verze pro tisk

Mauritius - zelená perla v Indickém oceánu

26. březen 2011 Mauritius - zelená perla v Indickém oceánu

V Indickém oceánu, ve vzdálenosti 900 kilometrů od Madagaskaru, se nachází ráj pro milovníky exotické dovolené. Bílé pláže lemované palmami, průzračně modrá barva oceánu, pralesy, vodopády, cukrová třtina, divoké řeky a celoročně slunečné počasí. To je Mauritius – ostrovní stát, jenž je v posledních letech čím dál oblíbenější.

Kdy na Mauritius

Na Mauritius (u nás také nazýván Mauricius) můžete jet kdykoli. Díky tropickému přímořskému klimatu je tady příjemně v létě, i v zimních měsících. Léto na Mauritiu trvá od prosince do dubna, a teploty obvykle přes den neklesají pod 30ºC, v noci se pohybují okolo 20ºC. Zima (květen-listopad) je rovněž mírná, s příjemnými teplotami okolo 25ºC. Moře si i v zimním období udržuje příjemnou teplotu, okolo 23ºC. V lednu až březnu vrcholí cyklony, a také je toto období nejbohatší na srážky.

Kultura a jídlo

Mauritijská kuchyně je vskutku jedinečná. Snoubí se v ní francouzský, africký, čínský i indický vliv. Základem je rýže, která se připravuje snad tisíci způsoby. Součástí téměř každého jídla je zelenina. Národním jídlem placka plněná čočkou-Dholl puri. Hojně se používá koření.

Obyvatelstvo tvoří Číňané, Evropané, Kreolové a obyvatelé indického původu. I kultura je díky tomu značně rozmanitá. Tradice a zvyky, které si jednotlivé skupiny obyvatel přinesly, se prolínají a vytváří jedinečnou atmosféru. Co mají tito obyvatelé společného je srdečnost, milý a vstřícný přístup ke každému, kdo je potřebuje, nebo jen navštíví.

Příroda na Mauritiu

Mauritius je místo, kde naleznete všechny divy přírody. Odhaduje se, že se zde vyskytuje více než 300 druhů rostlin, které neuvidíte jinde na světě. Ostrov je plný papoušků, gekonů, a jiných zajímavých i ohrožených živočichů. Také proto na Mauritiu vzniklo několik národních parků, např. Black River Gorges.

Mauritius je proslulý svými dlouhými plážemi se sněhobílým pískem, které dokonale doplňují ibišky. Vnitrozemí je bohaté na vegetaci, a vysoké hory lákají k poznávání. Ostrov je také rájem potápěčů, neboť je obklopen korálovými útesy. Všude se také setkáte s tropickým ovocem.

Ubytování a letoviska

Protože je Mauritius čím dál více navštěvovanější destinací, jsou zde nejrůznější možnosti ubytování. K dispozici jsou jak skutečně luxusní hotely s veškerým komfortem, tak cenově velmi dobře dostupné apartmány, studia nebo penziony.

Hlavním městem ostrova je Port Louis. Není to běžné letovisko, a za útulnými plážemi je potřeba vydat se pár kilometrů dále, ale za návštěvu určitě stojí. Je to také hlavní přístav ostrova. Město je viditelně multikulturní, vedle sebe stojí mešity, hinduistické chrámy i kostely.

Co se týče turistických letovisek, nejoblíbenější jsou Belle Mare s desetikilometrovou pláží, Trou D´Eau Douce, živé Grand Baie či venkovské Flic en Flac.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

ZZht7DxsN

sobota, 28. leden 2017
09:46

None can doubt the veacirty of this article.


posted by: ZZht7DxsN (xpbr78z0(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Nezapomenutelná dovolená? Zkuste Mauritius.

Nezapomenutelná dovolená? Zkuste Mauritius.

Ostrovní stát Mauritius ležící v Indickém oceánu východně od Madagaskaru, je skvělým typem pro vaši dovolenou. Ačkoli se jedná o destinaci, která je dost vzdálená, letecky se sem dostanete po 11 hodinách letu, ale rozhodně toho nebudete litovat. Mauritius nabízí krásné pláže s bílým pískem i tyrkyso…

Indie je skutečná perla

Indie je skutečná perla

Pro milovníky exotiky, tajemna i rozmanitosti, pro odborníky na východní náboženství a mystiku, ale i pro běžné turisty je zde země, které se žádná jiná nevyrovná, Indie. Obrovská rozloha země zajišťuje Indii mnoho tváří a poznat alespoň některé z nich zabere spoustu času. Indie má vlastní tradice i…


Dubrovník, perla Dalmácie

Dubrovník, perla Dalmácie

Jedním z nejoblíbenějších míst Jadranu je Dubrovník, město s téměř 50 tisíci obyvateli, které právem patří na seznam kulturního dědictví UNESCO v nejjižnější části Dalmácie. Dubrovník vládne příjemným podnebím nejen v letních měsících. Skvělou dovolenou si zde užijete i v zimě. Široký výběr mají vši…

Istanbul: Historická perla

Istanbul: Historická perla

Toužíte po tom prožít dovolenou doslova jako z pohádky? Jste milovníkem historie a zejména kulturních památek? Rádi pozorujete jasně modrou oblohu a zbožňujete dotek hřejících paprsků na vaší kůži? Pak se vydejte do Istanbulu, opravdové historické perly.