verze pro tisk

Za mořem na Djerbu

29. září 2011 Za mořem na Djerbu

S přicházejícím podzimem se teploty v evropských přímořských státech také snižují. Moře už tu ke koupání příliš neláká. Nestihli jste v létě dovolenou, nebo raději jezdíte po sezoně, kdy je klidněji? Letos si ještě můžete užít příjemných letních teplot a prosluněných pláží. A to například na ostrově Djerba.

Levná exotika

Ostrov Djerba se řadí k nejpřitažlivějším místům Tuniska. Návštěvníky láká zejména celoroční příjemné počasí, bělostné pláže a příznivé ceny. Pokud plánujete svoji dovolenou prolenošit pod palmami, užívat si klidu a pohodlí, je pro vás dovolená na Djerbě to pravé. Pokud jste zvyklí i na dovolené zdolávat nějaké ty kopce, tady si na své nepřijdete. Djerba je v podstatě jedna velká rovina. Nedostatek hor tady vyvažují kilometry písčitých pláží, po kterých se můžete procházet a užívat si krás ostrova.

Letoviska Djerby

Oblíbeným turistickým letoviskem je Midoun, ležící asi 5 kilometrů od stejnojmenného města. Nachází se tady několik hotelových komplexů. Pláž zde má velmi pozvolný vstup do moře, proto je Midoun vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Jinak ale v komplexu nehledejte nic jiného. Budete-li chtít vyrazit za zábavou nebo poznáním, nezbyde vám nic jiného, než se vydat do okolních měst. Kousek od letoviska se nachází krokodýlí farma.

Druhé oblíbené je letovisko Aghir. To se nachází na jihovýchodním pobřeží Djerby. Rovněž se jedná o hotelové komplexy ležící podél asi tříkilometrového pobřeží. Najdete tady ale i kemp. V hotelích je veškeré potřebné vybavení pro skvěle a klidně strávenou dovolenou. Najdete tu butiky, kosmetiku, fitness, sporty a další. Můžete si půjčit i skútr a ostrov procestovat.

Oblíbená keramika

Historickými památkami Djerba nijak neoplývá, to ale neznamená, že tu neuvidíte nic zajímavého. Naopak. Ostrov je proslulý svou hrnčířskou výrobou, proto se vydejte do městečka Guellala, kde se stále ještě keramika vyrábí podle původních postupů. Jakmile sem vstoupíte, budete mít pocit, že jste se ocitli o několik stovek let zpět. Keramika je zde vidět úplně všude, na chodících, v zahradách. Často se setkáte s velmi netypickými a originálními výrobky.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kam za nejčistším mořem v Itálii? Do Kalábrie

Kam za nejčistším mořem v Itálii? Do Kalábrie

Máte rádi Itálii, její obyvatele, moře, jídlo? Často tam jezdíte na dovolenou? Nebo se chystáte prvně, a nevíte kam? Chcete-li si užít klidné dovolené u nejčistšího moře tohoto kontinentu, navštívit hory, a žít trochu život místních lidí, jeďte do Kalábrie.

Za čistým mořem a květinami na Ligurskou riviéru

Za čistým mořem a květinami na Ligurskou riviéru

Oblast Ligurie je velmi oblíbenou turistickou destinací. Vine se podél francouzských hranic až k La Spezia. Ligurii rozděluje město Janov na pomyslnou západní a jižní část. Jižní části se říká Levante, západní Ponente. Čím je Ligurie tak okouzlující?


Pláž v Bibione

Pláž v Bibione

Když bychom měli najít některé z letovisek, jež svou oblíbenosti u obyvatel České republiky dosahují maximálního vrcholu, pak by na jedné z předchozích pozic bylo zcela jistě italské Bibione. Toto letovisko je typické jednak svých typickým charakterem a jednak také poměrně nízkou vzdáleností od Česk…

Albánie vzkvétá. Vyzkoušejte čisté moře obklopené vysokými horami.

Albánie vzkvétá. Vyzkoušejte čisté moře obklopené vysokými horami.

Také přemýšlíte, kam letos na dovolenou za sluníčkem a mořem? Rádi byste vyzkoušeli nějakou netypickou zemi, ale chcete zůstat v Evropě? Láká vás kombinace čistého moře a horských velikánů? A ideální by bylo, kdybyste nepotkávali moc turistů? Navštivte Albánii, která vám všechny tyhle představy spln…