verze pro tisk

Řecko láká krásnou přírodou

31. srpen 2012 Řecko láká krásnou přírodou

Dovolená v Řecku určitě láká mnohé lidi hned z několika důvodů. Těch je opravdu požehnaně a nejčastěji se uvádí pochopitelně krásné pláže s čistým mořem a také hodně bohatá historie Řecka, která sahá až do antických dob. Mnohé turisty láká Řecko mimo jiné také z hlediska přírodních krás. Těch je v Řecku požehnaně a určitě není problém najít si právě to své v různých částech této krásné země.

Podívejme se tedy blíže jak na faunu, tak i na flóru Řecka. Co se týká fauny, tak ta je ryze středomořská a vyloženě řečtí zástupci se v ní nenacházejí. Poznávací zájezdy Řecko mnohdy míří právě za krásnou přírodou a speciálně za některými zvířaty. Jestliže zamíříte do zalesněných oblastí Řecka, tak není problém se setkat s divokými kočkami, sokoly anebo třeba i s orly a medvědy. Výjimečností nejsou ani klasická zvířata žijící i v našich lesích, jako jsou jeleni, srny anebo divoká prasata.

Když vyrazíte na Krétu, tak můžete také zhlédnout kozu bezoárovou. V oblastech níže položených jsou k vidění i ještěrky a plazi se želvami. Bohatá je i ptačí říše a zkrátka nevyjdou ani milovníci potápění, kteří budou mít k dispozici skvělý podmořský svět. Všechno také závisí na ubytování v Řecku , které může být realizováno na rozličných místech. Za značně pestrou je považována také i flóra v Řecku, které může dělat konkurenci tak maximálně na pozoruhodné rostliny bohaté Španělsko.

V přímořských lokalitách je typickou rostlinou zejména krásně zelená macchie. Jinak ale tradici v Řecku mají hlavně olivovníky a tolik oblíbené olivy, vinná réva a bavlna. Last minute Řecko často nabídne přímo zaměření na řeckou přírodu a vydat se mohou turisté také i do výše položených oblastí, kde ze dřevin převládají hlavně smrky, borovice a jedle. Jinak ale na vrcholcích kopců můžeme spatřit i klasické alpské louky, což není příliš známou skutečností. Nádherné jsou i květiny, z nichž bychom mohli jmenovat šafrány, a tulipány s narcisy na jaře.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

BoFqnqatdbxt

sobota, 28. leden 2017
09:28

So much info in so few words. Toolsty could learn a lot.


posted by: BoFqnqatdbxt (jcpsflnz5qf(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Zakynthos láká stále rozkvetlou přírodou

Zakynthos láká stále rozkvetlou přírodou

Řecké ostrovy patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Čisté moře, výborné jídlo, řecká kultura, památky a milí lidé, to dělá z Řecka jednu z nejčastěji navštěvovaných oblastí. Rhodos, Kréta, Korfu, Kos, to je jen malý výčet těch oblíbených míst. A mezi ně patří i Zakynthos.

Dovolená 2010? Jedině Řecko

Dovolená 2010? Jedině Řecko

Co se vám vybaví, když se řekne Řecko? Určitě teplé moře a pláže, antické památky a bohatá kultura, možná divadlo, olivy a spousta dalších věcí, chutí a vůní. Popsat Řecko je složité a jednoduché zároveň. Složité proto, že nevíte co říct dřív, jednoduché, protože když to řeknete, je to najednou všem…


Proč české turisty láká Švýcarsko

Proč české turisty láká Švýcarsko

Čokoláda, hodinky, prvotřídní banky nebo otvírací nůž...to vše evokuje jedinou zemi, Švýcarsko. Švýcarsko je stejně jako Česká republika vnitrozemským státem. Země je rozdělena na 26 kantonů, přičemž každý má vlastní ústavu, vládu i zákony a překvapivě i výši daní. Aby toho nebylo málo, země má čtyř…

Na co nás láká Egypt?

Na co nás láká Egypt?

Egypt patří mezi nejoblíbenější turistické destinace vůbec. Jiný kontinent, jiná kultura, historie, tisícitelé památky a moře jsou těmi největšími lákadly. V Egyptě čeká na každého z nás spousta nového, nepoznaného. Letovisek, ve kterých můžete svou dovolenou strávit, je mnoho. Pojďte se tedy podíva…