verze pro tisk

Dovolená na Divokém západě

6. červen 2011 Dovolená na Divokém západě

Také jste jako malí milovali westerny, hltali Vinnetoua a Sedm statečných? Přáli jste si žít mezi indiány a vyzkoušet si spaní v tee-pee? Líbilo by se vám posezení v saloonu, který byl na Divokém západě centrem veškerého dění? Chcete se naučit country tance? Tak jeďte na dovolenou do westernového městečka Šiklův Mlýn.

Divoký západ na Moravě

Westernové městečko Šiklův Mlýn se nachází nedaleko Bystřice nad Pernštejnem, u městečka Zvole. Je to největší zábavní přírodní park u nás. Jakmile sem vejdete, okamžitě se ocitnete na Divokém západě. Běžte si dát ohnivou whisky do místního Saloonu, projděte se po nádraží a prohoďte pár slov s místním šerifem. Pak se podívejte na pořádné rodeo. A nakonec navštivte pravou indiánskou vesnici.

Westernové městečko svou historii započalo v roce 1990, kdy Libor Šikl zakládá osadu Beaver City. Původně se tu příznivci a kamarádi scházeli jen o víkendech, a osada se vždy po akci zbourala a stavěla znovu. Rok od roku však zájem o městečko rostl již několik let městečko plnohodnotně funguje nejen přes letní prázdniny.

Program ve westernovém městečku

Westernové městečko zejména přes léto neusíná. Je otevřené nonstop a každý den kromě pondělí se tu můžete zúčastnit mnoha akcí. Shlédnout můžete divadelní hry – komedie či tragédie, dále pravou westernovou show s pistolníky nebo kovboji. Během léta se navíc o sobotách koná speciální program, jako je Velké rodeo nebo Mexická show.

Ve chvílích mimo programové akce si můžete vychutnat dobré jídlo, podívat se na místní minizoo, projet se na koni nebo dobovým vláčkem, vyzkoušet si střelbu z luku, hod tomahawkem, či rýžování zlata. I pro nejmenší jsou tady připravené speciální atrakce.

Dovolená mezi indiány

Westernové městečko Šiklův Mlýn je ideálním místem pro strávení romantické dovolené, vhodné je i pro pořádání firemních akcí. Oblíbené jsou také dětské tábory v městečku. Přijedete-li na dovolenou, bude o vás královsky postaráno. Co se týče ubytování, je jen na vás, zda zvolíte stanové městečko, nebo tříhvězdičkový hotel. K dispozici jsou chatky nebo srubové domky.

FacebookTopČlánky.czJaggni To! Linkuj.cz! Del.icio.us!
Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Přidej na Seznam

Nenašli jste co jste hledali?

Napište nám a my rádi zařadíme další zajímavý článek!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

tOgSSCe7c

sobota, 28. leden 2017
09:34

Weeeee, what a quick and easy soltuion.


posted by: tOgSSCe7c (llgi5ipi2c(a)outlook.com) [Odpovědět]

Čtěte také...

Exotická dovolená s evropským přízvukem - ostrov Réunion

Exotická dovolená s evropským přízvukem - ostrov Réunion

Rádi byste jednou zažili exotickou dovolenou, ale do Egypta se vám nechce, a na Karibik nejsou peníze? Přesto se nechcete vzdát svého snu spatřit ty luxusní pláže, čisté moře nebo oceán a kulturu tolik odlišnou od té evropské? Máte rádi aktivní dovolenou? Pak si za cíl dovolené vyberte ostrov Réunio…

Levná dovolená s dětmi

Levná dovolená s dětmi

Hledáte příjemné místo pro dovolenou s dětmi? Takové místo, kde se setkáte s dokonalými službami, zároveň však nebude chybět dotek čisté přírody? Neváhejte a navštivte Aparthotel Šumava v Kašperských horách, kde na vás momentálně navíc čeká dovolená se slevou.


Pohodová exotická dovolená 2014

Pohodová exotická dovolená 2014

Letošní rok pomalu spěje k létu, a pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, pak je určitě nejvyšší čas k tomu, abyste se po nějaké zajímavé dovolené poohlédli. Vybírat je pochopitelně možné z celé řady tuzemských i zahraničních lokalit. Pokud ale budete chtít najít skutečnou exotiku, pak byste se …

Dovolená klidně i na poslední chvíli

Dovolená klidně i na poslední chvíli

Je tady doba, kdy se každý už pomalu chystá na dovolenou. Že jste si ještě nestihli žádnou zamluvit? Nezoufejte. Nahlédněte na webové stránky a najděte si ještě nějakou dovolenou na last minute. Uvidíte, že budete mile překvapeni jejich nabídkou. Tyto dovolené na poslední chvíli jsou velmi žádané a …