verze pro tisk

Na co nás láká Egypt?

28. duben 2011 Na co nás láká Egypt?

Egypt patří mezi nejoblíbenější turistické destinace vůbec. Jiný kontinent, jiná kultura, historie, tisícitelé památky a moře jsou těmi největšími lákadly. V Egyptě čeká na každého z nás spousta nového, nepoznaného. Letovisek, ve kterých můžete svou dovolenou strávit, je mnoho. Pojďte se tedy podívat na co se můžete těšit, co vás v Egyptě nemine, a na nejoblíbenější letoviska a zajímavá místa.

Důležité informace

Do Egypta můžete letět kdykoli, ale nejideálnější počasí je období od podzimu do jara. V letních měsících teploty dosahují i 50 stupňů, a to není pro každého. Na druhou stranu, v letních měsících je v zemi levněji. Turisté musí mít při vstupu do země platné vízum. To vám obstará vaše cestovní kancelář, nebo pokud letíte na vlastní pěst, vyřídíte ho na egypstském velvyslanectví v Praze, nebo na letišti v Káhiře. Vízum platí třicet dní.

Co vás v Egyptě nemine

Dovolená v Egyptě se skutečně značně liší od evropské dovolené. Jiná mentalita lidí je na první pohled vidět. Při svém pobytu se zaručeně setkáte s turistickou policií. Ta je totiž přítomna snad na každém rohu. Jejím úkolem je střežit bezpečnost turistů, ale také chránit místní obyvatele před nebezpečím, které se skrývá za turistickou návštěvou. Pokud se jim nějaké vaše chování nebude líbit, počítejte se zastavením, dotazy apod.

Samozřejmě se setkáte se smlouváním. Koupit si zboží bez toho, že vy byste si určili cenu, je pro zdejší obchodníky téměř urážkou. Takže vesele smlouvejte, ale pokud srazíte cenu na minimum, zboží kupte. Pokud byste smlouvali jen pro zábavu a zboží zůstalo obchodníkovi na pultě, obvykle ho to velmi rozčílí, a vy si odnesete minimálně nepříjemné nadávky.

Po nedávných nepokojích je situace v zemi dle Ministerstva zahraničních věcí klidnější. Každopádně se vyplatí nezapojovat se do hromadných akcí, vyhýbat se hloučkům a demonstracím a podobně. Také se vyplatí dodržovat zásady chování arabských zemí. Dámy, dávejte si pozor na svůj oděv, zejména mimo turistická centra choďte spíše zahalené, a ideálně v pánském doprovodu. Jinak se místních muží nezbavíte. Pozor na objímání a projevy lásky na veřejnosti.

Sharm el Sheikh-ráj potápěčů

Egypt je vyhledávaným místem zejména pro potápění. Rudé moře patří k nejkrásnějším na světě, a podmořský svět je úžasný. Z hlediska potápění je to město Sharm el Sheikh, které hraje prim. Město je to poměrně nové, vzniklo koncem 90. let. Průzračné moře a množství neskutečně barevných korálů sem láká potápěče z celého světa. Pokud jste začátečníci, je to pro vás pravé místo. Rudé moře je přívětivé, a díky množství potápěčských škol se brzy budete moci vydat s instruktorem do hlubin. Najdete zde i školy, které vlastní a provozují Češi.

Oblíbená letoviska

Kromě zmíněného Sharm el Sheikhu si Češi oblíbili několik dalších letovisek. Necelých 100 kilometrů od letiště se nachází letovisko Dahab. To je oblíbené zejména mladými lidmi, kteří milují noční život. Město totiž v noci skutečně ožívá, diskotéky a hudba se line ze všech stran. Letovistko je lemováno pohořím, i proto je zde o něco chladnější klima, než jinde.

Dalším hojně navštěvovaným letoviskem je Hurghada. Ta je natolik oblíbená, že už v ní najdete i českou restauraci. Kromě potápění také můžete vyzkoušet vodní lyže nebo se pod vodu podívat v ponorce. Proslulé jsou zdejší čajovny s vodními dýmkami.

Jiná oblíbená letoviska jsou například Alexandrie, El Gouna, Taba nebo Suez.

Za čím do Egypta

Památky nás do Egypta táhnou pravděpodobně nejvíc. O zajímavých místech této země by se dala napsat kniha. Tak se alespoň pojďme ve stručnosti podívat, co byste neměli vynechat. Více informací získáte určitě ve vaší cestovní kanceláři.

Káhira. Hlavní město Egypta rozhodně stojí za návštěvu. Vyhraďte si na něj alespoň celý den, ideálně více. Do Káhiry pravděpodobně zamíříte kvůli pyramidám. Ty nejznámější, pyramidy v Gíze, se nachází na západním břehu řeky Nil.

Údolí králů. Pohřebiště faraónů láká zejména Tutanchamonovou hrobkou. Ale celé místo je velmi zajímavé. Dosud zde bylo nalezeno 62 hrobek, a číslo nemusí být konečně. Výlet si naplánujte na co nejčasnější hodinu, je zde potom hodně turistů, a nesnesitelné horko.

Za návštěvu určitě stojí Bílá a Černá poušť, velbloudí trh v Birqáši, Asuán, Alexandrie, a samozřejmě Nil.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Egypt a příjemné počasí po celý rok

Egypt a příjemné počasí po celý rok

To, co bylo dříve pro většinu z nás nedostupné, se v posledních letech stává běžné. Řeč je samozřejmě o cestování do některých zemí. Tentokrát máme na mysli Egypt, zemi ležící na africkém kontinentu, země, při vyslovení jejíhož jména si většina z nás vybaví pyramidy. A právě Egypt je v současnosti j…

Last minute zájezdy Egypt

Last minute zájezdy Egypt

Stále nemáte vybranou letní dovolenou? V tom případě můžete využít nabídky některého z last minute zájezdů, které jsou momentálně v nabídce. Vybírat můžete z nejrůznějších destinací, od Turecka a Egypta, přes Řecké ostrovy, až po Chorvatsko či Itálii a mnoho jiných destinací.


Řecko láká krásnou přírodou

Řecko láká krásnou přírodou

Dovolená v Řecku určitě láká mnohé lidi hned z několika důvodů. Těch je opravdu požehnaně a nejčastěji se uvádí pochopitelně krásné pláže s čistým mořem a také hodně bohatá historie Řecka, která sahá až do antických dob. Mnohé turisty láká Řecko mimo jiné také z hlediska přírodních krás. Těch je v Ř…

Nizozemsko láká cyklisty

Nizozemsko láká cyklisty

Nizozemí, Holandsko a Nizozemsko jsou tři země tvořící Nizozemské království. Krom dřeváků, větrných mlýnů, tulipánů či vstřícnému přístupu k marihuaně je pro zemi typická voda. Téměř polovina území leží pod úrovní mořské hladiny, nikoho tedy nepřekvapí všudypřítomné hráze. Plochý ráz krajiny přeje …