verze pro tisk

Panenské Kapverdy zaručí klidnou dovolenou uprostřed Atlantiku

16. březen 2011 Panenské Kapverdy zaručí klidnou dovolenou uprostřed Atlantiku

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro letošní dovolenou. Pokud ji chcete strávit v klidu, bez davů turistů, nevadí vám nefungující mobil, a ubytování mimo velké hotelové komplexy. Pak si budete moci dosyta užít panenské přírody, nádherných dlouhých bílých pláží, romantických zátok, turistiky, potápění a navíc milých obyvatel, vyznávajících heslo No Stress.

Kapverdy a historie

Kapverdské ostrovy jsou sopečného původu a naleznete je v Atlantském oceánu, u západního pobřeží Afriky. Jsou tvořeny deseti velkými a pěti menšími ostrovy. Některé z nich jsou i v současné době neobydlené. V době zámořských objevů patřily Kapverdy Portugalcům, později zde byl trh s otroky. Místní kultura je tedy směsí evropských a afrických vlivů. To poznáte zejména při pořádání karnevalů, nebo oslavě svátků. Úředník jazykem je portugalština.

Kapverdské ostrovy se stále rozvíjejí

Kapverdské ostrovy stále patří mezi rozvojové země. Až do 90. let byly turisticky téměř nedotknuté. Protože však neoplývaly nijakým bohatstvím, rozhodla tehdejší vláda využít jejich krás a získat zdroje z cestovního ruchu. Všechna letiště, hotely a turistická centra tedy vznikají až v posledních několika letech.

Pravděpodobně nenarazíte na velké hotelové komplexy, ubytování bude spíše skromnějšího rázu, ale ne nekvalitní. Na Kapverdské ostrovy se většina věcí musí dovážet. Týká se to i potravin a vody, proto očekávejte vyšší ceny, než na jaké jste zvyklí v Evropě. Cestovní kanceláře nabízejí zájezdy už od 15 tisíc korun, určitě se více než kde jinde vyplatí all inclusive.

Kapverdské ostrovy kdykoli

Návštěvu Kapverdských ostrovů můžete uskutečnit kdykoli v roce. Díky poloze se celoročně teplota pohybuje v rozmezí 20-30°C. Prší velmi nepravidelně a málo. To sami poznáte na rázu krajiny, která je suchá, s minimem vegetace. Co však Kapverdským ostrovům nechybí je vítr. Ten tady fouká opravdu hodně, proto při balení myslete i na teplejší oblečení.

Kapverdské ostrovy i pro sportovce

Milujete sport a ani na dovolené nedokážete jen tak lenošit? Tak na Kapverdách jste správně. Ostrovy jsou vyhledávány díky skvělým podmínkám zejména vyznavači windsurfingu. Vyzkoušet byste měli potápění, neboť ve zdejších vodách žije mnoho vzácných druhů živočichů jako želvy, velryby, ale i korály. Oblíbený je také mořský rybolov.Kapverdy jsou skvělé místo pro pěší turistiku. Díky svému vulkanickému původu se v krajině střídají vysoké hory s hlubokými údolími.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

eva kučerová

neděle, 6. leden 2013
14:47

Dobrý den.
může se na Kapverdské ostrovy cestovat na občenku? Nebo musí být pas?
Díky.EVA


posted by: eva kučerová (mikuleva(a)centrum.cz) [Odpovědět]

jana eldova

úterý, 27. květen 2014
07:07

vase tupost je bezkonkurencni pani evo!


posted by: jana eldova [Odpovědět]

Čtěte také...

Ráj pro klidnou dovolenou, to je Limnos

Ráj pro klidnou dovolenou, to je Limnos

Řecký ostrov Limnos je oázou klidu. Že vám název vůbec nic neříká? To nejste sami. Limnos je skutečně velmi opomíjen. Na rozdíl od jiných řeckých ostrovů. Díky tomu si však uchovává mnoho přírodních krás. Máte-li v plánu strávit klidnou, romantickou dovolenou bez přívalu turistů, a přece chcete do Ř…

Boromejské ostrovy: Fascinující zahrady uprostřed jezera

Boromejské ostrovy: Fascinující zahrady uprostřed jezera

V italském jezeře Maggiore se rozkládají mimo jiné tři fantastické ostrůvky. Najdete je uprostřed vod poblíž malebného městečka Stresa. Boromejské ostrovy nebo-li Isole Borromee jsou pro svůj půvab hojně navštěvované. Z města Stresa se k nim dostanete lodí. Ostrůvky se jmenují Isola Bella, Isola Mad…


Broumovsko. Dovolená uprostřed skalních měst

Broumovsko. Dovolená uprostřed skalních měst

Chcete svoji dovolenou prožít v Čechách, a právě hledáte nejzajímavější kouty naší země? Rádi byste se ubytovali v malém penzionu a odtud vyráželi na výlety? Nebo si chcete vzít na záda batoh a čundrem projít kus republiky? Milujete skály, rokle, turistiku? Pak si svou dovolenou naplánujte v oblasti…

Který z Kanárských ostrovů je ten pravý pro vaši dovolenou?

Který z Kanárských ostrovů je ten pravý pro vaši dovolenou?

Ostrovy věčného jara, jak jsou Kanárské ostrovy také nazývány, jsou jedním z nejoblíbenějších míst naší planety, kam jezdíme na dovolenou. Toto souostroví tvoří sedm hlavních ostrovů a mnoho dalších menších ostrůvků. Je to autonomní oblast Španělska. Kanárské ostrovy jsou místem, kde si na své přijd…