verze pro tisk

Broumovsko. Dovolená uprostřed skalních měst

7. březen 2011 Broumovsko. Dovolená uprostřed skalních měst

Chcete svoji dovolenou prožít v Čechách, a právě hledáte nejzajímavější kouty naší země? Rádi byste se ubytovali v malém penzionu a odtud vyráželi na výlety? Nebo si chcete vzít na záda batoh a čundrem projít kus republiky? Milujete skály, rokle, turistiku? Pak si svou dovolenou naplánujte v oblasti Adršpašsko-teplických skal.

Doprava a kde se ubytovat

Přírodní rezervace Broumovsko se nachází v severních Čechách, v blízkosti města Teplice nad Metují. Pojedete-li vlakem, nejlepší je spojení z Prahy nebo Hradce Králové – Teplice nad Metují. Cesta trvá zhruba 2 hodiny. Autobusové spojení je ideální v případě, že bydlíte poblíž. Z jiných koutů republiky je tento způsob dopravy zdlouhavý, s častými přestupy.

Co se týče ubytování, Teplice nad Metují i Horní a Dolní Adršpach disponují mnoha penziony a hotely. Jedná se o vyhledávanou oblast zejména horolezci, takže si určitě pobyt zamluvte i mimo sezónu.

Adršpašské a Teplické skály

Adršpašsko-teplické skály vlastně tvoří dva samostatné okruhy. Adršpašské skály a Teplické skály. Pískovcové skalní útvary ční do výše až 70 metrů. Mezi nejznámější skály patří Homole cukru, Milenci, Starostová, Ruka se zmrzlinou a další. Do „Ádru“ je vstup přímo z Dolního Adršpachu, vstup do Teplických skal je nedaleko vlakové zastávky Teplice-Skály.

Prohlídku plánujte na všední dny

Okruh Adršpašskými skalami je dlouhý asi 3,5 km a není náročný. Některá místa jsou však přístupná jen po žebříku, jako například jedno skalní jezírko. Navštívit můžete i skalní hrad Adršpach. Oproti tomu túra Teplickými skalami měří 6 kilometrů, a je fyzicky náročnější. I tady najdete skalní hrad, Střmen. Vede k němu opravdu hodně schodů, ale výhled vám námahu vynahradí.

Prohlídku Adršpašsko-teplických skal si naplánujte raději na všední dny. O víkendech bývá skalní město přeplněné českými a polskými turisty. Mimo letní sezonu navíc nebudete platit vstupné. To se pohybuje pro dospělého okolo 60 korun.

Další tipy na výlet

Až si dostatečně užijete skalních útvarů (kromě výše uvedených můžete také do Broumovských stěn), můžete vyrazit po okolí. Nedaleko se nachází například zámek Náchod, Broumovský klášter, hrad Skály ve stejnojmenné obci, dělostřelecká tvrz Dobrošov, stolová hora Ostaš nebo města Trutnov či Police nad Metují. V této oblasti si na své přijde zkrátka každý.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Boromejské ostrovy: Fascinující zahrady uprostřed jezera

Boromejské ostrovy: Fascinující zahrady uprostřed jezera

V italském jezeře Maggiore se rozkládají mimo jiné tři fantastické ostrůvky. Najdete je uprostřed vod poblíž malebného městečka Stresa. Boromejské ostrovy nebo-li Isole Borromee jsou pro svůj půvab hojně navštěvované. Z města Stresa se k nim dostanete lodí. Ostrůvky se jmenují Isola Bella, Isola Mad…

Panenské Kapverdy zaručí klidnou dovolenou uprostřed Atlantiku

Panenské Kapverdy zaručí klidnou dovolenou uprostřed Atlantiku

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro letošní dovolenou. Pokud ji chcete strávit v klidu, bez davů turistů, nevadí vám nefungující mobil, a ubytování mimo velké hotelové komplexy. Pak si budete moci dosyta užít panenské přírody, nádherných dlouhých bílých pláží, romantických zátok, turistiky,…


Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Dovolená snů na ostrově Srí Lanka

Už jste letos přemýšleli, kam vyrazíte na dovolenou? Většinou toto rozhodnutí záleží na mnoha faktorech jako jsou finance, počasí v dané oblasti, možnosti trávení volného času a tak dále. Pokud máte zájem o trochu exotiky a tradiční dovolenkové destinace vás nudí, zkuste Srí Lanku. Ačkoli Srí Lanka …

Dovolená v Bulharsku jako za socialismu? Kdepak!

Dovolená v Bulharsku jako za socialismu? Kdepak!

Bulharsko, tradiční dovolenková destinace v dobách totality, může dnes tehdejší turisty velmi překvapit. Naštěstí se však jedná o překvapení příjemné. Současná podoba pobřeží a služeb, nad jejichž kvalitou kdysi Češi v nadšení z toho, že jsou vůbec u moře, shovívavě přivírali oči, obstojí i u náročn…