verze pro tisk

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

21. únor 2011 Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Evropský kontinent nabízí nespočet rozmanitých zemí, unikátních kultur a přírodních krás, které rozhodně stojí za poznávání. Máte- li rádi slunce, moře a temperament, pak byste měli navštívit Španělsko, perlu Pyrenejského poloostrova, která nabízí dlouhé písečné pláže, velkolepá města i řadu přírodních zajímavostí.

Dovolená ve Španělsku láká stále více turistů z Česka, ale i z dalších zemí světa, díky svým moderním letoviskům, čistému moři a ideálním podmínkám pro výlety a vodní sporty, které z něj činí ideální místo pro rodiny s dětmi i mladé turisty hledající dobrodružství a zábavu. Mezi nejnavštěvovanější letoviska na severu španělského pobřeží Středozemního moře, na která míří nejvíce zájezdů autobusových, tak leteckých, patří bezesporu Costa Brava, Costa del Azahar a Costa del Maresme.

Costa Brava

Costa Brava, jeden z nejoblíbenějších turistických resortů celého Španělska, se nachází na pobřeží Katalánska a je nejvýše položeným španělským letoviskem při pobřeží Středozemního moře. Celé pobřeží se táhne v délce přibližně 200 km a nabízí celou řadu letovisek, jako je například Calella, Malgrat de Mar, Tossa de Mar, Girona a mnoho dalších, v nichž vás čekají rozsáhlé písečné pláže, luxusní hotely a ideální podmínky pro vaši spokojenou dovolenou ve Španělsku.

Pobřežní resort Costa Brava je známý především svým nočním životem. Naleznete zde řadu vyhlášených hudebních klubů, plážové párty i výborné restaurace, v nichž můžete ochutnat celou řadu španělských i zahraničních kulinářských specialit.

Costa del Azahar

Costa del Azahar leží nedaleko Barcelony a je pozvolným pokračováním Costa Brava, od nějž se liší klidnější atmosférou. Avšak i přesto zde naleznete zábavní podniky, aquaparky, které jsou ideálním místem pro výlety s vašimi dětmi, krásné pláže i velmi čisté moře s výbornými podmínkami pro vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování či plavání. Rezervujte si své zájezdy do Costa del Azahar právě teď a poznejte krásy španělského pobřeží.

Costa del Maresme

Dalším krásným místem nacházejícím se na severním pobřeží Španělska je Costa del Maresme, neboli mořské pobřeží. Máte- li rádi klidný odpočinek na slunných plážích a bohatý kulturní život, pak je pro vás jako stvořená dovolená na tomto 60 kilometrů dlouhém pobřeží. Centrem Costa del Maresme je město Calella. Naleznete zde také celou řadu dalších krásných přímořských měst, jako je Malgrat de Mar, Canet de Mar či Santa Susanna.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Oblíbená letoviska Tuniska

Oblíbená letoviska Tuniska

Rádi byste si dopřáli exotickou dovolenou, ale nechcete za ní utrácet mnoho peněz? Pak si za svůj cíl vyberte Tunisko. Země, která nabízí mnoho lákadel za málo peněz. Veškeré služby jsou tu na vysoké úrovni. Tunisko je navíc velmi moderní země. Které letovisko je to nejvhodnější pro vaši dovolenou?

Dovolená ve Francii? Jedině Azurové pobřeží.

Dovolená ve Francii? Jedině Azurové pobřeží.

Stále prosluněné dny, azurově modrá barva moře, bohatá flóra a dobré jídlo. K tomu mnoho přírodních krás, které v sobě skrývají Alpy, nebo nepřeberné množství památek, kulturních akcí a známých krásných měst. Oblast, kterou v době dovolených navštěvují hlavně Francouzi. To je Azurové pobřeží, jedno …


Oblíbená cykloturistika

Oblíbená cykloturistika

Jezdíte na kole? Hledáte výlet, či letní dovolenou, ale nechcete ji strávit jen na jednom místě? A přemýšleli jste už o cyklozájezdech?

Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Pro české turisty je pobřeží severně od Barcelony poměrně neznámou oblastí pro dovolenou. Jedná se o Costa del Azahar, v překladu mořské pobřeží, které volně navazuje na pobřeží Costa Brava. Turisté zde mohou očekávat samozřejmě kromě příjemného klimatu během letních měsíců i upravené písečné a oblá…