verze pro tisk

České Švýcarsko: Objevte kouzlo divočiny v nejmladším národním parku Česka

17. červen 2015 České Švýcarsko: Objevte kouzlo divočiny v nejmladším národním parku Česka

Za nádhernou krajinou, která je po staletí takřka neměnná, nemusíte jezdit do zahraničí. Skvostné zážitky prožijete i v tuzemsku. Jednou z nekrásnějších přírodních oblastí Česka je Národní park České Švýcarsko. Objevíte v něm kouzlo divočiny a ohromí vás nevšední pohledy na tamní skalní útvary.

České Švýcarsko je oblastí v severní části Ústeckého kraje, v blízkosti hranice s Německem. Na německé straně na ni ostatně navazuje Národní park Saské Švýcarsko.

Kouzelná atmosféra pískovcových skalních útvarů

Park zaujme hlavně ty z vás, kteří mají rádi toulky přírodou. Hlavními atrakcemi Českého Švýcarska jsou především pískovcové skály a útvary. Kdo by ostatně neznal Pravčickou bránu, která je jednou z dominant parku. Nachází se pár kilometrů od Hřenska. Jde o vůbec největší pískovcovou skalní bránu v Evropě. Z její vyhlídky se vám naskytne nádherný výhled do širokého okolí.

V národním parku najdete i mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Ať už jde o Černou bránu (nazývanou někdy také jako Malá Pravčická brána), Edmundovu soutěsku či skalní průrvu Úzké schody. Součástí park je také kaňon Labe, na který se vám naskytne krásný pohled hned z několika vyhlídek. Například z Belvederu, Růžového hřebenu či Císařské vyhlídky.

V Českém Švýcarsku najdete stylově zařízené pensiony

České Švýcarsko není nijak zvlášť velkou oblastí, určitě se ale vyplatí zde pobýt alespoň několik dní, abyste co nejlépe poznali tamní krajinu a její kouzlo. Přímo v regionu najdete kvalitní ubytování v pensionech. V posledních letech zde došlo k rekonstrukci několika objektů, které svým vzhledem navozují atmosféru starých časů. Ideálním výchozím bodem pro výlety po Českém Švýcarsku se vám stane třeba pension Kyjovská terasa, jehož interiéry jsou vybaveny původním nábytkem z 19. století a nabízejí tak příjemné ubytování ve venkovském stylu. Podobně útulné zázemí najdete i v dalších pensionech, namátkou v pensionu Na Bělidle či v Kyjovské stodole u Bělidla. Odtud se dostanete ke všem zajímavým místům parku.

Komerční sdělení

-pla-

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení


Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

Jarní České Švýcarsko láká k procházkám

České Švýcarsko se nalézá v okrese Děčín mezi obcemi Hřensko a Chřibská. Zaujímá oblast při státní hranici se Německem, která ho odděluje od NP Saské Švýcarsko. Geologicky náleží do Děčínské vrchoviny.

Proč české turisty láká Švýcarsko

Proč české turisty láká Švýcarsko

Čokoláda, hodinky, prvotřídní banky nebo otvírací nůž...to vše evokuje jedinou zemi, Švýcarsko. Švýcarsko je stejně jako Česká republika vnitrozemským státem. Země je rozdělena na 26 kantonů, přičemž každý má vlastní ústavu, vládu i zákony a překvapivě i výši daní. Aby toho nebylo málo, země má čtyř…


Česká republika, dovolená bez kompromisů

Česká republika, dovolená bez kompromisů

Říká se, že nejlépe se člověk cítí tam, kde se narodil. Proč za letními zážitky hodiny cestovat, když se dá skvělá dovolená strávit v České republice? Česká republika nabízí jedinečný koktejl příležitostí, ve kterém jsou přimíchány i takové ingredience jako stejný jazyk a měna. Není třeba kupovat pr…

Cestujte po České republice bez starostí

Cestujte po České republice bez starostí

Rádi poznáváte odlehlé kouty České republiky? Každý milovník cestování stojí před nutností zařídit si rezervaci hotelu. Ne vždy se však jedná o jednoduchou záležitost. Najít ten správný hotel nebo jiný typ ubytování může být i poměrně náročné. Využijte speciálního portálu rezervaceubytovani.cz, kter…