verze pro tisk

Portugalsko, dovolená ve stopách mořeplavců

25. květen 2010 Portugalsko, dovolená ve stopách mořeplavců

Za krásnou dovolenou nemusíte nutně cestovat na jih. Za návštěvu rozhodně stojí i nejzápadnější země Evropy, Portugalsko. Krom pevninské části, která sousedí se Španělskem, k zemi náleží i autonomní souostroví Madeira a Azory, které jsou právem častým cílem mnoha turistů. Portugalsko je zemí výborného vína i slavných mořeplavců, bohaté historie a kultury. Není proto divu, že je skvělým místem pro dovolenou na pláži i v přírodě. Hlavním a největším městem Portugalska je Lisabon, jedno z nejstarších evropských měst vůbec, dalším velkým městem je Porto, v jehož blízkosti leží i stejnojmená vinařská oblast.

Portugalsko je zemí pro každého

Portugalsko poskytuje plnohodnotnou dovolenou, ať už je vaším přáním odpočinek, sportovní aktivity nebo poznávání historie a kulturních zvyklostí. Pro milovníky adrnealinu jsou tu býčí zápasy či kvalitní fotbal s horkokrevnými fanoušky, romantici si jistě rádi poslechnou nostalgický zpěv s kytarou, nebo-li tradiční portugalské fado. Večer si můžete zpříjemnit v některé z místních restaurací, kaváren či barů, kterých je v turistických oblastech dostatek.

Portugalsko aktivně

Země je rozdělena do sedmi provincí a každá její oblast má svá specifika. Severní část ocení zejména milovníci pěší turistiky a vodních sportů. Místní vesnice mají neopakovatelnou atmosféru a určitě si zaslouží vaši návštěvu. Hlavní město země Lisabon, je jako každá jiná metropole srdcem celého státu. Najdete zde mnoho památek, na které jsou místní patřičně hrdí. Nejnavštěvovanější oblastí je jižní část Portugalska Algarve, která nabízí dlouhé pláže i skalnaté útesy.

Portugalsko v každém ročním období

Podnebí v zemi je podobné tomu středomořskému, svoji zásluhu na tom mají oceánské i vzdušné teplé proudy z Afriky. Teplejší klima panuje samozřejmě na jihu země, kam míří nejvíce turistů do již zmiňované oblasti Algarve. Sever má klima mírnější, teploty zde nejsou tak vysoké a je zde více srážek. Do Portugalska se můžete vydat i lyžovat, známá střediska se nacházejí v pohoří Serra da Estrela. Portugalsko je zemí, která vás jistě zaujme.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Hledáte příjemné místo pro dovolenou s dětmi? Takové místo, kde se setkáte s dokonalými službami, zároveň však nebude chybět dotek čisté přírody? Neváhejte a navštivte Aparthotel Šumava v Kašperských horách, kde na vás momentálně navíc čeká dovolená se slevou.

Pohodová exotická dovolená 2014

Pohodová exotická dovolená 2014

Letošní rok pomalu spěje k létu, a pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, pak je určitě nejvyšší čas k tomu, abyste se po nějaké zajímavé dovolené poohlédli. Vybírat je pochopitelně možné z celé řady tuzemských i zahraničních lokalit. Pokud ale budete chtít najít skutečnou exotiku, pak byste se …


Dovolená klidně i na poslední chvíli

Dovolená klidně i na poslední chvíli

Je tady doba, kdy se každý už pomalu chystá na dovolenou. Že jste si ještě nestihli žádnou zamluvit? Nezoufejte. Nahlédněte na webové stránky a najděte si ještě nějakou dovolenou na last minute. Uvidíte, že budete mile překvapeni jejich nabídkou. Tyto dovolené na poslední chvíli jsou velmi žádané a …

Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Příjemná dovolená s dětmi v Čechách, kde to rozhodně nebudete mít daleko a budete se cítit naprosto spokojeně – to je Apart Hotel na Šumavě v Kašperských horách.