verze pro tisk

Vyjde nás Bulharsko skutečně levně?

3. květen 2010 Vyjde nás Bulharsko skutečně levně?

Důvodů, proč si jako místo letní dovolené zvolit last minute Bulharsko, je hned několik. V současné ekonomické situaci řeší většina lidí především finanční stránku. Před několika lety byla země turisticky nezajímavá, protože zde bylo velké množství destnací, kam se člověk dříve nedostal. V současnosti však bulharský turismus zažívá renesanci, což se odráží i na finanční stránce věci.

Ceny šly samozřejmě nahoru, přesto jsou stále přijatelné a dá se říci, že v Bulharsku pořídíte krásnou dovolenou za nejmenší peníze, pokud to srovnáte s ostatními destinacemi. Celkově je země finančně velmi přístupná a pokud se vyhnete luxusním hotelům, dá se ušetřit i na ubytování. Vstupem do Evropské unie si Bulharsko zajistilo řadu výhod, což mohou nyní využít i turisté. Navíc na vstup do země nepotřebujete pas, hranice byste měli překročit bez zvláštních kontrol pouze s občanským průkazem.

Levné Bulharsko láká spoustu Čechů

Místní měna se nazývá leva a dělí se na 100 stotinek. U nás není volně směnitelná, problémy mohou nastat i při výměně peněz na místě, proto je lepší jet do Bulharska s eury nebo dolary. Pak s výměnou peněz nebudete mít žádný problém, v zemi je velké množství směnáren, doporučuje se jich pár obejít, abyste získali co nejlepší kurz. Na letištích jsou směnárny vcelku nevýhodné, ale to neplatí pouze o Bulharsku, setkáte se s tím všude na světě. Nikdy neměňte peníze přímo na ulici, můžete se sice setkat s velmi výhodným kurzem, ale o peníze můžete velmi rychle přijít.

V dnešní době samozřejmě není problém využívat k placení i platební karty, ale počítejte s tím spíše ve větších městech či luxusních hotelech a restauracích. Ceny jídla jsou nižší nebo srovnatelné s našimi, vyrazíte-li do restaurace, nemělo by to být výrazně dražší než u nás, samozřejmě v závislosti na typu restaurace. Výhodné je v zemi nakoupit oblečení, které je výrazně levnější než u nás.

Bulharsko levně a pro každého

Jestliže se rozhodnete pořídit suvenýry na některém z místních trhů, je výhodnější mít u sebe drobné, abyste mohli zaplatit přesnou částku. Může se stát, že prodávající nebude mít na zpět a vy budete muset čekat, než sežené drobné. U pouličních stánků můžete zkusit smlouvat, třeba se vám podaří prodavače obměkčit. Stejně je tomu i u stánků se zeleninou nebo ovocem, obecně platí, že kupujete-li větší množství, prodávající je zpravidla ochoten cenu snížit.

V Bulharsku se rovněž můžete setkat s tím, že jako turista zaplatíte za stejnou věc vyšší cenu, než jaká je požadována po místních obyvatelích. I přes to je Bulharsko levnější než jiná místa, která si čeští turisté ohvykle vybírají pro svou dovolenou.

Pokud hledáte dovolenou, na které nebudete muset v ruce obrátit každou korunu, a která přesto nabídne velké množství zážitků a příležitostí, pak Bulharsko je tou správnou volbou ve všech směrech. Najdete zde čisté moře a krásné pláže, pohostinné obyvatele, skvělou kuchyni, krásnou přírodu i četné památky, a to vše za výhodnou cenu. Co si můžete přát víc?

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Bulharsko last minute: All inclusive

Bulharsko last minute: All inclusive

Chcete si vychutnat dovolenou u moře, avšak nehodláte do ní investovat desítky tisíc korun? Levná dovolená u moře se dá zajistit díky last minute nabídkám. Pro milovníky slunění a koupání v moři se jeví jako nejlepší a nejlevnější řešení Bulharsko last minute.

Bulharsko má více, než jen příjemné počasí

Bulharsko má více, než jen příjemné počasí

Bulharsko se sice pyšní krásnými plážemi a čistým mořem, nenechte se však mýlit, krásné je i bulharské vnitrozemí. Bulharsko je velmi rozmanitá a krásná země, omezovat se pouze na pobřežní oblasti by byla velká škoda. V centrální části země vás krom hlavního města Sofie čekají i další krásy, můžete …


Dovolená Bulharsko a léto 2010 patří k sobě

Dovolená Bulharsko a léto 2010 patří k sobě

Každý z nás alespoň jednou ročně řeší, kam na dovolenou. Nezáleží na ročním období jako spíše na tom, co vám destinace nabízí. Zda lokalita poskytuje dostatečné možnosti ubytování, sportovní vyžití, večerní zábavu, zajímavé okolí, památky, v neposlední řadě je podstatná i cena a možnosti dopravy. Vš…

Ruční papírna Velké Losiny. Návštěva, která skutečně stojí za to.

Ruční papírna Velké Losiny. Návštěva, která skutečně stojí za to.

Papír. Věc, která je součástí našeho života, a ač si to třeba neuvědomujeme, používáme ho v nějaké podobě denně. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se papír vyrábí? Nebo spíše, jak se vlastně v době dávné vyráběl? Dnes už je celá produkce řízena obvykle automaticky, stroji, ale přece jen ještě v Čec…