verze pro tisk

Za čistým mořem a květinami na Ligurskou riviéru

5. srpen 2011 Za čistým mořem a květinami na Ligurskou riviéru

Oblast Ligurie je velmi oblíbenou turistickou destinací. Vine se podél francouzských hranic až k La Spezia. Ligurii rozděluje město Janov na pomyslnou západní a jižní část. Jižní části se říká Levante, západní Ponente. Čím je Ligurie tak okouzlující?

Květinový ráj

Ligurská riviéra, nebo také Italská riviéra, je oblastí, která je neustále rozkvetlá. Všude okolo sebe můžete spatřit palmy, tulipány, vinou révu a další rostliny. Ne nadarmo je to oblast, odkud pochází nejvíce vonných esencí. Téměř celoročně tady vládne slunečné počasí, proto se tu květinám výborně daří. Často je Ligurie také nazývána květinovou riviérou, a to jméno skutečně vystihuje, zvláště na jaře, kdy je celá oblast poseta barvami.

Pláže a moře

Ligurie je před nepřízní počasí chráněna horami, a navíc otočena směrem na jih. Pro koupání a slunění jsou tu tedy výborné podmínky. Riviera di Ponente disponuje krásnými písčitými plážemi s minimem skal. Oproti tomu v oblasti Levante je pobřeží značně skalnaté, a pláže oblázkové. Ať už si vyberete jakékoli letovisko,věřte, že jedete do oblasti, která získala 13 Modrých vlajek. Moře zde patří mezi nejčistší v Itálii. Oblast je vhodná i pro rodinné dovolené, vstup do moře je u většiny letovisek pozvolný.

Oblíbená letoviska

Letovisko Alassio patří k nejnavštěvovanějším místům. Má tříkilometrovou písčitou pláž. Je to vlastně velký, celoročně slunný záliv. Alassio je lázeňské městečko, které si turisté oblíbili pro jeho příjemnou atmosféru.

Mezi městy Levante a La Spezi leží Cinque Terre – Levanto. Je to malé město obklopené horami. Proto je vhodné pro ty, kteří chtějí k moři, ale nesnáší příliš tropická vedra. Zdejší klima je velmi příznivé. Městečko si zachovává svůj původní ráz. Láká díky tomu mnoho návštěvníků. Ceny jsou zde o něco vyšší než jinde v Ligurii, a je velmi vhodné pro aktivní turisty. Patří k výchozím místům za poznáním okolí.

Oblast, která láká především sportovce a milovníky skalního lezení, to je Finale Ligure. Moře a pláže jsou tady jako všude v Ligurii nádherné. V okolí se nachází mnoho zajímavých míst a památek. Navštívit můžete jeskyně, kde žili lidé v období paleolitu a neolitu, například Caverna delle Arene Candide. Město také v létě oživuje mnoho festivalů a kulturních slavností. Celému městu dominuje středověký hrad Castel Gavone.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Za mořem na Djerbu

Za mořem na Djerbu

S přicházejícím podzimem se teploty v evropských přímořských státech také snižují. Moře už tu ke koupání příliš neláká. Nestihli jste v létě dovolenou, nebo raději jezdíte po sezoně, kdy je klidněji? Letos si ještě můžete užít příjemných letních teplot a prosluněných pláží. A to například na ostrově…

Kam za nejčistším mořem v Itálii? Do Kalábrie

Kam za nejčistším mořem v Itálii? Do Kalábrie

Máte rádi Itálii, její obyvatele, moře, jídlo? Často tam jezdíte na dovolenou? Nebo se chystáte prvně, a nevíte kam? Chcete-li si užít klidné dovolené u nejčistšího moře tohoto kontinentu, navštívit hory, a žít trochu život místních lidí, jeďte do Kalábrie.


Oblíbená letoviska Tuniska

Oblíbená letoviska Tuniska

Rádi byste si dopřáli exotickou dovolenou, ale nechcete za ní utrácet mnoho peněz? Pak si za svůj cíl vyberte Tunisko. Země, která nabízí mnoho lákadel za málo peněz. Veškeré služby jsou tu na vysoké úrovni. Tunisko je navíc velmi moderní země. Které letovisko je to nejvhodnější pro vaši dovolenou?

Levná dovolená v Bulharsku

Levná dovolená v Bulharsku

Užít si příjemného pobytu v některé evropské zemi určitě stojí zato. Stačí si jen vybrat konkrétní zemi, která vám bude vyhovovat. Výbornou volbou je Bulharsko.