verze pro tisk

Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

25. červen 2011 Španělsko: Málo známé pobřeží Costa del Azahar

Pro české turisty je pobřeží severně od Barcelony poměrně neznámou oblastí pro dovolenou. Jedná se o Costa del Azahar, v překladu mořské pobřeží, které volně navazuje na pobřeží Costa Brava. Turisté zde mohou očekávat samozřejmě kromě příjemného klimatu během letních měsíců i upravené písečné a oblázkové pláže, čisté moře a také poměrně příjemné ceny. Tato oblast je již tradičně hojně navštěvována zejména německou klientelou, zejména starší generace zde má v několika městečkách pronajaté vily a letní sídla.

Vinarós

Na Costa del Azahar najdeme několik zajímavých míst a městeček, v nichž se soustředí veškerý ruch během sezony. V první řadě zmiňme Vinarós, původně rybářskou obec na severovýchodě, která nabízí kromě městské pláže obchody, mnohé restaurace a bary či spoustu zábavy pro dlouhé letní večery. Vinarós leží zhruba 100 km na jih od Tarragony, 150 jižně je pak Valencia.

Peníscola

Kousek od Vinarós pak leží známá obec zdejší oblasti - Peníscola. Ta je pozoruhodná hlavně pro turisty, kteří mají rádi historii a památky. Peníscola je středověké město, kterému dominuje hrad ze 13. Století. Každým rokem se zde konají slavnosti. Na počátku září se pak koná svátek Virgen de la Ermitana, kde lze sledovat soubory, které předvádějí folklorní tance. Peníscola nabízí samozřejmě i denně upravovanou veřejnou pláž, která má délku kolem 2 km.

Severně od Peníscoly, zhruba 10 km, se pak nachází další turistické centrum Benicarló. Kromě nich pak na pobřeží jsou také turistická letoviska Castellón de la Plana, Sagunt, Cullera, Gandía a Oliva.

Zábava i sport na Costa del Azahar

Zajímavostí určitě je také to, že oblast pobřeží Costa del Azahar je velmi populární mezi golfisty, neboť ve zdejším kraji je poměrně hustá síť golfových hřišť různých náročností. Costa del Azahar je tedy ideálním místem pro dovolenou nejen pro turisty, kteří vyhledávají slunečné počasí, čisté moře a spoustu zábavy, ale také pro ty, kteří rádi sportují a žijí aktivně.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Oblíbená letoviska Středozemního moře severního pobřeží Španělska

Dovolená ve Španělsku láká stále více turistů z Česka, ale i z dalších zemí světa, díky svým moderním letoviskům, čistému moři a ideálním podmínkám pro výlety a vodní sporty, které z něj činí ideální místo pro rodiny s dětmi i mladé turisty hledající dobrodružství a zábavu.

Španělsko - země tančící v rytmu kastanět

Španělsko - země tančící v rytmu kastanět

Moře, slunce, sangria a paella, ale také býčí zápasy a flamenco. Španělsko je země kontrastů a od nepaměti láká dobrodruhy. Zároveň však nabízí skvělý komfort pro turisty a široké možnosti zábavy od vodních sportů jako je potápění, vodní lyžování a windsurfing, přes jízdu na koních, golf, tenis až p…


Španělsko a počasí pro letní i zimní radovánky

Španělsko a počasí pro letní i zimní radovánky

Španělské království je ideální destinací pro ty, kteří si rádi užívají sluníčka a zábavy. Líbit se zde bude i milovníkům umění a historie, ideální je zkombinovat pobytový zájezd s poznávacím. Rozdělení dne je ve Španělsku diametrálně odlišné od toho našeho. Veškerý program se zde odehrává až v pozd…

Dokonalá dovolená za málo peněz

Dokonalá dovolená za málo peněz

Každý z nás touží po dokonalé dovolené, na kterou bude ještě dlouhou dobu vzpomínat. Takováto dovolená nemusí být prožita pouze u moře nebo v exotických krajinách. I naše domovina nabízí lidem spoustu krás a to za velice příjemnou cenu.