verze pro tisk

Tuniské Sousse město nákupů, zábavy, ale i špíny

28. duben 2015 Tuniské Sousse město nákupů, zábavy, ale i špíny

Tunisko je oblíbeným cílem mnohých turistů. Lákadla jsou zřejmá, a to samozřejmě nízké ceny zájezdů, nízké ceny na místě, ale i zajímavý nádech kultury, která je se severní Afrikou spojena. Destinace, které lákají nejvíce, jsou samozřejmě dvě. První je Hammamet, přičemž druhou je neméně oblíbenou je město Sousse. To nadchne už svou polohou, jelikož je nedaleko letiště v Monastiru, což samozřejmě ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Celý transfer netrvá déle, než několik desítek minut.

Na hotely pozor

Obezřetní byste měli být už ve chvíli, kdy vybíráte hotel. Proč? Jelikož hvězdičkové označení rozhodně není totožné, jako v rámci evropských standardů. Čtyřhvězdičkové hotely jsou spíše tříhvězdičkové, zatímco ubytovací kapacity s třemi hvězdičkami nadchnou hlavně nenáročného turistu. Naopak pětihvězdičkové budou vyhovovat náročným turistům. Příkladem ideálního hotelu může být pětihvězdičkový Mövenpick Resort, ukázka zlaté střední cesty hotel Riadh Palms a méně náročné turisty uspokojí Hotel Karawan.

Vyrážíme za nákupy

tunisTy jsou jistě to hlavní, co budete kromě odpočinku na pláži v Sousse dělat. Čím blíže budete přístavu, tím blíže budete také Medině, tedy tamnímu tržišti. To doporučujeme navštívit již brzy ráno, a to hlavně pro příjemnější teploty. Naopak pozor na noční toulky, jelikož vždy je dobré pamatovat, že spletité uličky mohou být skvělá záminka k páchání kriminality. Přes den je však na místě tolik lidí, že se není čeho bát. Výhodou tohoto trhu jsou samozřejmě pohyblivé ceny. Rozhodně se neobávejte říci, že jste Češi. Sice si vyslechnete obligátní „všechno zadarmo“, ale místní vědí, že na tom z hlediska platů nejsme nejlépe. Cenu tak stlačí níže, než kdyby prodávali stejnou věc třeba Němcům.

Pokud raději pevné ceny a zázemí klimatizovaných obchodních domů, nabízejí se dvě možnosti. První z nich je Ahla center, který leží na konci nejznámější pláže Jou Jafar Beach, směrem k Medině. Přímo u ní samotné se poté nachází další několikapatrové obchodní centrum s názvem Soula center. V obou nakoupíte suvenýry, oblečení, koření, ale i řadu hraček pro vaše děti. A to vše za velmi příznivé ceny.

Vyrazte do lunaparku

Co je na celém Sousse zajímavé hlavně s ohledem na možnosti zábavy vašich dětí, to je sousední lokalita, která nese název Port el Kantaoui. Ta je zajímavá tím, že se jedná o uměle vystavěnou lokalitu, plnou hotelových komplexů, ale také dominujícího lunaparku. Skvělá možnost zábavy pro celou rodinu. Navíc vás až k němu přepraví pravidelný turistický vláček, vyrážející z hlavní silnice, nedaleko nákupního domu Ahla.

Čekejte špínu

tunis2 Zatímco v rámci hotelových komplexů bude čistota samozřejmostí, venku na ulici je bohužel situace horší. Na druhou stranu je Sousse druhé největší město v Tunisku, a tak je daný problém běžný jev, který velká města doprovází. Vliv na to má ale i poměrně velká laxnost místních. Té je zbavíte nejlépe drobným bakšišem, tedy úplatkem – ten slouží jako dýško, v rámci poděkování za služby. Je to prastarý zvyk, proto na něho nepohlížejte jako na okrádání vaší peněženky, ale na samozřejmost, na kterou je třeba být připraven.

S dětmi? Žádný problém

Co vás jistě napadá za otázku, to je jistě taková, zda je Sousse, ale i celé Tunisko vhodné pro vaše děti. Odpověď zní, že ano. Místní obyvatelé jsou k dětem velmi přátelští a tak nepovažujte za nic divného, pokud si vašeho potomka pohladí po hlavě, či začnou dělat legrační činnosti za účelem jeho pobavení. To zkrátka patří k mentalitě místních, za čímž nehledejte žádný jiný záměr. Pro vás je to navíc skvělá šance, jak začít hovor a dozvědět se řadu zajímavých věcí. S angličtinou či němčinou si vystačíte, ale mnohem lepší volbou je francouzština.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Vídeň - město plné zábavy a překvapení

Přemýšlíte o tom, kam si v tomto chladném počasí udělat výlet, ale nic vás nenapadá? A co takhle Vídeň - město plné zábavy a překvapení? Že nepatříte mezi milovníky historických památek? To ale vůbec nevadí. Vídeň totiž skrývá i jiná tajemství.

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Madrid: Město v rytmu Flamenca

Toužíte po poznávání nových kultur? Máte rádi nespoutanost a překvapení a potřebujete si odpočinout od pracovního stresu? Toužíte zažít vášeň ve víru tanečních rytmů? Potom navštivte Madrid, město v rytmu Flamenca.


Paříž: Město plné světel

Paříž: Město plné světel

Již před více než 150 lety vyřknul jeden velice významný člověk větu: „Paříž je vše, co chceš“. Vždyť kdo by odolal překrásným pařížským památkám, nikdy nekončícímu nočnímu životu a miliónům světel? Toužíte po romantice? Pak navštivte Paříž.

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Český Krumlov: Zámecké město s bohatou historií

Toužíte po tom vysadit a udělat si malý výlet? Na cestu do zahraničí však již nezbývají peníze? Nevadí! I v Čechách totiž najdete místa s bohatou historií. Jedním z nich je právě Český Krumlov.