verze pro tisk

Zakynthos láká stále rozkvetlou přírodou

30. březen 2011 Zakynthos láká stále rozkvetlou přírodou

Řecké ostrovy patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Čisté moře, výborné jídlo, řecká kultura, památky a milí lidé, to dělá z Řecka jednu z nejčastěji navštěvovaných oblastí. Rhodos, Kréta, Korfu, Kos, to je jen malý výčet těch oblíbených míst. A mezi ně patří i Zakynthos.

Počasí a příroda

Zakynthos je jedním z Jónských ostrovů. Díky svým klimatickým podmínkám je tento ostrůvek neustále zelený, svěží, plný rozmanité flóry i fauny. Příroda se začíná probouzet v březnu, kde je ostrov skutečně v rozkvětu. Zakynthos je také nazýván Ostrovem vůní, nebo Ostrovem květin. Počasí je díky středomořskému klimatu příjemné – léta jsou horká a suchá, zimy mírné, ale deštivé. Od března se teploty pohybují okolo 25 stupňů, v létě jsou obvyklé tropické třicítky. Dešti se pravděpodobně nevyhnete ani v letní sezóně, ale srážky nebývají intenzivní.

Zajímavosti na Zakynthu

Ostrov Zakynthos se může pyšnit tím, že si jej jako své útočiště vybrala vzácná želva Careta obrovská. V době, kdy tyto obří želvy kladou vajíčka, je na některé pláže zakázán vstup (v noci), a je zastaven veškerý noční letecký provoz. Při své dovolené tak máte jedinečnou možnost tohoto vzácného živočicha potkat.

Za návštěvu stojí jistě nejznámější pláž ostrova, Navagio. Toto úchvatné místo je dostupné pouze lodí. Pláž je dlouhá 200 metrů a ukryta pod více než 100 metrovým útesem. Na jejím břehu leží vrak pašerácké lodi, které zde údajně ztroskotala v roce 1980.

Hlavní město ostrova, Zakynthos, je domovem více než 12 tisíc obyvatel. Během silného zemětřesení v roce 1953 bylo téměř celé zničeno. Jeho obyvatelé ho pak vystavěli celé znovu, v původní podobě.

Míst,která stojí za vidění, je na Zakynthu nepřeberně. Z dalších můžeme jmenovat například Modré jeskyně u Skinárí, horské vesnice se svými typickými zvonicemi, poloostrov Kerí a další. Chcete-li si krásu těchto míst vychutnat, a poznávat ostrov, jeďte sem raději zjara. V sezóně bývá všude přeplněno, a také horké počasí celodennímu cestování nepřidává na pohodlnosti. Vhodné je zapůjčit si automobil nebo skútr, a během týdne můžete celý ostrov projet.

Oblíbená letoviska

Milujete noční život, a čilý ruch? Pak navštivte letovisko Laganás. Místo má přezdívku řecké Las Vegas, a to mluví za vše. Zapomeňte na typické řecké taverny, siesty po obědě a klidné procházky. Sem se jezdí bavit lidi ze všech koutů světa.

Ideální letovisko, sloužící jako výchozí bod za poznáním, je Argási. Nachází se jen čtyři kilometry od hlavního města. Navíc je z něho výborné spojení na Peloponés. Jinak je vhodné pro každého, užijete si tam klidu, ale i typické řecké zábavy.

Skutečně klidným místem, kterému je bujarý noční život vzdálený, je Ágios Sóstis. Dlouhé pláže, olivovníky, přístav a malý ostrůvek, předurčují toto letovisko ke strávení romantické dovolené.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

QpZzz5VUfk

sobota, 13. červen 2015
13:51

jeje si Ernesto, muy buenos ageents.Ah y se me olvidf3 comentar que he leido buenas cosas de la nueva de Disney, esa de 'Bolt' y ahora que fui a ver Madagascar pasaron el avance y se ve, recalco "se ve" que va estar buena... veremos si no es solo un truco mas de los buenos editores de trailers.


posted by: QpZzz5VUfk (ftyviayh(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Řecko láká krásnou přírodou

Řecko láká krásnou přírodou

Dovolená v Řecku určitě láká mnohé lidi hned z několika důvodů. Těch je opravdu požehnaně a nejčastěji se uvádí pochopitelně krásné pláže s čistým mořem a také hodně bohatá historie Řecka, která sahá až do antických dob. Mnohé turisty láká Řecko mimo jiné také z hlediska přírodních krás. Těch je v Ř…

Krásná dovolená na ostrově Zakynthos

Krásná dovolená na ostrově Zakynthos

Jestliže jste si vybrali pro svou letošní dovolenou Řecko, určitě stojí zato vybrat si ostrov Zakynthos. Tento věčně zelený ostrov se řadí mezi opravdu krásná místa na zemi, o čemž se ostatně v následujících řádcích přesvědčíme. Možností trávení volného času na Zakynthosu je obrovské množství. Užíva…


Na co nás láká Egypt?

Na co nás láká Egypt?

Egypt patří mezi nejoblíbenější turistické destinace vůbec. Jiný kontinent, jiná kultura, historie, tisícitelé památky a moře jsou těmi největšími lákadly. V Egyptě čeká na každého z nás spousta nového, nepoznaného. Letovisek, ve kterých můžete svou dovolenou strávit, je mnoho. Pojďte se tedy podíva…

Proč české turisty láká Švýcarsko

Proč české turisty láká Švýcarsko

Čokoláda, hodinky, prvotřídní banky nebo otvírací nůž...to vše evokuje jedinou zemi, Švýcarsko. Švýcarsko je stejně jako Česká republika vnitrozemským státem. Země je rozdělena na 26 kantonů, přičemž každý má vlastní ústavu, vládu i zákony a překvapivě i výši daní. Aby toho nebylo málo, země má čtyř…