verze pro tisk

Španělsko a počasí pro letní i zimní radovánky

7. červen 2010 Španělsko a počasí pro letní i zimní radovánky

Španělské království je ideální destinací pro ty, kteří si rádi užívají sluníčka a zábavy. Líbit se zde bude i milovníkům umění a historie, ideální je zkombinovat pobytový zájezd s poznávacím. Rozdělení dne je ve Španělsku diametrálně odlišné od toho našeho. Veškerý program se zde odehrává až v pozdních hodinách, například večeře většinou probíhá po 21. hodině večerní a pak se vyráží do nějakého klubu za zábavou. Španělsko nabízí krásné pláže, vyžití kulturní i sportovní a především velkou porci zábavy.

Temperamentní Španělsko

Pro turisty je velmi zajímavý španělský národní tanec flamengo, který místní předvádí v kabaretech, které si rozhodně na malou návštěvnost stěžovat nemohou. Krom tance je zde oblíbená opera, ty největší najdete v krásných městech jako je Madrid, Sevilla a Barcelona. Láskou největší je pro většinu místních fotbal, který nejraději sledují v oblíbeném baru. Tam také budete mít možnost poznat, co znamená španělský temperament. Býčí zápasy jsou součástí místní kultury, ať se to turistům líbí nebo ne. Španělsko nabízí pro každého něco.

Španělsko a dovolená v každém počasí

Stejně jako je pestrá země, je rozmanité i její podnebí. Východ země a jižní pobřeží mají příjemnjší podnebí než vnitrozemí, kde jsou výkyvy mezi jednotlivými obdobími větší, na severu častěji prší. Průměrné teploty v létě jsou kolem 25°C, běžně však dosahují až o 10°C výše. Ke Španělsku patří i Kanárské a Baleárské ostrovy. Kanárské ostrovy mají subtropické podnebí, které je typické teplým počasím a minimem srážek, na Baleárách prší častěji, přesto je místní podnebí velmi příjemné. Hlavní turistická sezóna je zde v době letních měsíců, k objevování historických i přírodních bohatství se díky nižším teplotám hodí jaro. Do země můžete vyrazit i na lyže, především pohoří Sierra Nevada nabízí slušné sněhové podmínky.

Španělsko je zemí s originální atmosférou

Hlavní město Španělského království Madrid je jedním z nejkrásnějších měst Evropy. Hlavní devízou města je neopakovatelná atmosféra a především noční život, kterým se nemůže pochlubit snad žádné jiné město.I kulturní život hlavního města Španělska je velmi různorodý a bohatý, probíhá zde velké množství festivalů, svátků i koncertů. Při návštěvě města byste rozhodně neměli vynechat Museo del Prado s možstvím děl těch nejslavnějších mistrů. Do Madridu se můžete vydat i za nákupy nebo jen tak posedět v některé z místních kaváren. Dovolená ve Španělsku je skvělou volbou pro každého.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Letní počasí a Černá Hora, záruka krásné dovolené

Letní počasí a Černá Hora, záruka krásné dovolené

Odtržením od Srbska vznikl nejmladší stát na světě, Černá Hora. Tato země čítá necelých 700 tisíc obyvatel a je rozdělena do 21 správních jednotek, opštin. Hlavním městem je Podgorica, která je spíše centrem průmyslu, kulturním centrem je Cetinje. K dalším velkým městům patří Nikšić, Bielo Polje neb…

Ubytování Harrachov a zimní lyžování 2012

Ubytování Harrachov a zimní lyžování 2012

Harrachovské ubytování nabízí komfortní ubytování pro každého zákazníka. Nezáleží na tom, na co si potrpíte, vždycky si najdete přesně to, co hledáte. Také jsme chvíli hledali hotely, které by nám vyhovovaly, nakonec jsme zjistili, že každý z nich má něco do sebe.


Španělsko - země tančící v rytmu kastanět

Španělsko - země tančící v rytmu kastanět

Moře, slunce, sangria a paella, ale také býčí zápasy a flamenco. Španělsko je země kontrastů a od nepaměti láká dobrodruhy. Zároveň však nabízí skvělý komfort pro turisty a široké možnosti zábavy od vodních sportů jako je potápění, vodní lyžování a windsurfing, přes jízdu na koních, golf, tenis až p…

Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Pro české turisty je pobřeží severně od Barcelony poměrně neznámou oblastí pro dovolenou. Jedná se o Costa del Azahar, v překladu mořské pobřeží, které volně navazuje na pobřeží Costa Brava. Turisté zde mohou očekávat samozřejmě kromě příjemného klimatu během letních měsíců i upravené písečné a oblá…