verze pro tisk

Rhodos láká nejen na počasí

4. červenec 2010 Rhodos láká nejen na počasí

Skvělá dovolená potřebuje řádnou přípravu. Prvním krokem je výběr správné destinace. Pokud milujete slunce, koupání v moři a skvělou atmosféru, může to být jedině ostrov Rhodos last minute.

Rhodos je čtvrtým největším řeckým ostrovem, nabízí hornatý povrch, středomořské klima a bohatou flóru i faunu. Podle legendy nechal ostrov z moře vystoupit nejvyšší řecký bůh Zeus, aby jej mohl věnovat bohovi slunce, Heliovi. Řecká mytologie je protkána mnoha pověstmi, stejně tak bude protkána i vaše dovolená příjemnými zážitky.

Rhodos, ostrov slunce

Historie ostrova je velmi bohatá, najdete zde velké množství památek. Mezi nimi jsou samozřejmě antické stavby i ty, pocházející z doby, kdy na ostrově sídlil rytířský řád johanitů. Najdete zde i stopy osmanské nadvlády. V horách se tyčí byzantské chrámy, pobřeží stráží křižácké hrady. Správním střediskem ostrova je město Rhodos, jehož historické staré město obklopují mohutné hradby. Město Rhodos rozhodně musíte navštívit, je jako stvořené pro večerní zábavu i romantické procházky.

Rhodos omývají hned dvě moře

Celý ostrov má 220 kilometrů dlouhé pobřeží, což vám jako turistům umožňuje bohatý výběr pláží. Pobřeží ostrova je dost členité, vydejte se tedy po stopách krásných zátok, které nabízejí soukromí i romantiku. Východní břehy ostrova omývá Středozemní moře a nachází se zde i většina letovisek. Pláže jsou většinou písečné nebo oblázkové a nabízejí příjemné koupání. Na západě ostrov omývá Egejské moře, které je v těchto místech velmi neklidné a spíše než ke koupání se tato část ostrova hodí k surfování.

Rhodos ruku v ruce s historií

Ostrov nemusíte dělit jen podle moře, které omývá jeho břehy, ale také na severní a jižní část. Jižní polovina ostrova se snaží udržet si původní charakter, o čemž se můžete přesvědčit v malebných vesnicích Asklipio, Siana či Embonas. Je zde i několik klášterů, patří sem například Ipsenis nebo Thari.

Krásný výhled na Egejské moře nabízí Monolithos, johanitský hrad na vysoké skály. Sever ostrova se chlubí také přírodními zajímavostmi, patří sem hlavně Údolí motýlů, Sedm pramenů a údolí Rodini. Z památek na severu je to krom města Rhodos i Filerimos s johanitským klášterem a rozhlednou, pozůstatky Apollonova chrámu hledejte na návrší Monte Smith, starobylé antické město Kamiros je rovněž velkým lákadlem.

Rhodos last minute je skvělou volbou

Nezapomínejte ani na místní obyvatele, kteří jsou velmi přátelští, jinak to na řeckých ostrovech ani nejde. Vynijící je rovněž místní kuchyně, provoněná olivovým olejem, není divu, olivovníku stejně jako vinné révě a pomerančovníku se zde velmi daří. Last minute dovolená na překrásném ostrově Rhodos bude jistě dlouho ve vašich vzpomínkách

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Luxusní nejen počasí nabízejí Spojené arabské emiráty

Různí lidé očekávají od dovolené různé věci. Jestliže jste fanouškem orientu a exotiky, vemte v úvahu zemi ležící na Arabském poloostrově, Spojené arabské emiráty. Země o rozloze České republiky je skutečnou perlou a velmi oblíbenou turistickou destinací. Ačkoli 90% země je pokryta pouští Rub al-Kha…

Kam do Řecka: Rhodos

Kam do Řecka: Rhodos

Další z oblíbených řeckých destinací je Rhodos. Ostrov se nachází velmi blízko tureckého pobřeží. Vzdálenost mezi pevninami je jen 20 kilometrů. A co Rhodos nabízí svým návštěvníkům? Celoročně příjemné krásné počasí, nízké ceny, olivové háje, výtečná kuchyně a teplé průzračné moře.


Nejen letní dovolená v Rakousku

Nejen letní dovolená v Rakousku

Dovolená v samotném srdci Rakouských Alp je snem nejen každého lyžaře a běžkaře, ale také nejednoho milovníka horských túr, návštěv zajímavých historických památek a přírodních parků. To vše a mnohem více nabízí luxusní čtyřhvězdičkový wellness hotel Fürstenhof.

Zakynthos láká stále rozkvetlou přírodou

Zakynthos láká stále rozkvetlou přírodou

Řecké ostrovy patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Čisté moře, výborné jídlo, řecká kultura, památky a milí lidé, to dělá z Řecka jednu z nejčastěji navštěvovaných oblastí. Rhodos, Kréta, Korfu, Kos, to je jen malý výčet těch oblíbených míst. A mezi ně patří i Zakynthos.