s tím, že ostrov nabízí písčité pláže kam jen oko dohlédne, budete dost zklamaní. Ostrov Madeira je sopečného původu a pokud si nedovedete představit, co to obnáší, velmi brzy pochopíte. Madeira nenabízí klasické pláže, jaké znáte z katalogů cestovních agentur. Pokud jste ochotni ostrovu odpustit lehce složitější přístup do moře, odměnou vám bude skvělá koupání i pohled na nádherné útesy. Pokud je písečná pláž to, co potřebujete, i tak se na Madeiru vypravte. Na Madeiře jsou sice jen dvě písčité pláže, ale na ostrově Porto Santo, který je od Madeiry vzdálen jen dvě hodiny trajektem, najdete pláž, za kterou by se nemuseli stydět ani v Karibiku. Pláž je dlouhá celých devět kilometrů a její návštěvu tak můžete spojit s krásným výletem. Dovolená na Madeiře může být tradiční i netradiční, vždy však bude povedená.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Krásná a netradiční Brazílie

Krásná a netradiční Brazílie

Nejlidnatější a největší země na jihoamerickém kontinentu Brazílie i přes svou vzdálenost láká každoročně mnoho turistů. Není divu, je to nádherná země plná pozoruhodných přírodních krás i lidí. Brazílie je bývalou portugalskou kolonií, proto je zde úředním jazykem portugalština. Hlavní město je Bra…

Dovolená Mexiko je odpočinek i poznání

Dovolená Mexiko je odpočinek i poznání

Netradiční, avšak skvělou dovolenou nemůžete prožít všude. Mexiko vám však tuto možnost nabízí. Země ležící ve Střední Americe díky své poloze nabízí velmi rozmanité podmínky pro turisty snad všech zaměření. Mexiko oplývá přírodním bohatstvím, kterým se může chlubit málokterá země. Nádherná příroda…


Skvělá dovolená za minimum peněz

Skvělá dovolená za minimum peněz

Toužili jste někdy po opravdu netradičním dobrodružství? Po takovém, které byste mohli i po dvaceti letech vyprávět vnoučatům? Neváhejte a využijte nabídky Keňa last minute.

Pohodová exotická dovolená 2014

Pohodová exotická dovolená 2014

Letošní rok pomalu spěje k létu, a pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, pak je určitě nejvyšší čas k tomu, abyste se po nějaké zajímavé dovolené poohlédli. Vybírat je pochopitelně možné z celé řady tuzemských i zahraničních lokalit. Pokud ale budete chtít najít skutečnou exotiku, pak byste se …