verze pro tisk

Ráj pro klidnou dovolenou, to je Limnos

26. srpen 2011 Ráj pro klidnou dovolenou, to je Limnos

Řecký ostrov Limnos je oázou klidu. Že vám název vůbec nic neříká? To nejste sami. Limnos je skutečně velmi opomíjen. Na rozdíl od jiných řeckých ostrovů. Díky tomu si však uchovává mnoho přírodních krás. Máte-li v plánu strávit klidnou, romantickou dovolenou bez přívalu turistů, a přece chcete do Řecka, pak je Limnos tou pravou volbou pro váš odpočinek.

Počasí na Limnosu

Ostrov je ideálním místem pro dovolenou po celý rok. Podnebí je středomořské, takže jsou tu horká léta a mírné zimy. Teploty dosahují v průměru příjemných 28 stupňů v letních měsících, na podzim se pohybují okolo 24 stupňů a začíná foukat silný vítr.

Barevné pláže Limnosu

Kdo na Limnosu byl, ví, že jeho obrovskou předností jsou barevné a nádherné pláže. A barevnými se skutečně myslí barevné. Pobřeží hraje všemi barvami, pláže jsou bělostné, růžové, zlaté, a dokonce i červené. Přímořská letoviska tak působí velmi příjemně, a často je Limnos využíván pro svatební cesty.

Asi nejkrásnější červená pláž leží několik málo kilometrů od města Myrina. To se nachází na jihozápadě ostrova a je zároveň hlavním městem ostrova. Pláž nazývaná Kokkina se rozprostírá v zátoce a je skutečně pohádková. Protože okolí obklopují hory, doporučujeme počkat na západ slunce, který kontrast mezi barvou moře a písku ještě více umocní.

Tipy na výlet

Limnos , to nejsou jen krásné pláže a zákoutí. Také se tu nachází jedny z nejvýznamnějších Řeckých památek. Neměli byste si nechat ujít návštěvu místa, nazvané Polionchi. Jedná se pravděpodobně o nejstarší obydlené řecké území vůbec. Při archeologických výzkumech zde byly objeveny pozůstatky neolitické osady. Podle nálezů je patrné, že místo bylo ve své době skutečně významné.

Dalším místem, které láká k návštěvě, je již zmiňované hlavní město Myrina. Založeno bylo již ve 12. století a historie je znát na každém kroku. Dominantou města je zámek Paleocastro, původně postaven jako pevnost. Další významnou památkou je místní Archeologické muzeum, kde se nachází drahocenné nálezy z celého světa počínaje dobou broznovou. Ve městě je také k vidění mnoho nádherných jeskyní a kostelů.

Léčebné účinky má místo nazvané Kornos. Vyvěrají zde totiž horké prameny. Jejich teplota má přibližně 44 stupňů Celsia. Voda se používá jako pitná, má velmi nízký obsah soli. Dále jsou její léčebné účinky využívány pro přírodní koupele.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Panenské Kapverdy zaručí klidnou dovolenou uprostřed Atlantiku

Panenské Kapverdy zaručí klidnou dovolenou uprostřed Atlantiku

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro letošní dovolenou. Pokud ji chcete strávit v klidu, bez davů turistů, nevadí vám nefungující mobil, a ubytování mimo velké hotelové komplexy. Pak si budete moci dosyta užít panenské přírody, nádherných dlouhých bílých pláží, romantických zátok, turistiky,…

Který z Kanárských ostrovů je ten pravý pro vaši dovolenou?

Který z Kanárských ostrovů je ten pravý pro vaši dovolenou?

Ostrovy věčného jara, jak jsou Kanárské ostrovy také nazývány, jsou jedním z nejoblíbenějších míst naší planety, kam jezdíme na dovolenou. Toto souostroví tvoří sedm hlavních ostrovů a mnoho dalších menších ostrůvků. Je to autonomní oblast Španělska. Kanárské ostrovy jsou místem, kde si na své přijd…


Potřebujete tip, kam na dovolenou?

Potřebujete tip, kam na dovolenou?

Pokud byste si rádi vyjeli na nějakou fajn dovolenou a potřebujete nějaký opravdu jedinečný typ, kam se zajet podívat, potom se nahlédněte na vskutku vynikající webové stránky dobre-cestovani.cz. Umožní vám zažít opravdovou dovolenou na exotických místech naší planety. Cestujete rádi a ještě raději …

Za dovolenou do Čech

Za dovolenou do Čech

Pokud mát rádi spojení romantiky, poznávání, zábavy a aktivního odpočinku, je pro vás jedinečnou volbou prázdninového ubytování Babiččino údolí.