verze pro tisk

Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

14. červenec 2010 Romantická i dobrodružná dovolená na ostrově Korsika

Ve Středozemním moři leží ostrov Korsika, přezdívaný též Ostrov krásy. Ačkoli Korika leží západně od Itálie, je francouzským územím. Krom francouzštiny zde uplatníte italštinu i angličtinu, místní mezi sebou mluví korsicky. Korsika je turisticky velmi atraktivní lokalitou nabízející možnost trávení klasické dovolené na pláži , stejně jako objevování hornatého vnitrozemí. Všudypřítomná příroda je nádherná a jen málo míst se může chlubit takovou atmosférou.

Korsika letecky i autem

Pro návštěvu ostrova budete potřebovat platný cestovní pas nebo občanský průkaz a většinou jsou turisté kontrolováni již ve Francii. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se na tento kouzelný ostrov dostat, je samozřejmě letecká doprava, na Korsice jsou čtyři mezinárodní letiště. Z České republiky žádná přímá linka nelétá, počítejte s přestupem. Na Korsiku se můžete dostat i autem, budete však muset využít trajektu, který vyjíždí z několika francouzských i italských měst. Další možností jsou autobusové linky přes Itálii. Máte-li více času, můžete cestou navštívit Benátky, Florencii i Pisu.

Korsické podnebí

Místní podnebí je samozřejmě středomořské, s horkými a dlouhými léty, zimy jsou mírné a deštivé. Většina ostrova je hornatá a ve vnitrozemí je podnebí velmi specifické. Díky chladnému vánku od moře jsou i léta velmi příjemná, místní teploty se většinou pohybují kolem 28°C a trochu překvapivě si více tepla užijete na severu ostrova. Ve vnitrozemí platí, že se zvyšující se nadmořskou výškou teploty klesají, chcete-li vyrazit na průzkum, rozhodně si přibalte i teplejší oblečení.

Korsika i v kempu

Ostrov je hojně navštěvován turisty a tomu odpovídá i množství ubytovacích kapacit. Na ostrově je na čtyři stovky hotelů, z nichž většina funguje pouze v sezóně. Hotely se liší kvalitou i cenou, záleží na každém, čemu dává přednost. Ubytovat se můžete i v apartmánech, pronajmout si můžete i chatu nebo pokoj v penzionu. Pro nenáročné je zde množství kempů. Rozhodně nespoléhejte na spaní pod širákem, kempování ve volné přírodě je zakázáno.

Korsika, domov velikána

Centrem Korsiky je město Ajaccio, a to nejen proto, že se zde narodil největší vojevůdce 18. století, Napoleon Bonaparte. Krom mnoha připomínek na něj je zde krásný přístav i staré město s katedrálou, parky a muzeem, v modernější části města jsou obchody a restaurace. Vše se zde krásně doplňuje. Krásnými městy jsou i romantické Bonifacio na obrovském útesu, průmyslová Bastia se starým přístavem, vnitrozemské Corte i Propriana a Lumio. Korsika je plná krásných míst, která čekají jen na vás.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Korsika: dovolená na kolech

Korsika: dovolená na kolech

Francouzský ostrov Korsika je čtvrtým největším ostrovem ve Středozemním moři. Je ideálním místem pro aktivní dovolenou, kdy se turisté nespokojí s poleháváním na plážích a popíjením drinků na barech. Míří sem hlavně milovníci cyklistiky.

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Už jste letos přemýšleli, kam vyrazíte na dovolenou? Většinou toto rozhodnutí záleží na mnoha faktorech jako jsou finance, počasí v dané oblasti, možnosti trávení volného času a tak dále. Pokud máte zájem o trochu exotiky a tradiční dovolenkové destinace vás nudí, zkuste Srí Lanku. Ačkoli Srí Lanka …


Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Jedinečná dovolená na jedinečném ostrově, to je Sicílie

Kousek země vystupující z vody přesně u špičky italské boty, to je Sicílie, největší italský a zároveň středomořský ostrov, který obývá téměř 5 milionů přátelských lidí. Ideální místo pro vaši dovolenou s čistými plážemi, impozantními památkami, bohatou historií a krásnou přírodou. Peníze získané ce…

Krásná dovolená na ostrově Zakynthos

Krásná dovolená na ostrově Zakynthos

Jestliže jste si vybrali pro svou letošní dovolenou Řecko, určitě stojí zato vybrat si ostrov Zakynthos. Tento věčně zelený ostrov se řadí mezi opravdu krásná místa na zemi, o čemž se ostatně v následujících řádcích přesvědčíme. Možností trávení volného času na Zakynthosu je obrovské množství. Užíva…